Jak Slodog obohacuje psa Při lízání se psovi do mozku uvolňují endorfiny (hormony štěstí), proto lízací podložky řadíme do kategorie relaxace a uklidnění psa. Podložka je také nenahraditelný pomocník v klidovém režimu (rehabilitace, nemoc, rekonvalescence), kdy psa zabavíte na delší dobu bez většího pohybu. Pomoci může také například při sprchování. Náročnost a design Některé zpomalovací misky mohou být pro psa příliš složité a mohou u něj vyvolávat stres ze složitého dobývání svého oblíbeného... Celý popis

Koupit za 101 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Jak Slodog obohacuje psa

Při lízání se psovi do mozku uvolňují endorfiny (hormony štěstí), proto lízací podložky řadíme do kategorie relaxace a uklidnění psa. Podložka je také nenahraditelný pomocník v klidovém režimu (rehabilitace, nemoc, rekonvalescence), kdy psa zabavíte na delší dobu bez většího pohybu. Pomoci může také například při sprchování.

Náročnost a design

Některé zpomalovací misky mohou být pro psa příliš složité a mohou u něj vyvolávat stres ze složitého dobývání svého oblíbeného jídla. Miska SloDog má mnohem větší plochu pro krmení než obyčejná miska a zároveň nemá složitě tvarované dno, což psovi dopřává pocit klidu, protože má všechno jídlo na očích. Tvar dna rozděluje jídlo do několika mini jídel tím, že dávku krmiva rozloží do spousty mělkých prohlubní. Pes prostě sní jedno mini jídlo najednou, a pokud se pokusí jíst ze dvou prohlubní najednou, jídlo mu prostě vypadne z otevřené tlamy. Miska tak zpomalí jezení z několika sekund na minuty.

Udržitelnost a zdravotní bezpečnost na prvním místě

LickiMat přemýšlí nad každým krokem v jejich výrobě a distribuci tak, aby co nejméně zatěžovala životní prostředí. Samotné produkty jsou vyrobené z non-toxic přírodní gumy nebo recyklovatelné TPR (termoplastická guma), u tvrdších produktů používají recyklovatelný Polypropylene, u žádných produktů nenajdete příměs silikonu, BPA, PVC a ftalátů. Veškeré balení je papírové a uzpůsobené tak, aby bylo použitelné vícekrát.

Vhodné do myčky

Narozdíl od klasických lízacích podložek LickiMat můžete SloDog strčit v pohodě do myčky. Pro jistotu na nižší teplotu, ale už se nemusíte patlat s vymývání případných zbytků.

Hloubka a složitost vzoru je důležitá

Na trhu existuje široká paleta různých druhů zpomalovacích misek a každá z nich je více či méně vhodná pro vašeho psa. Čím komplexnější a hlubší vzor nebo překážka, tím déle bude vašemu psovi trvat, než sní veškerý obsah, jestli vůbec. Složitější misky mohou některým psům způsobovat stres, proto sledujte, jak ten váš interaguje s miskou při jídle. Pokud uvidíte některé projevy stresu, snižte obtížnost.

Nenechávejte o samotě

Materiál je odolný, miska ale rozhodně neslouží jako žvýkací hračka. Proto byste s ní psa nikdy neměli nechávat bez dozoru. Hrozí totiž to, že ji rozkouše a sežere. Všechny LickiMat produkty jsou zdravotně nezávadné, ale i tak není vhodné, aby váš pes jedl gumu. Pokud se tak stane, jeďte k veterináři.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce LickiMat
Barva černé