Grizly Datle sušené 1 kg

92 %
(518 hodnocení)

GRIZLY Datle sušené 1000 g Datle jsou bohatým a významným zdrojem draslíku, chromu, železa a vitamínů B. Jedná se o bohatý a rychlý energetický zdroj pro lidský organismus. Datle je druh ovoce, který roste na datlovníku pravém (Phoenix dactylifera). Jedná se o tmavě hnědé oválné plody dlouhé 3 až 7 cm a široké 2 až 3 cm, které jsou charakteristické nízkým obsahem vody a naopak až ze 70 % tvořeny sacharidy. V subtropických a pouštních oblastech jako je například Severní Afrika a Blízký východ se... Celý popis

Koupit za 85 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

GRIZLY Datle sušené 1000 g

Datle jsou bohatým a významným zdrojem draslíku, chromu, železa a vitamínů B. Jedná se o bohatý a rychlý energetický zdroj pro lidský organismus.

Datle je druh ovoce, který roste na datlovníku pravém (Phoenix dactylifera). Jedná se o tmavě hnědé oválné plody dlouhé 3 až 7 cm a široké 2 až 3 cm, které jsou charakteristické nízkým obsahem vody a naopak až ze 70 % tvořeny sacharidy. V subtropických a pouštních oblastech jako je například Severní Afrika a Blízký východ se jedná o jednu ze základních složek zdejší potravy.

Přes všechnu péči a snahu při odpeckování všech peckovin (netýká se pouze datlí ale i např. višní, švestek, třešní atd.) nedokážeme garantovat že se pecky v surovině nevyskytují. Technologicky toho nelze dosáhnout a bohužel ani po kontrole lidským pracovníkem dodavatel nedokáže garantovat 100% čistotu. Této problematice se dodavatelé intenzivně věnují, zatím ale není technologie natolik daleko, abychom dosáhli produktu bez pecek, nebo jejich fragmentů.

Administrativní zařazení: Sušené ovoce jednodruhové

Složení: Datle sušené 100%, odrůda Aseel

Výrobek může obsahovat pecky, stopy arašídů, jiných ořechů, lepku, oxidu siřičitého a sezamu

NESÍŘENÉ, NESLAZENÉ

Země původu: Írán, Pákistán

Balení: Vakuováno (při přepravě může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu ovoce)

Jsou kvalitním zdrojem rychlé energie. Naše datle jsou čerstvé, vypeckované a příjemně nasládlé. Pokud hledáte sušené ovoce, které je sladké, dodá energii a je ho velké balení, tak jste tu správně.

Nutriční hodnoty / 100 g

Energetická hodnota:

1181 kJ / 282 kcal

Tuky:

0,4 g

z toho nasycených:

0,1 g

Sacharidy:

75,3 g

z toho cukry:

64 g

Vláknina:

8 g

Bílkoviny:

2,5 g

Sůl:

0,05 g

 Alergeny: Korýši, Vejce, Ryby, Arašídy, Sója, Mléko, Skořápkové plody, Celer, Hořčice, Sezam, Oxid siřičitý a siřičitany, Vlčí bob, Měkkýši
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Grizly
Druh datle
Hmotnost 1000 g