Tierra Verde (Casa Organica) Sáček z biobavlny na výrobu rostlinného mléka Sáček z jemného bavlněného plátna v natural barvě na výrobu mléka z ořechů, semen či obilovin, na výrobu sýrů nebo zeleninových šťáv. Kulaté rohy umožní snadné odstranění pevných zbytků a čistění. Biobavlna schválená na použití pro potraviny. Rozměry: délka 30 cm, šířka v nejširším místě 22 cm, v nejužším místě dole 12 cm. Složení: 100% GOTS-certifikovaná biobavlna Proč Biobavlna : - Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných... Celý popis

Koupit za 69 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Tierra Verde (Casa Organica) Sáček z biobavlny na výrobu rostlinného mléka
Sáček z jemného bavlněného plátna v natural barvě na výrobu mléka z ořechů, semen či obilovin, na výrobu sýrů nebo zeleninových šťáv. Kulaté rohy umožní snadné odstranění pevných zbytků a čistění. Biobavlna schválená na použití pro potraviny.
Rozměry: délka 30 cm, šířka v nejširším místě 22 cm, v nejužším místě dole 12 cm.
Složení: 100% GOTS-certifikovaná biobavlna
Proč Biobavlna :
- Konvenční pěstování bavlny a výroba bavlněných oděvů mají negativní vliv na životní prostředí i zemědělce a dělníky, které textilní průmysl živí.
- Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Pro pěstování bavlny se masivně používají chemické látky, které jsou zakázané v potravinářské výrobě .
- Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin, zejména proto aby snášela nadprůměrné dávky chemikálií.
- Na výrobu jednoho trička a jedněch džínsů se spotřebuje okolo půl kila pesticidů a syntetických hnojiv.
- Při pěstování i výrobě biobavlny je zakázáno používat toxické chemické látky, které způsobují otravy u zemědělských dělníků a poškozují životní prostředí, i geneticky modifikované organismy.
- Certifikované farmy usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.
- Biobavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Proto je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.
Certifkikace:
Naše biobavlněné produkty splňují vysoké standardy mezinárodní organizace GOTS. Pěstování biobavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků. Tento profukt je chválený Státním zdravotním ústavem na použití pro potraviny. Vyrobeno v Indii.
Návod na eko praní biobavlny:
- Pokud se na biobavlně vyskytne skvrna, ošetříme ji před praním ŽLUČOVÝM MÝDLEM nebo OLIVOVÝM MÝDLEM S CITRONOVÝM EXTRAKTEM.
- Bavlněné materiály ocení praní v MÝDLOVÝCH OŘEŠÍCH – zůstávájí měkké a prodyšné. K praní můžeme použít i PRACÍ GEL Z MÝDLOVÝCH OŘECHŮ. Mýdlový sliz doporučujeme pouze v případě měkké vody.
- Doporučujeme prát na 40 ºC.
- Srážlivost do 5 %. Při používání se opět vrátí do původní velikosti.
- Na přírodní materiály zásadně nepoužíváme aviváž – usazuje se na vláknech a snižuje savost vláken. Pro závěrečnou máchací lázeň použijeme MÁCHADLO PRÁDLA, které vypláchne z materiálu zbytky pracího prostředku a udržuje tak prádlo měkké a prodyšné (není nutné, pokud pereme v mýdlových ořeších).
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tierra Verde