**Len setý** je plodina, jejíž pěstování je prokázáno již před 9000 lety, jak pro výživové a léčivé účinky semínka, tak pro vlákno na výrobu látek. **Len Libra,** který nakupuji od jihočeského zemědělce, který se snaží pěstovat šetrnějším způsobem, je původní odrůda lnu, která má Omega 3 a 6 ve správném poměru 3:1. **Použití:** - **Lněné semínko má velmi tvrdou slupku,** takže vcelku projde semínko našim trávicím ústrojím bez většího užitku. **Je tedy třeba jej nadrtit** a vzhledem k tomu, že... Celý popis

Koupit za 38 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

**Len setý** je plodina, jejíž pěstování je prokázáno již před 9000 lety, jak pro výživové a léčivé účinky semínka, tak pro vlákno na výrobu látek.
**Len Libra,** který nakupuji od jihočeského zemědělce, který se snaží pěstovat šetrnějším způsobem, je původní odrůda lnu, která má Omega 3 a 6 ve správném poměru 3:1.

**Použití:**
- **Lněné semínko má velmi tvrdou slupku,** takže vcelku projde semínko našim trávicím ústrojím bez většího užitku. **Je tedy třeba jej nadrtit** a vzhledem k tomu, že přibližně 10 min. poté začne oxidovat, hned jej sníst.
- Pro zabránění oxidaci paní doktorka Budwigová doporučuje naložit nadrcené semínko do medu.
- Aby se olej z něj mohl stát rozpustným ve vodě a proudit kardiovaskulárním systémem do celého těla, tedy našemu tělu jen prospívat, **je třeba jej navázat na bílkovinu. Tedy zamíchat do tvarohu, jogurtu, vejce, atd.**
- Lněný sliz vytvoříme krátkým povařením semínek či namočením přes noc.

**Čaj se lněným semínkem:**
1. varianta: Lněné semínko dáme do vroucí vody a 3–4 min. povaříme, poté přidáme šalvěj, povaříme ještě 1–2 min. a vypneme.
2. varianta: Lněné semínko dáme do vroucí vody a povaříme 3–4 min., poté přidáme po lžičce šalvěj, měsíček, heřmánek a jitrocel a krátce povaříme.
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost balení 0.15 kg