Jednoduché dávkování pomocí tablet (balení vystačí na 6 měsíců), odstraní zápach, pročistí vodu a sníží množství kalu -  Koncentrát účinný i v extrémních podmínkách - Prémiová kvalita vybraných bakterií - Rychlá pomoc při vyhubení bakterií (antibiotika / silná chemie v systému) - Balení AVA tablet do ČOV, žumpy a septiku vystačí na 6 měsíců používání - Praktické dávkování pomocí tablet Dávkování: Pro 4člennou domácnost vhodit 1 tabletu každé 2 týdny do WC a spláchnout. V případě potřeby... Celý popis

Koupit za 465 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Jednoduché dávkování pomocí tablet (balení vystačí na 6 měsíců), odstraní zápach, pročistí vodu a sníží množství kalu

-  Koncentrát účinný i v extrémních podmínkách
- Prémiová kvalita vybraných bakterií
- Rychlá pomoc při vyhubení bakterií (antibiotika / silná chemie v systému)
- Balení AVA tablet do ČOV, žumpy a septiku vystačí na 6 měsíců používání
- Praktické dávkování pomocí tablet

Dávkování:

Pro 4člennou domácnost vhodit 1 tabletu každé 2 týdny do WC a spláchnout. V případě potřeby (příliš horké/mrazivé počasí, více členů v domácnosti apod.) dávkujte častěji. AVA bakterie do žumpy, ČOV a septiku ve formě tablet jsou kompatibilní s běžnými čisticími prostředky. Po čištění silnou chemií/chlorem aplikujte tabletu 24 h po čištění. Při použití v latríně nechte tabletu před aplikací rozpustit v kbelíku s vlažnou vodou.
Uchovávejte v suchu
Balení AVA bakterií obsahuje 12 tablet do žumpy, ČOV a septiku.

Jak AVA bakterie do ČOV, žump a septiků fungují
 
Po aplikaci bakteriálně-enzymatického produktu AVA do systému na čištění odpadních vod (ČOV, septik, žumpa) se prospěšné bakterie AVA aktivují a začnou konzumovat organický materiál, nečistoty, usazeniny a kal. Tento materiál přeměňují na oxid uhličitý a čistou vodu, která následně ze systému odtéká trativodem. Tímto způsobem AVA bakterie do žumpy, ČOV a septiku eliminují zdroj zápachu, čistí potrubí, minimalizují množství kalu a potřebu vyvážet septik či žumpu.
 
Bakterie AVA do čističek odpadních vod, žump a septiku byly speciálně vyvinuty v laboratorních podmínkách, aby byly schopny zkonzumovat velké množství odpadu, rychle se množily a byly odolné vůči vnějším vlivům. Každá bakterie spotřebuje za minutu tolik odpadu, kolik sama váží. Každých dvacet minut se z jedné bakterie AVA stanou dvě. AVA bakterie do žump, ČOV a septiku mohou účinně pracovat při vysokých i nízkých teplotách, takže zajistí bezproblémový provoz vašeho zařízení po celý rok.

V systémech odpadních vod se nacházejí bakterie i přirozeně přímo v organické hmotě, avšak tyto bakterie nejsou tak účinné a odolné jako bakterie AVA, které byly speciálně vyšlechtěny a vybrány tak, aby systém ošetřily za jakýchkoli okolností. Stačí, aby se do systému dostala čisticí chemie, venkovní teplota nebyla ideální nebo se systém plní nepravidelně (víkendová chata, návštěva v domácnosti), a bakterie přirozeně se nacházející v organické hmotě již nejsou dostatečně účinné pro čištění odpadní vody.

Nedostatečně pročištěná odpadní voda zapáchá, je mrtvá, množství kalu se rychle zvyšuje a nánosy organických nečistot ucpávají trativody a přilehlá potrubí. Zápach šířící se z čistírny odpadních vod, žumpy nebo septiku je obvykle prvním příznakem, kterým lze zaznamenat, že bakterie v systému nejsou schopny vodu pročistit. Tehdy je třeba zařízení pomoci, a to přidáním speciálně vyšlechtěných bakterií, určených pro čištění odpadních vod. Na co si dávat pozor při výběru bakterií do žumpy, ČOV nebo septiku?

Důležitým faktorem pro porovnání účinnosti různých bakteriálních přípravků do žump, ČOV a septiků je, jak počet bakterií v jedné dávce, tak složení bakterií v přípravku. V koncentrátu AVA najdete prémiový mix různých typů bakterií určených pro efektivní čištění odpadních vod. Výběr více bakteriálních kmenů v jedné tabletě zajistí rozklad různých druhů odpadu (včetně celulózy – toaletního papíru), které se ve vašem systému nacházejí.

Bakteriální kmeny v AVA tabletě jsou odolné, přežijí v septiku i za extrémních podmínek. Některé bakteriální kmeny v produktu AVA mohou účinně fungovat při nízkých teplotách, jiné při vysokých, některé konzumují spoustu materiálu, jiné přežijí i v prostředí, kde se nachází čisticí chemie. Část bakterií AVA dokáže vytvořit během nedostatku potravy spory a znovu se aktivovat, když se systém naplní (velmi užitečné při nepravidelném používání, např. žumpa na chatě).

Pravidelným dávkováním AVA bakterií do ČOV, žumpy a septiku udržíte Vaše zařízení v optimálním chodu.Kdy a jak začít s dávkováním prospěšných bakterií do žumpy, ČOV septiku?

Pokud je hladina kalu nižší než 2/3 nádrže, lze začít s dávkováním bakterií okamžitě. Pro začátek doporučujeme dávkovat 1 tabletu AVA každý týden po dobu prvního měsíce, později přejít na standardní dávkování 1 tableta / každé 2 týdny.

Pokud je domácí systém na čištění odpadních vod z více než 2/3 plný kalu, je třeba ho nechat manuálně odčerpat – zavolejte službu na čištění a vývoz žump, septiků, ČOV. Po řádném odčerpání zůstane na dně nádrže zbytek původního, aktivovaného kalu. Toto je čas pro první dávku dodatečných bakterií. V případě AVA bakterií doporučujeme začít s dávkou 1 tableta (spláchnout do toalety) po dobu prvních 2 dnů po vypuštění septiku, poté 1 tableta týdně po dobu prvního měsíce, poté standardní dávka 1 tableta / každé 2 týdny.

Správná péče o žumpu, ČOV a septik zahrnuje pravidelné dávkování speciálně upravených bakterií.

Bakterie AVA spolehlivě odstraní zápach - video:

https://www.youtube.com/watch?v=Ll0dTXz5S50
Zobrazit více

Parametry

Použití septik
Výrobce AVA