Jednobarevná nažehlovací záplata ve spoustě barev pomůže při opravách děr, dírek, trhlin v oblečení a doplňcích. Můžeme je použít na kalhoty, montérky, bundy a dalšího oblečení a doplňků z nepružných materiálů. Záplata je veliká 40 x 20 cm, dají se z ní vystřihovat různé tvary. Při menších opravách vydrží delší dobu v domácím šitíčku. Jak nažehlit nažehlovací záplatu? Opravovaná oblast musí být čistá a suchá. Vystřihneme si ze záplaty požadovaný kus a přiložíme lepidlem (lesklou částí) dolů na... Celý popis

Koupit za 49 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Jednobarevná nažehlovací záplata ve spoustě barev pomůže při opravách děr, dírek, trhlin v oblečení a doplňcích. Můžeme je použít na kalhoty, montérky, bundy a dalšího oblečení a doplňků z nepružných materiálů. Záplata je veliká 40 x 20 cm, dají se z ní vystřihovat různé tvary. Při menších opravách vydrží delší dobu v domácím šitíčku.

Jak nažehlit nažehlovací záplatu?
Opravovaná oblast musí být čistá a suchá. Vystřihneme si ze záplaty požadovaný kus a přiložíme lepidlem (lesklou částí) dolů na opravovanou část. U napařovacích žehliček vypneme napařování a nastavíme teplotu podle opravované látky. Záplaty se nesmí používat na nylon, umělé hedvábí a jiné umělé tkaniny, které by poškodila vysoká teplota žehličky. Pokud si nejsme jistí, zda žehličkou nenapácháme škody na opravované látce, opatrně můžeme záplatu přižehlovat přes bavlněný hadřík, kuchyňskou utěrku. Postupně za použití tlaku na žehličku přežehlíme celou opravovanou oblast, aby se lepidlo rozpustilo a záplata se k látce zcela přilepila. Žehličkou pohybujeme pomalu a nezapomeneme hlavně na okraje. Pokud se lepidlo nerozpouští a vzhledem k opravovanému oblečení můžeme zvýšit teplotu žehličky, učiníme tak, dokud se lepidlo nezačne rozpouštět. Po nažehlení necháme záplatu vystydnout a pár hodin ustálit, nepereme, aby se lepidlo spojilo s oběma částmi.
Zobrazit více