LIKOV LT-P Protipožární lišta s okapnicí a perlinkou LT-P lišta s okapnicí v protipožárním provedení a průběžnou sklovláknitou výztužnou tkaninou pro začištění omítky a zajištění svodu vody na horním ostění stavebních otvorů v kontaktním zateplovacím systému – ETICS Lišta umožňuje provedení požárně odolného nadpraží v kombinaci s minerální vlnou v ostění. Speciální požárně odolné provedení detailu nahrazuje nutnost aplikace min. 900 mm širokého pásu minerální vlny. Materiál PVC odolné alkalickému... Celý popis

Koupit za 67 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

LIKOV LT-P Protipožární lišta s okapnicí a perlinkou
LT-P lišta s okapnicí v protipožárním provedení a průběžnou sklovláknitou výztužnou tkaninou pro začištění omítky a zajištění svodu vody na horním ostění stavebních otvorů v kontaktním zateplovacím systému – ETICS Lišta umožňuje provedení požárně odolného nadpraží v kombinaci s minerální vlnou v ostění. Speciální požárně odolné provedení detailu nahrazuje nutnost aplikace min. 900 mm širokého pásu minerální vlny.

Materiál

PVC odolné alkalickému prostředí, sklovláknitá výztužná tkanina vyhovující ETAG 004.

Použití a výhody

protipožární provedení
vyztužení rohů ostění oken nebo dveří na horní hraně stav. otvoru
zajišťuje odvod vody ze systému, eliminuje vzlínání vody po horním ostění a případné odmrzání omítky v zimním období
nepřiznaná okapnice, podomítková lišta
ochrana rohů proti mechanickému poškození
zabraňuje vzniku vlasových trhlin
vytvoření ideální rovné hrany

Návod k použití
EPS jako izolant fasády nalepíme tak, aby jeho spodní hrana končila v rovině horního ostění okna. Nalepíme MW desku zespodu k hraně izolantu EPS a ostění. Spoj mezi EPS a MW je možné provést pomocí PUR lepicí pěny pro zamezení tepelného mostu (je součástí požárně-bezpečnostního posouzení). Nalepíme začišťovací lištu k rámu okna (je možné provést i před aplikací izolantu do ostění). Naneseme stěrkovou hmotu na hranu ostění, roh osadíme nadpražní lištou LT-P a dokončíme omítkové souvrství standardním postupem. Boční ostění je třeba provést analogicky s tím rozdílem, že místo nadpražní lišty s okapnicí se požije standardní rohová lišta LIKOV.

Parametry

Délka lišty: 2 000 mm
Šířka síťoviny: 100 x 100 mm
Délka okapnice: 8 mm
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Likov