Charakteristika Plastikový model Italeri 1292 - letadlo Junkers JU-87 B-2/R-2 Stuka v měřítku 1:72 ke slepení. Délka modelu je 154 mm, obtížnost 2. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 4 VERZE. Informace o předloze: Junkers Ju 87 Stuka (štuka, z německého das Sturzkampfflugzeug) byl střemhlavý bombardér a bitevní letoun. Navržený byl Hermannem Pohlmannem a poprvé vzlétl v roce 1935. Ju 87 prodělal bojový debut v roce 1937 u Luftwaffe v rámci legie Condor během španělské občanské války a za druhé... Celý popis

Koupit za 287 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Charakteristika
Plastikový model Italeri 1292 - letadlo Junkers JU-87 B-2/R-2 Stuka v měřítku 1:72 ke slepení. Délka modelu je 154 mm, obtížnost 2. Balení obsahuje SKVĚLÉ OBTISKY PRO 4 VERZE.
Informace o předloze:
Junkers Ju 87 Stuka (štuka, z německého das Sturzkampfflugzeug) byl střemhlavý bombardér a bitevní letoun. Navržený byl Hermannem Pohlmannem a poprvé vzlétl v roce 1935. Ju 87 prodělal bojový debut v roce 1937 u Luftwaffe v rámci legie Condor během španělské občanské války a za druhé světové války sloužil v řadách Osy.

Letoun byl snadno rozeznatelný díky prolomeným křídlům a pevnému nezatahovacímu podvozku, na jehož kapotáž na náběžných hranách byly namontovány sirény Jericho-Trompete, které se staly propagandistickým symbolem německých vzdušných sil a vítězství během blitzkriegu v letech 1939–1942. Jeho konstrukce představila několik inovací, včetně automatických aerodynamických brzd pod oběma křídly, které zajistily, že se letoun dostane ze střemhlavého útoku, i když pilot bude mít v důsledku přetížení "zatemněno".

V době vypuknutí války Ju 87 zaznamenal v přímé letecké podpoře a protilodním útokům značný úspěch, např. při leteckých útocích během invazi do Polska v září 1939. Štuka také hrály rozhodující roli v rychlém dobytí Norska, Nizozemska, Belgie a Francie v roce 1940. Štuky byly přesné a velmi účinné proti pozemním cílům, ale zranitelné vůči stíhacím letounům jako mnoho jiných střemhlavých bombardérů té doby. Během bitvy o Británii se na plno projevila nedostatečná manévrovatelnost, rychlost a obranná výzbroj, takže vyžadovaly silný stíhací doprovod.

Po bitvě o Británii byly Štuky nasazeny v balkánském tažení, v severní Africe, středomoří a v rané fázi východní fronty, kde byly používány k celkové podpoře pozemních vojsk, jako účinné specializované protitankové a protilodní letouny. Jakmile Luftwaffe ztratila vzdušnou převahu, stala se Štuka snadným cílem nepřátelských stíhacích letadel. Vyráběna byla až do roku 1944, dokud se neobjevila lepší náhrada. V roce 1945 ji z velké části nahradily bitevní verze letounu Focke-Wulf Fw 190, ale Štuky zůstaly ve službě až do konce války.

Odhaduje se, že mezi rokem 1936 a srpnem 1944 bylo postaveno 6 500 ks Ju 87 všech verzí.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Italeri
Druh letadla
Věk od 3 let
Měřítko 1 : 48
Plastikové ano
Materiál plastové