ATIX je zdravotnický prostředek, který účinně zamezuje přenosu onemocnění přenášených klíšťaty při odstraňování parazitů z kůže. - Rychlé a účinné odstranění celých přisátých klíšťat - Velmi snadná aplikace a přesné dávkování - Okamžité zmrazení je účinnou prevencí proti přenosu nemocí přenášených klíšťaty při jejich odstraňování - Zdravotnický prostředek, bezpečný pro použití u lidí i zvířat. - Jednoduchá aplikace a přesné dávkování umožňuje bezpečné odstranění celého klíštěte i s jeho ústním... Celý popis

Koupit za 259 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

ATIX je zdravotnický prostředek, který účinně zamezuje přenosu onemocnění přenášených klíšťaty při odstraňování parazitů z kůže.

- Rychlé a účinné odstranění celých přisátých klíšťat

- Velmi snadná aplikace a přesné dávkování

- Okamžité zmrazení je účinnou prevencí proti přenosu nemocí přenášených klíšťaty při jejich odstraňování

- Zdravotnický prostředek, bezpečný pro použití u lidí i zvířat.

- Jednoduchá aplikace a přesné dávkování umožňuje bezpečné odstranění celého klíštěte i s jeho ústním ústrojím.

- Silný kryogenní účinek způsobí okamžité a účinné snížení metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), které omezí a zabrání přenosu tělesných tekutin parazita, obsahující patogenní mikroorganismy, do organismu hostitele.

- ATIX je hypoalergenní a nezpůsobuje podráždění kůže.

Před použitím přípravku si přečtěte příbalový leták.
Jak odstranit klíště?

Často se stává, že přenos infekčních onemocnění, jejichž zdrojem mohou být klíšťata, je vyprovokován nevhodným způsobem odstraňování klíšťat.

Všechny tradiční metody (např. potírání, vytrhávání) provokují živé klíště vylučovat vnořeným ústním ústrojím choroboplodné mikroorganismy do organismu lidí a zvířat.

Vhodným řešením je klíště zmrazit, aby tak dále nadbytečné tekutiny nevylučovalo. Vyvoláním silného kryogenního účinku způsobí přípravek ATIX okamžité a účinné snížení metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), čímž omezí a zabrání přenosu těchto tělesných tekutin do organismu hostitele. ATIX je zdravotnický prostředek, který se s ohledem na svou klasifikaci a vlastnosti může používat u lidí i zvířat. Je jedinečný svou schopností okamžitě po aplikaci klíště zmrazit a umožnit tak jeho bezprostřední odstranění. Toho lze s výhodou využít především při odstraňování klíšťat u malých dětí a domácích mazlíčků, kteří bývají při běžném způsobu odstraňování podráždění, a mnohdy bývá problematické je po delší dobu udržet v klidu.

Velmi důležité…

Po zmrazení je nutné klíště správně uchopit pinzetou, a to následovně:

Pinzeta se položí rovnoběžně s pokožkou, jedno její rameno se vsune mezi ústní ústrojí klíštěte a kůži, druhé se přitiskne na ústní ústrojí z druhé strany. Následně se klíště odstraní vyvikláním a současně postupným zvyšováním tahu ve směru od kůže.

Pokud by klíště bylo uchopeno kolmo postavenou pinzetou za tělo či nasáklý zadeček, mohlo by dojít k jeho přetržení, nebo v případě nedostatečného promražení k vytlačení infekčního obsahu jeho střev do rány.

Klíště, odstraněné pomocí přípravku ATIX, je možné zaslat na laboratorní vyšetření jeho infekčnosti.
Zobrazit více

Parametry

Objem 9 ml
Značka JM Sante
Výrobce Jm Sante