Green Cell INVSOL02 invertor

100 %
(1 hodnocení)

Solární měnič napětí Green Cell kombinuje tři zařízení: regulátor MPPT, střídač a nabíječku baterií, díky nimž je schopen poskytovat nepřetržitou energii vašim zařízením Regulátor MPPT zabudovaný do střídače umožňuje převádět energii získanou ze solárních panelů na elektřinu s příslušnými parametry potřebnými k nabíjení baterií a napájecích zařízení ve vaší domácnosti. Intuitivní a snadno použitelný software nabízí komplexní možnosti správy střídače a poskytuje přehled všech relevantních parametrů... Celý popis

Koupit za 18 476 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Solární měnič napětí Green Cell kombinuje tři zařízení: regulátor MPPT, střídač a nabíječku baterií, díky nimž je schopen poskytovat nepřetržitou energii vašim zařízením
Regulátor MPPT zabudovaný do střídače umožňuje převádět energii získanou ze solárních panelů na elektřinu s příslušnými parametry potřebnými k nabíjení baterií a napájecích zařízení ve vaší domácnosti.
Intuitivní a snadno použitelný software nabízí komplexní možnosti správy střídače a poskytuje přehled všech relevantních parametrů nabíjení v reálném čase.
Střídač, mozek solárních instalací, je dokonalým řešením, pokud se chcete starat o životní prostředí a ušetřit peníze používáním obnovitelné energie jako zdroje energie ve vaší domácnosti.

Hlavním účelem solárního invertoru je zajistit nepřetržitý výkon i během výpadku proudu nebo nedostatečného přístupu k veřejné rozvodné síti.

Popis:
Napětí baterie: 24VHmotnost: 6.8kgVýstupní napětí: 230VACTvar výstupního napětí: Čistá sinusová vlnaVýstupní frekvence: 50 Hz nebo 60 Hz (automatická detekce)Výkon: 98%Použitelný výkon (nepřetržitý):  3000 WOkamžitý (impulsní) výkon: 6000 WSpotřeba energie bez zátěže: 2 W.Maximální nabíjecí proud: 80ARozměry: 325 (341 s držákem) x 290 x 118 mmMaximální FV napětí (VOC): 100 VDCÚčinnost měniče: 90% - 93%Regulace střídavého napětí (režim baterie): 220VAC - 240VAC (nastavitelné)Nabíjecí napětí: 27VRozsah FV napětí pro MPPT: 30 - 130VDCMaximální FV výkon: 1500W.Maximální výstupní proud MPPT: až 60AVýstupní proud MPPT vždy nastavte dle možností baterie!! (volba č.11)
SUB mode: NE - Prioritou pro napájení zátěží je solární energie. Pokud není solární energie dostatečná na to, aby mohla napájet všechny připojené zátěže, jejich napájení podpoří síť. Energie z baterií bude zátěž napájet pouze v případě, že síť není dostupná. Pokud je solární energie nedostupná, síť bude napájet baterii, dokud její napětí nedosáhne bodu nastaveného v programu 21. Je-li solární energie dostupná, ale napětí je nižší než bod nastavený v programu 20, síť přejde do napájení baterie do té doby, dokud její napětí nedosáhne bodu nastaveného v programu 20, čímž chrání baterii před poškozením
Přebytky do elektrické sítě: NE
Informace o zapojení solárních panelů
Návod v angličtině
Návod v češtině.
* Doporučené volitelné příslušenství, které lze dokoupit ( bylo doporučeno na základě zpětné vazby našeho zákazníka, který si wifi modul koupil a vyzkoušel) 
Doplňující technické informace o FV (zdroj publi.cz) 

Co je solární invertor MPPT?

