Bochemit PLUS 1 kg čirá

100 %
(1 hodnocení)

Popis Koncentrovaný insekticidní přípravek pro ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (červotoč, dřevokaz, tesařík, mravenci, pilořitka velká apod.) a to ve všech jeho vývojových stádiích (vajíčko, larva, kukla, dospělý jedinec) v napadeném dřevě. Přípravek dále slouží k následné preventivní ochraně dřeva proti dřevokaznému hmyzu. Použití: Pro povrchovou impregnaci řeziva, krovů a dalšího stavebního dřeva při stavbách a rekonstrukcích v interiérech (třídy použití 1 a 2 dle ČSN EN 335). Lze... Celý popis

Koupit za 532 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Popis
Koncentrovaný insekticidní přípravek pro ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (červotoč, dřevokaz, tesařík, mravenci, pilořitka velká apod.) a to ve všech jeho vývojových stádiích (vajíčko, larva, kukla, dospělý jedinec) v napadeném dřevě. Přípravek dále slouží k následné preventivní ochraně dřeva proti dřevokaznému hmyzu.

Použití:
Pro povrchovou impregnaci řeziva, krovů a dalšího stavebního dřeva při stavbách a rekonstrukcích v interiérech (třídy použití 1 a 2 dle ČSN EN 335). Lze použít i v případě, kdy je nutná sanace dřeva napadeného dřevokazným hmyzem v kombinaci s preventivní ochranou proti dřevokaznému hmyzu. Po zaschnutí je možné použít krycí nátěry.

Příklady použití:

dřevo napadené dřevokazným hmyzem
veškeré stavební řezivo
napadené historicky vzácné dřevěné konstrukce
dřevěné starožitné předměty (ředění lihem)
Vlastnosti a vzhled ošetřeného dřeva:
Výrobek po naředění vodou nebo lihem vsakuje do dřeva, na povrchu ošetřeného dřeva netvoří vrstvu, ošetřené dřevo nezapáchá a zachovává si svůj přirozený vzhled. Přípravek je bezbarvý a nezpůsobuje žloutnutí dřeva.

Aplikace:
nátěr, postřik, máčení a injektáž

Vydatnost:
1 kg koncentrátu = 33 m2

Aplikační postupy:

Ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem: Nejprve se odstraní silně napadené části dřeva. Povrch dřeva se očistí a odmastí, aby přípravek mohl dokonale penetrovat do dřeva. Bochemit Plus I se naředí vodou (nebo lihem) na 10% roztok. Aplikuje se nátěrem nebo postřikem minimálně 2x nebo injektáží. Minimální příjem koncentrátu je 30 g/m2 dřeva. Následující aplikace se provádí až po zaschnutí předcházející (za 4–24 hod.).
Preventivní ochrana dřeva nátěrem a postřikem: Nátěr a postřik se provádí při teplotách +5 až +30 °C tak, aby se dosáhlo celistvého a stejnoměrného nánosu ochranného prostředku na celém povrchu dřeva. Počet nátěrů nebo postřiků se řídí požadovaným příjmem a kvalitou opracování dřeva. K dosažení požadovaného příjmu (viz tabulka spotřeby a příjmu) je dostatečná jedna aplikace.
Životnost provedené ochrany:
Vzhledem k charakteru přípravku se předpokládá životnost ochrany: › pro třídy použití 1 a 2 – minimálně 10 let, poté kontrola ve dvouletých intervalech.

Upozornění:
Používejte biocidní přípravky bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Bezpečnostní upozornění
GHS05 - korozivní a žíravé látky
GHS05 - korozivní a žíravé látky
GHS09 - látky nebezpečné pro životní prostředí
GHS09 - látky nebezpečné pro životní prostředí
Signální slovo: Nebezpečí

Obsah nebezpečných látek
Obsahuje Permethrin. Může vyvolat alergickou reakci.

H318 Způsobuje vážné poškození očí.
H410 Vysoce toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
P102 Uchovávejte mimo dosah dětí.
P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí.
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít.
P305+P351+P338+P310 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO nebo lékaře.
P501 Odstraňte obsah/obal dle instrukcí na výrobku.
Zobrazit více

Parametry

Značka Bochemit
Báze vodou ředitelné
Bezbarvé ano
Odstín transparentní
Údržba s minimální údržbou
Odolnost prostředí do mírného klima
Použití na renovaci starého dřeva
Typ nátěru penetrační (propustné)
Oblast využití univerzální
Odolnost proti vlivům a UV ne
Biocidní ochrana ano
Slouží jako základní nátěr ano
Doba schnutí 24 hod.
Doba úplného vytvrzení 14.0 hod
Vydatnost 33.0 m2/l
Velikost balení 1 l
Počet vrstev dvouvrstvé
Stříkací pistolí ano
Ponořením ano
Zobrazit více parametrů