Fenix Ecosun S 09

70 %
(1 hodnocení)

Infračervený zářič FENIX ECOSUN S 09 - 900W Co je infrazářič FENIX ECOSUN a jak pracuje? Elektrické sálavé topení FENIX je účinný systém vytápění, který pracuje s tzv. „slunečním efektem“, kdy infrazářiče FENIX primárně ohřívají povrchy objektů (stěna, vybavení, osoby, atd.) ale vzduch se ohřívá až sekundárně od těchto povrchů. Infrazářiče vyzařují okamžité a přímé teplo. Využívají přeměny elektřiny na teplo s účinností až 100 % a to díky technologii kovových topných lamel bez světelného spektra.... Celý popis

Koupit za 3 800 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Infračervený zářič FENIX ECOSUN S 09 - 900W

Co je infrazářič FENIX ECOSUN a jak pracuje?

Elektrické sálavé topení FENIX je účinný systém vytápění, který pracuje s tzv. „slunečním efektem“, kdy infrazářiče FENIX primárně ohřívají povrchy objektů (stěna, vybavení, osoby, atd.) ale vzduch se ohřívá až sekundárně od těchto povrchů. Infrazářiče vyzařují okamžité a přímé teplo. Využívají přeměny elektřiny na teplo s účinností až 100 % a to díky technologii kovových topných lamel bez světelného spektra. Nedochází tak k žádnému plýtvání a ztrátám např. světelným zářením. Sálavý podíl tepla je cca 90%. Použité topné desky umožňují umístění infrazářičl i do svislé polohy!

Flexibilita

Infrazářiče FENIX ECOSUN jsou velmi univrzální. Výrobní řada ECOSUN nabízí široké spektum výkonových řad pro pokrytí všech Vašich požadavků.

Konstrukce infrapanelů a zapojení

Základem je topná tyč zalisovaná v hliníkové lamele, dle typu jsou pak jedna, dvě nebo tři lamely umístěny do schránky z ocelového lakovaného plechu. Panel má svorkovnici pro připojení napájení, u typů S18-S36 (dvou a tří lamelové) možnost volby napětí 230/400V a s vhodnou regulací možnost postupného zapínání lamel. Povrchová teplota panelu je cca 300-350°C. Výška instalace je závislá na způsobu použití a s ohledem na předpokládanou provozní teplotu okolního prostoru - zónový ohřev 3,5 - 4,5m, celoplošné vytápění 5 - 8m.

Snadná instalace, provoz a údržba

Instalace je velmi rychlá bez omezení nebo narušení provozu a je jednoduchá, nevyžaduje speciální nástroje nebo znalosti. Podle potřeby lze vytápění kdykoliv rozšířit nebo přemístit bez zvláštních nákladů.

Obsluha je jednoduchá a nevyžaduje zvláštní znalosti, kvalifikaci nebo školení.

Vyžadují minimální údržbu.

Vysoká účinnost

Poskytují okamžité a přímé teplo, již během 2-3 minut od zapnutí

Prakticky žádná energie není pohlcena vzduchem, to znamená, že se dosahuje vysoké účinnosti topení bez energetických ztrát.

Teplo lze směrovat, jsou ohříváni pouze lidé nebo objekty a ne vzduch mezi nimi. Není třeba vyhřívat prostory, které nepotřebujete.

Úsporné infra vytápění

Provoz je ekonomický. Prakticky veškerá elektrická energie je přeměněna na využitelné teplo a nedochází ke ztrátám. Díky tomu lze v porovnání s jinými druhy vytápění dosáhnout značné úspory až 85%.

Čistota a bezpečnost infrazářiče jsou absolutně bezpečné.

Bezhlučný provoz.

Infrazářiče neprodukují spaliny, kondenzáty, nedochází k hoření nebo spalování, nespotřebovává se kyslík, není třeba přídavné větrání.

Nevíří prach.

Bezpečné pro děti, zvířata a životní prostředí.

Teplo bez spalin, šetrné k životnímu prostředí.

Teplo od infrazářičů zabraňuje vzniku plísní na zdivu

Vhodné i pro venkovní použití, vysoká bezpečnost provozu.

Místa použití

FENIX ECOSUN infračervené zářiče můžete používat všude. Naše zářiče byly vyrobeny tak, aby je bylo možno využívat kdekoliv, zejména:

Obytné prostory (byt, dům či chata)

Kanceláře a pracoviště

Na zahradě pod altánem

Na terase a na zimní zahradě

V restauracích a jídelnách

V garážích a autoservisech

Továrny, výrobní haly

Místnosti s nižším vytápěním a vysokým stropem

Vytápění určité plochy

Místnosti kde je občas potřeba zatopit

Prostory kde se často větrá

Otevřené resp. polootevřené prostory

Jak vybírat

Pokud chceme aby infratopení topilo levně a bylo nám teplo, je zapotřebí zvolit typy infrapanelů vhodné pro dané místo a navrhnout odpovídající příkony pro každou místnost. Naše společnost Vám poskytne nadstandardní služby poradenství a případně i zaměření na místě potřeby kde doporučíme nejvhodnější typ infrazáře.

Pro více informací kontaktuje našeho technika.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Fenix
Hmotnost 8.4 kg
Příkon 900 W
Barva bílá
Šířka 150 cm

Podobné produkty