Indiana Jones 1-4

87 %
(3 hodnocení)

Balení obsahuje 9 disků bez CZ 4x Ultra HD Blu-ray - Filmy v Ultra HD (3840 x 2160) - HDR (HDR-10 + Dolby Vision) - Poměr stran 2.39:1 - Původní znění v Dolby Atmos - BD-66 (dvouvrstvý UHDBD) 4x Blu-ray - Film ve Full HD - Poměr stran 2.39:1 - Původní znění v DTS-HD MA 5.1 Bonusový Blu-ray - Pohledy za kulisy všech čtyř filmů - Filmy o filmu Dostanu nativní 4k ULTRA HD? Ano. První tři díly Indiana Jonese vznikaly v době čistě analogové, kdy do postprodukce nezasahovaly digitální... Celý popis

Koupit za 899 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Balení obsahuje 9 disků bez CZ

4x Ultra HD Blu-ray

- Filmy v Ultra HD (3840 x 2160)

- HDR (HDR-10 + Dolby Vision)

- Poměr stran 2.39:1

-
Původní znění v Dolby Atmos

-
BD-66 (dvouvrstvý UHDBD)

4x Blu-ray

- Film ve Full HD

- Poměr stran 2.39:1

- Původní znění v DTS-HD MA 5.1

Bonusový Blu-ray

- Pohledy za kulisy všech čtyř filmů

- Filmy o filmu

Dostanu nativní 4k ULTRA HD?

Ano. První tři díly Indiana Jonese vznikaly v době čistě analogové, kdy do postprodukce nezasahovaly digitální kopie a filmy se finišovaly kompletně fotochemicky. Pokud bylo potřeba nějaké formy digitálního efektu, ten se do scény pouze "vestřihl", což platí i o různých formách matte paintingu. Aby Spielberg udržel vizuálně konzistentní prezentaci, byl i čtvrtý Indy točen na 35 mm kinofilm a vzhledem k tomu, že se jednalo o na efekty náročnější produkci, byl následný master ve 2k. Čtvrtý díl byl však naštěstí pro účely Ultra HD Blu-ray vydání kompletně remasterován, tedy skenován z původních negativů ve 4k, v kterémžto rozlišení vznikl i nový master. To samé samozřejmě platí o předchozích dílech: Studiu restaurovalo původní negativy, ty nově skenovalo ve 4k a vytvořilo tak nové mastery, díky nimž může UHDBD těžit z ohromného množství obrazových detailů.

Zároveň zachovává krásnou patinu filmového zrna a Indy díky tomu v domácích podmínkách vypadá "filmověji" než kdy jindy. Nejen to, nové HDR gradingy využívají na maximum expoziční pružnosti filmového materiálu a prezentují Spielbergova akční dobrodružství v jasovém rozsahu, který vdechuje obrazu této legendární série nový život. Podle zahraničních recenzí se remastery i jejich nová prezentace náramně povedly a Indiana Jones díky nim vypadá lépe než kdy předtím. Platí to i o scénách se speciálními efekty - studio velmi šetrně barevným gradingem a mírnou retuší poopravilo některé nedokonalé efekty tvořené matte-paintingem, aby na nich nebyly tak okatě viditelné některé přechody mezi "živým" a "animovaným" obrazem. Všeobecně platí, že filmová série slavného dobrodruha nikdy takhle dobře nevypadala a jelikož se s jistotou jedná o poslední vydání na fyzických nosičích, lze s jistotou říct, že lepší už to ani nebude. Toto je definitivní prezentace Indiana Jonese.
Zobrazit více

Parametry

Žánr dobrodružné
Originální název INDIANA JONES 1-4
Typ filmy
4K rozlišení ano
Režie Steven Spielberg
Herecké obsazení Shia LaBeouf
České titulky ano
Český dabing ano
Druh nosiče Blu-ray
Zobrazit více parametrů