Oválný pekáč s poklicí Emile Henry je vyroben ručně z burgundské glazované keramiky. Skvěle se hodí na pečení kuřete, jehněčího či husy a na pomalé vaření, dušení či pečení, které využívá kondenzaci odpařujících se tekutin. Využijete ho i při přípravě gratinovaných brambor nebo sekané. Oválný pekáč s poklicí má vylepšené úchyty, které zabezpečí snadnou a bezpečnou manipulaci. V glazovaném nádobí můžete pokrmy přímo krájet nebo je z něj rovnou servírovat. Nádobí skvěle vede teplo a je výjimečně odolné... Celý popis

Koupit za 2 890 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Oválný pekáč s poklicí Emile Henry je vyroben ručně z burgundské glazované keramiky. Skvěle se hodí na pečení kuřete, jehněčího či husy a na pomalé vaření, dušení či pečení, které využívá kondenzaci odpařujících se tekutin. Využijete ho i při přípravě gratinovaných brambor nebo sekané. Oválný pekáč s poklicí má vylepšené úchyty, které zabezpečí snadnou a bezpečnou manipulaci. V glazovaném nádobí můžete pokrmy přímo krájet nebo je z něj rovnou servírovat. Nádobí skvěle vede teplo a je výjimečně odolné vůči teplotním šokům od -20°C do 270°C.  Nádobí je vyrobeno ve Francii v malém městečku Marcigny v té stejné továrně, v jaké se vyrábělo již před více než 150 lety.

Na co použít keramický oválný pekáč?

Tvar formy se skvěle hodí na pečení kuřete, jehněčíhoči husy, také na pomalé vaření a dušení. Víko těsně přiléhá k pekáči a je tedy velmi vhodný pro pečení v páře bez tuku. Výsledkem vaření v tomto pekáči budou vždy perfektně křehké a šťavnaté maso. V pekáči také můžete spolu s masem připravit i přílohy, až už zeleninu či brambory. Výška i s poklicí je 25 cm, takže se bez problémů vejde do trouby.

Keramické nádobí skvěle drží teplo

Servírování teplého pokrmu je důležitá součást kulinárního zážitku. Přejete si jídlo dovařit a ve stejné nádobě ho i servírovat? Nádobí Emile Henry je na to jako dělané. Keramika dlouho drží teplo - jídlo tak zůstane déle teplé i pro ty největší jedlíky, co si stále přidávají.

Kapacita zadržování tepla umožňuje:

- Dokončit vaření velmi jemně, bez zdroje tepla

- Udržet nádobí teplné bez ztráty teploty

- Udržuje obsah horký i během delšího servisu

Kvalitní glazura

Drobné praskliny v glazuře? Během vaření se plášť keramiky roztahuje, což může způsobit vznik tenkých prasklin v glazuře, ty mohou být viditelné pouze u nádob se světlou glazurou. Tyto praskliny nejsou vadou, která by měla vliv na použitelnost nádoby. Naopak, dokazují vysokou odolnost keramiky vůči tepelným změnám.

Parametry oválného pekáče:

- Rozměry: 41,5 x 24,4 x 25,2 cm

- Celková kapacita: 5,8 l

Výhody a nevýhody pekáče:

Keramický materiál neobsahuje olovo, kadmium a nikl
Každý kus je originál vyrobený ručně
Vydrží teplotní šoky (od -20°C do 270°C)
Odolná vůči názaru a poškrábání
100% přírodní materiál
Může se mýt v myčce
10 let garance na výrobní vady
Formu můžete ihned po vyjmutí z mrazáku vložit do pečící trouby

Není určena pro používání na zdrojích přímého tepla, jako jsou plynové nebo elektrické plotny

Kolekce keramického nádobí s technologií High Resistance

Nádobí z kolekce High Resistance je vysoce odolné vůči nárazu a poškrábání. Odolné je taky vůči teplotním šokům. Po vyjmutí z mrazáku můžete rovnou vložit do trouby, nádobí nepopraská. Není určena pro používání na zdrojích přímého tepla, jako jsou plynové nebo elektrické plotny. Nádobí jsou dostání ve více velikostech a barvách. Pro své oblé tvary a  povrch v břidlicové, pepřové, mákové a cihlové barvě se hodí do většiny typů interiérů. Ideální pro ty, kteří rádi přirozené vaření v nádobí z udržitelných zdrojů.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Emile Henry
Materiál keramické
Hmotnost 2 kg
Objem 5.8 l