Charakteristika:Stavebnice neplovoucího modelu lodi Mantua Model Amerigo Vespucci v měřítku 1:84 a délce 1250 mm. Výcviková loď byla postavena v roce 1931 jako replika lodí z 18. století. Kit obsahuje dřevěné díly, kovové odlitky dekorací a podrobné stavení plány. Postavte si maketu této lodi, která je považovaná za nejkrásnější plavidlo v aktivní službě. Obal s fotografií hotového modelu Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název,... Celý popis

Koupit za 29 048 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Charakteristika:Stavebnice neplovoucího modelu lodi Mantua Model Amerigo Vespucci v měřítku 1:84 a délce 1250 mm. Výcviková loď byla postavena v roce 1931 jako replika lodí z 18. století. Kit obsahuje dřevěné díly, kovové odlitky dekorací a podrobné stavení plány. Postavte si maketu této lodi, která je považovaná za nejkrásnější plavidlo v aktivní službě.

Obal s fotografií hotového modelu
Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení
Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, kovové odlitky a dekorace, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů
Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost 4
Do stavby modelů lodí se stavební obtížností Expert by se měli pouštět pouze zkušení modeláři s bohatými zkušenostmi se stavbou, kteří májí kompletní přehled o problematice a mají zvládnuty všechny technologie a postupy prací při stavbě statických maket lodí. Rovněž je potřeba mít zkušenosti se zpracováním různých materiálů, lepením, barvením a orientací ve výkresech a stanovení vlastních stavebních postupů. Předpokládá se, že stavitel si dokáže vyhledat či pořídit ještě více detailních podkladů pro konkrétní loď a aplikuje je do stavby. Návod zde je pouze orientační pomůckou postupu stavby.

Tyto modely jsou velmi obsáhlé a detailní s až muzejní kvalitou, kterou zkušení modeláři staví měsíce i roky.

Italský výrobce Mantua Model je již desítky let významným výrobcem stavebnic modelů lodí. Díky svým velkým a bohatě vybaveným stavebnicím historických modelů lodí, jako je Sovereign of the Seas, San Felipe nebo Royal Caroline, stanovil Mantua Model vysoké standardy kvality a jako první zavedl technologii řezání laserem do modelářského průmyslu. Známí italští návrháři navrhli pro Mantua Model široký sortiment známých a klasických modelů lodí, které se staly nepostradatelnou součástí modelářského světa statických maket. Obsah balenia:Balení obsahuje laserem řezané dřevěné díly, plaňky, paluby, stožáry, kovové a dřevěné kování, kovové odlitky a dekorace vyleptané z mosazi. Stavební plány, podrobný obrázkový vícejazyčný návod. Odporúčame dokúpiť:Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka
Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy
Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:

Modelářský nůž nebo skalpel
Mini vrtačka
Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
Brusné papíry o různé zrnitosti
Nůžky
Pinzeta
Kolíčky na prádlo
Tužka
Pravítko
Sada jehlových pilníků
Šicí stroj na šití plachty
Zobrazit více

Parametry

Druh lodě