Popis - Automatické ovládání čerpadla připojením dvou sond, jejichž vzdálenost určuje spínací diferenci, nebo dvojité sondy (PS-3, PSV-2). - Ponorné sondy nejsou součástí snímače hladiny, nutno zakoupit samostatně Technické údaje - Napájecí napětí: 230 V AC / 50-60 Hz - Příkon: max. 3 VA - Výstup: přepínací kontakt relé - Zatížení kontaktů relé: max. 250 V / 16 A - Napětí / proud na sondě: 12 V AC / 0,6 mA - Vstupní citlivost: cca 35 kOhm Signalizace: LED zelená - napájecí napětí LED žlutá... Celý popis

Koupit za 1 440 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Popis

- Automatické ovládání čerpadla připojením dvou sond, jejichž vzdálenost určuje spínací diferenci, nebo dvojité sondy (PS-3, PSV-2).
- Ponorné sondy nejsou součástí snímače hladiny, nutno zakoupit samostatně
Technické údaje

- Napájecí napětí: 230 V AC / 50-60 Hz
- Příkon: max. 3 VA
- Výstup: přepínací kontakt relé
- Zatížení kontaktů relé: max. 250 V / 16 A
- Napětí / proud na sondě: 12 V AC / 0,6 mA
- Vstupní citlivost: cca 35 kOhm
Signalizace:
LED zelená - napájecí napětí
LED žlutá - výstup (sepnuté relé)

- Rozměry: 117x117x65 mm
- Hmotnost: 0,4 kg
- Materiál obalu: plast
- Krytí: IP55
- Vývodky: 1x PG9, 2x PG11
Montážní návod, popis činnosti a schéma zapojení Montážní návod:
Ponorné sondy upevněte vázacími páskami nad čerpadlo. Vzdálenost sond určuje rozdíl hladin. Snímač připevněte na pevnou podložku. Nikdy nevrtejte nové upevňovací otvory do obalu snímače (dojde k porušení krytí IP a tím i ztrátě záruky). Po kompletním zapojení utáhněte kabelové průchodky a zajistěte utěsnění snímače proti možnému průniku vlhkosti do obalu.

Vývody kabelů ponorných sond zapojte na svorky 1-3 (viz schéma). Napájení 230 V AC zapojte na svorky 7, 8 (L, N). Připojení snímače k napájecímu napětí signalizuje rozsvícení zelené LED diody. Kontakty výstupního přepínacího relé (4, 5, 6) zapojte do okruhu napájení čerpadla.
Popis činnosti - automatické ovládání čerpadla:
Je-li dostatek vody ve studni nebo nádrži (zaplavená horní sonda) rozsvítí se žlutá LED dioda a současně relé ve snímači přitáhne (propojí se svorky 5-6) a spojí obvod napájení čerpadla. To čerpá až do doby, než klesne hladina pod spodní sondu. Při poklesu hladiny pod spodní sondu relé ve snímači odpadne (rozpojí se svorky 5-6) a rozpojí se obvod napájení čerpadla (ochrana čerpadla proti chodu bez vody). Jakmile vystoupá hladina zpět k horní sondě dojde automaticky k opětovnému zapnutí čerpadla.
Příklad zapojení snímače pro ochranu čerpadla proti chodu bez vody (automatické vyčerpávání):

Upozornění:
Kontakty (4, 5, 6) výstupního přepínacího relé jsou beznapěťové. Při zapojení snímače do okruhu ovládání je tak nutné na kontakty relé přivést napětí (např. propojením svorek 5 a 7).

Svorkové zapojení ponorných sond s třížilovým kabelem (sonda PS-3, sonda PSV-2 do vrtu dvojitá) je dle barevného značení žil:

- svorka č. 1 – modrá
- svorka č. 2 – žlutozelená nebo šedá
- svorka č. 3 – hnědá nebo černá
Popis činnosti - automatické doplňování nádrže čerpadlem:
V nádrži se umístí sondy do výšky dle požadavku na zapínání (spodní sonda) a vypínání (horní sonda) dopouštění nádrže. Je-li v nádrži dostatek vody je relé ve snímači sepnuté (propojené svorky 5-6) a čerpadlo je odpojené (nedopouští). Jakmile klesne hladina v nádrži pod úroveň spodní sondy odpadne relé ve snímači (propojí se svorky 4-5) a spustí se čerpadlo (dopouštění nádrže). Nádrž se dopouští až do doby, kdy vystoupá hladina v nádrži zpět na úroveň horní sondy. V případě, kdy je při zapojení snímačů nedostatek vody v nádrži, spustí se ihned čerpadlo a dopouštění. Po dostoupení hladiny na úroveň horní sondy se čerpadlo odpojí a zapojení funguje dle výše uvedeného popisu.

Snímač hladiny MAVE 2-HH2 není určen pro automatické doplňování zásobní nádrže z vodovodního řadu.
Příklad zapojení snímače pro automatické doplňování nádrže čerpadlem:

Upozornění:
Kontakty (4, 5, 6) výstupního přepínacího relé jsou beznapěťové. Při zapojení snímače do okruhu ovládání je tak nutné na kontakty relé přivést napětí (např. propojením svorek 5 a 7). V zapojení je pro automatické ovládání doplňování využit klidový kontakt výstupního relé snímače MAVE 2-HH2, který v případě poruchy snímače (např. následkem bouřky) zůstane propojený. Pro spolehlivost instalace by tak mělo být zajištěno nezávislé snímání horní havarijní hladiny v nádrži nebo bezpečnostní přepad nádrže
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Mave
Hmotnost 0.4 kg

Podobné produkty