Solární střídač Green Cell neboli střídač je multifunkční produkt, který kombinuje tři různá zařízení:

Regulátor MPPT, maximalizující výkon získaný ze solárních panelů
Střídač, který přeměňuje sluneční energii na střídavý proud 230 V.
Nabíječka energie

Hlavním účelem solárního invertoru je zajistit nepřetržitý výkon i během výpadku proudu nebo nedostatečného přístupu k veřejné rozvodné síti.
Co je regulátor nabíjení MPPT?
Regulátor nabíjení MPPT (Maximum Power Point Tracking) umístěný uvnitř střídače umožňuje maximalizovat výkon získaný ze solárních panelů. Jeho hlavním úkolem je přeměnit energii získanou ze slunce na elektřinu s příslušnými parametry potřebnými k nabíjení baterií a napájení zařízení. Díky nejkvalitnější elektronice je schopen pracovat i s těmi nejrozsáhlejšími fotovoltaickými systémy mimo síť, což zajišťuje plnou bezpečnost a maximální účinnost.

Intuitivní ovládání
Solární střídač Green Cell je vybaven čitelným multifunkčním LCD displejem, který informuje o nejdůležitějších parametrech provozu střídače a umožňuje přizpůsobit nastavení potřebám energetické instalace i individuálním potřebám uživatele.

Jak to funguje?

Vždy pod kontrolou
Aby bylo možné využívat všechny funkce solárního střídače Green Cell, byl vytvořen speciální software, který umožňuje pokročilou správu zařízení. Aplikace zaručuje jednoduché a intuitivní ovládání, takže její používání nepřináší žádné problémy. Program poskytuje náhled naměřených dat v reálném čase. Všechny funkce můžete poznat stažením softwaru ZDE.

 

Úspory
Solární invertor Green Cell je dokonalým řešením, pokud se chcete starat o životní prostředí a navíc ušetřit peníze využitím obnovitelné energie jako zdroje energie pro vaše zařízení. Jako mozek solárních instalací vám umožňuje maximalizovat energii získanou z nich a optimálně ji spravovat za všech podmínek - a to jak při výpadku proudu, tak bez přístupu k elektrické síti.

Bezpečnost

Střídač je vybaven všemi nezbytnými ochrannými prvky, které vám umožní bezpečné používání zařízení. Vysoce kvalitní elektronika zaručuje bezpečný a dlouhodobý provoz zařízení. To je důležité zejména pro lidi, kteří se rozhodnou instalovat fotovoltaické zařízení na letní domy a pozemky.

Ochrana proti přepětí

Ochrana proti zkratu

Ochrana proti přebíjenía vybíjení

Ochrana proti přepólování

Monitorování teploty

Monitorování napětí solárních panelů

Nejčastější odpovědi na dotazy zákazníků:
1: VOC napětí panelů doporučujeme nepřekračovat 125V
2: Jak se zachová měnič při přetížení? Měnič při krátkodobém přetížení cca 110% výkonu vydává zvukový signál. Při větším přetížení jak 110% a více dojde k vypnutí výstupu měniče
3: Proud baterie doporučujeme omezit dle bezpečného provozu baterie – tedy pokud máme 2 olovněné baterie v sérií u 24V systému o kapacitě 200Ah neměl by nabíjecí proud přesahovat 30A ideálně mít nastaveno 20A. Aby nedošlo k omezení celého systému dle omezeného proudu MPPT na 20-30A je potřeba zapnout funkci č.28 : Je-li zvolena, vstupní solární energie bude automaticky upravena dle následujícího vzorce: max. vstupní solární energie = max. výkon nabíjení baterie + připojený výkon zátěže v momentě, kdy je zařízení v pracovním režimu mimo síť.
4: Měnič má max výstup MPPT 60A tudíž cca 1600w doporučujeme nepřekračovat s FVE polem výkon 2000w.
5: K měniči je kompatibilní wifi plug od MUST energy. Software k PC pro měnič není moc vhodný pro monitoring ale spíše pro nastavení některých parametrů.
6: Konektivita s mobilem právě přes wifi plug MUST a aplikaci do mobilního telefonu.
Dále lze řešit monitoring vlastním software například s Grafanou a influxdb…
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Green Cell
S displejem ano