Zapékací mísa Emile Henry je vyrobena ručně z burgundské glazované keramiky. Oblíbíte si je pro jejich multifunkčnost. Jemně zaoblený tvar mís je praktický jak v kuchyni, tak i při servírování jednotlivých porcí. Díky své hloubce je můžete využít na přípravu lasagní, zapečených brambor, moussaky, gratinované zeleniny, rýžových nákypů a mořských plodů. Glazura je odolná proti poškrábání a odlamování a neobsahuje těžké kovy, takže pokrmy v ní můžete přímo krájet nebo je z formy rovnou servírovat.... Celý popis

Koupit za 1 097 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Zapékací mísa Emile Henry je vyrobena ručně z burgundské glazované keramiky. Oblíbíte si je pro jejich multifunkčnost. Jemně zaoblený tvar mís je praktický jak v kuchyni, tak i při servírování jednotlivých porcí. Díky své hloubce je můžete využít na přípravu lasagní, zapečených brambor, moussaky, gratinované zeleniny, rýžových nákypů a mořských plodů. Glazura je odolná proti poškrábání a odlamování a neobsahuje těžké kovy, takže pokrmy v ní můžete přímo krájet nebo je z formy rovnou servírovat. Mísa skvěle vede teplo a je výjimečně odolná vůči teplotním šokům od -20°C do 270°C. Bez obav ji můžete vložit například z mrazáku přímo do trouby. Snadno se s mísami manipuluje díky praktickým úchytům. Nádobí je vyrobeno ve Francii v malém městečku Marcigny v té stejné továrně, v jaké se vyrábělo již před více než 150 lety.

Na co použít keramickou zapékací mísu?

Tvar mísy se skvěle hodí na přípravu lasagní, mořských plodů, zapečených brambor, moussaky a gratinované zeleniny. Stejně je můžete také použít na domácí nákypy a koláče.

Keramické nádobí skvěle drží teplo

Servírování teplého pokrmu je důležitá součást kulinárního zážitku. Přejete si jídlo dovařit a ve stejné nádobě ho i servírovat? Nádobí Emile Henry je na to jako dělané. Keramika dlouho drží teplo - jídlo tak zůstane déle teplé i pro ty největší jedlíky.

Kapacita zadržování tepla umožňuje:

- Dokončit vaření velmi jemně, bez zdroje tepla

- Udržet nádobí teplé bez ztráty teploty

- Udržuje obsah horký i během delšího servisu

Kvalitní glazura

Drobné praskliny v glazuře? Během vaření se plášť keramiky roztahuje, což může způsobit vznik tenkých prasklin v glazuře, ty mohou být viditelné pouze u nádob se světlou glazurou. Tyto praskliny nejsou vadou, která by měla vliv na použitelnost nádoby. Naopak, dokazují vysokou odolnost keramiky vůči tepelným změnám.

Můžete si vybrat ze 4 velikostí:

- Velikost včetně úchytů 22 x 14 cm, hloubka 6 cm, objem 0,80 l - Vhodné pro 1 osobu

- Velikost včetně úchytů 29 x 19 cm, hloubka 7 cm, objem 1,65 l - Vhodné až pro 3 osoby

- Velikost včetně úchytů 36 x 23 cm, hloubka 7 cm, objem 2,96 l - Vhodné až pro 6 osob

- Velikost včetně úchytů 42 x 27 cm, hloubka 7 cm, objem 4,5 l - Vhodné až pro 8 osob

Výhody a nevýhody:

Keramický materiál neobsahuje olovo, kadmium a nikl
Každý kus je originál vyrobený ručně
Vydrží teplotní šoky (od -20°C do 270°C)
Odolná vůči názaru a poškrábání
100% přírodní materiál
Může se mýt v myčce
10 let garance na výrobní vady
Formu můžete ihned po vyjmutí z mrazáku vložit do pečící trouby

Není určena pro používání na zdrojích přímého tepla, jako jsou plynové nebo elektrické plotny

Kolekce keramického nádobí s technologií High Resistance

Nádobí z kolekce High Resistance je vysoce odolné vůči nárazu a poškrábání. Odolné je taky vůči teplotním šokům. Po vyjmutí z mrazáku můžete rovnou vložit do trouby, nádobí nepopraská. Není určena pro používání na zdrojích přímého tepla, jako jsou plynové nebo elektrické plotny. Nádobí jsou k dostání ve více velikostech a barvách. Pro své oblé tvary a  povrch v břidlicové, pepřové, mákové a cihlové barvě se hodí do většiny typů interiérů. Ideální pro ty, kteří rádi přirozené vaření v nádobí z udržitelných zdrojů.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Emile Henry
Materiál keramické
Druh zapékací mísy
Vhodné do myčky nádobí ano
Objem 2.7 l
Výška 7 cm