Solární regulátor MPPT ECO Solar Boost MPPT-3000 (3kW pro fotovoltaický ohřev vody)   Solární regulátor využijete pro fotovoltaický ohřev vody a napájení odporových topných zařízení. Mezi ně patří například elektrokotle, topidla, topné rohože či podlahové vytápění. Vhodný ohřívač vyberete podle výkonu a napětí fotovoltaického systému. Tento regulátor dosahuje maximálního výkonu až 3 kW. Měnič je určený pro ostrovní provoz v místech bez elektrické veřejné sítě. Používá se také pro bojlery se dvěma... Celý popis

Koupit za 6 666 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Solární regulátor MPPT ECO Solar Boost MPPT-3000 (3kW pro fotovoltaický ohřev vody)
 
Solární regulátor využijete pro fotovoltaický ohřev vody a napájení odporových topných zařízení. Mezi ně patří například elektrokotle, topidla, topné rohože či podlahové vytápění. Vhodný ohřívač vyberete podle výkonu a napětí fotovoltaického systému. Tento regulátor dosahuje maximálního výkonu až 3 kW. Měnič je určený pro ostrovní provoz v místech bez elektrické veřejné sítě. Používá se také pro bojlery se dvěma topnými tělesy, nebo pro bojlery sloužící jako předehřev primárnímu bojleru (např. plynového).

Hlavní přednosti
 

Maximální výkon až 3 kW.
Přeměna stejnosměrného proudu na střídavý pro napájení topného zařízení.
Funkce MPPT pro přizpůsobení výkonu ohřívače.
Jednoduchý systém.

Funkce MPPT a přeměna proudu
 
Regulátor je vybavený funkcí MPPT pro přizpůsobení výkonu ohřívače. Nastaví ho tak, aby ze solárního panelu přijímal maximální množství energie. V panelech vzniká stejnosměrný proud. Měnič ho ovšem přemění na střídavý proud, který na rozdíl od stejnosměrného proudu můžete použít i k napájení topných zařízení.
 
Jednoduchý systém
 
Systém je jednoduchý. Vyžaduje, abyste k němu zapojili energetický přijímač (elektrokotel, podlahové vytápění či jiné zařízení) a odpovídající počet fotovoltaických panelů s provozním napětím přibližně 35 V. Obvykle systém vyžaduje 4 až 9 panelů.
 
Možnosti připojení
 
K regulátoru můžete připojit 2 topná zařízení – například kotel. Jeden z nich topí primárně a funguje jako hlavní zdroj tepla. Ve chvíli, kdy první kotel přestane pracovat a nepřijímá energii z měniče, zapne se druhý. Nezůstanete tedy bez teplé vody.

Kolik fotovoltaických panelů potřebuji ?

Při výběru fotovoltaických solárních panelů dodržte několik zásad. Pokud budete vybírat typ a počet panelů, tak když budete mít méně panelů tak s větším napětím, když více panelů tak s nižším napětím. Pozor - nepodceňujte ochranu přepětím, odpojovač DC, pojistkovou ochranu a uzemnění.

Celkový výkon panelů by měl být cca shodný nebo vyšší jako je příkon spirály v bojleru. Je důležité nepřetěžovat spirálu vysokým napětím.
Při nižším výkonu bude vše fungovat také, ale sníží se šance na plné nahřátí čistě z panelů v zatažených dnech. Obvláště pak v zimním období.
Počet panelů (zapojené v sérii/za sebou) volte takový, aby panely v součtu poskytovaly přibližně napětí spirály.

Často se např. používá 6ks 450Wp panelů, které poskytují při max.výkonu cca 42V
(6x42V = 252V, 6x450W = 2700W)
Maximální napětí panelů (Vmax) bez zatížení (napětí naprázdno – Voc) nesmí ani v mrazu, kdy je napětí znatelně vyšší, překročit maximální dovolené vstupní napětí měniče!
 
Specifikace
 

Značka: AZO DIGITAL
Model: ECO Solar Boost MPPT-3000 PRO
Určení: solární regulátor
Vstupní napětí: 120 až 350 VDC
Výstupní napětí: 120 až 350 VAC
Maximální výkon: 3 kW
Funkce MPPT: ano
Zapojení FV panelů: sériově nebo sériově paralelně
Průběh napětí na výstupu: modifikovaný sinus
VAC výstup č. 1: Priorita
VAC výstup č. 2: Závislý
Účinnost: > 96 %
Napájecí konektor: MC4
Výstupní zásuvka 230V: 2 x E (s kolíkem)
Chlazení: aktivní
 

Ochrana
 

Ochrana proti podpětí a přepětí: ano
Tepelná ochrana: ano
Ochrana proti přetížení: ano
 

Fyzické parametry
 

Pracovní teplota: -25 °C až +55 °C
Stupeň krytí: IP21
Materiál pouzdra: hliník
Hmotnost: 2.4 kg
Rozměry (V x Š x H): 80 x 190 x 290 mm
 

Obsah balení
 
• 1x regulátor ECO Solar Boost MPPT-3000 (3 kW)
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tipa