Díváte se na čistokrevný univerzál mezi krosovými botami. Obojživelník, který si hravě poradí s nástrahami trailu stejně dobře, jako s delšími úseky po asfaltu. Na svědomí to má především propracovaná podešev s mělkým vzorkem kombinující tři různě tvrdé směsi pryže pro optimální kombinaci přilnavosti a odolnosti. Kromě univerzálního gripu nabízí TRAIL TALON 290 komfortní tlumení, které ho řadí mezi nejpohodlnější modely z nabídky INOV-8. I díky tomu se jedná o dlouhodobě nejprodávanější krosové... Celý popis

Koupit za 2 583 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Díváte se na čistokrevný univerzál mezi krosovými botami. Obojživelník, který si hravě poradí s nástrahami trailu stejně dobře, jako s delšími úseky po asfaltu. Na svědomí to má především propracovaná podešev s mělkým vzorkem kombinující tři různě tvrdé směsi pryže pro optimální kombinaci přilnavosti a odolnosti. Kromě univerzálního gripu nabízí TRAIL TALON 290 komfortní tlumení, které ho řadí mezi nejpohodlnější modely z nabídky INOV-8. I díky tomu se jedná o dlouhodobě nejprodávanější krosové boty.

Vzhledem k vyšší míře tlumení je TRAIL TALON 290 skvělou volbou pro horské maratony i ultra traily. Komfort tlumicí vrstvy a univerzální vlastnosti ale oceníte i při pravidelné běhání v příměstském prostředí, kde se často střídá silnice s lehčím trailem. Drop mezipodešve je 8 milimetrů a společně s použitým tlumením tvoří směs, která bude vyhovovat všem běžcům preferujícím pohodlí před vnímavostí povrchu.

Svršek je napnutý na širokém kopytě a obzvlášť v přední částí poskytuje TRAIL TALON 290 dostatek prostoru pro přirozenou práci prstů i příčné klenby. Samozřemostí je osvědčená gumová klec stabilizující nárt a chodidlo uvnitř boty. Novinkou oproti předchozím dvěstědevadesátkám je nový gumový chránič prstů a přepracovaný materiál svršku.

Tento model nabízíme také v dalších barvách.

Doporučujeme: k této trailové botě lze připevnit originální voděodolný běžecký návlek Inov-8 Gaiter - do boty vám poté nebudou padat kamínky, jehličí, písek, bláto, hlína, sníh atp.

4milimetrový vzorek poskytuje bezkonkurenční grip na tvrdých, kamenitých stezkách.

Vícesměrný vzorek zvýšuje trakci na různorodém povrchu.

8milimetrový drop nabízí pohodlí na dlouhých vzdálenostech.

Dvoudílná mepodešev Powerflow poskytuje tlumení a energetickou návratnost.

Ultralehký svršek poskytuje zvýšenou prodyšnost.

Značení šířky kopyta na škále Inov-8:

[1] Nejužší (dříve značeno Precision)
[2] Úzké (dříve značeno Precision)
[3] Střední (dříve značeno Medium)
[4] Široké (dříve značeno Standard)
[5] Nejširší (dříve značeno Standard)

Tento model Trail Talon 290 má šířku: [4]

Tlumení: pata 19 mm, špička 11 mm

Drop: 8 mm

Vzorek: 4 mm

Vlastnosti boty

- Tlumení (na škále Inov-8): 5/5

- Citlivost (na škále Inov-8): 3/5

- Prodyšnost (na škále Inov-8): 4/5

Grip

- Sníh & led 0/5

- Bláto 0/5

- Kameny 5/5

- Stezky a traily 5/5

- Silnice 3/5

Tip: V nabídce máme také lehčí, minimalističtější verzi Trail Talon 235 - se stejným vzorkem, stejnou šířkou, ale s 11 mm tlumení pod patou a nižším dropem.
Zobrazit více

Parametry

Značka Inov-8
Barva modrá
Typ povrchu univerzální
Období celoroční
Membrána ne
Materiál textil
Tlumení střední tlumení
Druh tréninková
Modelová řada Inov-8 Trail Talon
Unisex ne
Typ běžce pro začátečníky
Hmotnost 290 g
Zobrazit více parametrů