Jak nanotkanina funguje? Nanotkanina zachycuje veškerý i neviditelný prach a matrace zůstává stále čistá. Materiál je přitom stále 100% prodyšný. Nanometr je tisíckrát menší než mikrometr. Představte si tuto vrstvu jako pavučinu, jejíž otvory mezi jednotlivými vlákny jsou veliké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují okolo 420.000 nm a jeho alergen je veliký 1.000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. Nemohou se v matraci shromažďovat, množit a způsobovat alergické reakce... Celý popis

Koupit za 7 009 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Jak nanotkanina funguje?

Nanotkanina zachycuje veškerý i neviditelný prach a matrace zůstává stále čistá. Materiál je přitom stále 100% prodyšný. Nanometr je tisíckrát menší než mikrometr. Představte si tuto vrstvu jako pavučinu, jejíž otvory mezi jednotlivými vlákny jsou veliké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují okolo 420.000 nm a jeho alergen je veliký 1.000 nm.

Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. Nemohou se v matraci shromažďovat, množit a způsobovat alergické reakce a nemoci dýchacích cest. Otvory v konkurenčních mikrovlákenných textiliích a přírodních materiálech mají velikost v mikrometrech, otvůrky v nanotkanině v nanometrech, je to rozdíl asi jako díra ve zdi po kulovém blesku a otvor v papíře propíchnutém špendlíkem. 

Návod k použití povlaku na matraci 

- 1) (volitelné) Před použitím našeho protiroztočového povlaku vysajte matraci

-  2) Pokud máte povlak na zip, matraci povlečte do povlaku. / Pokud máte povlak na gumu či plachtu, povlečte zahrnutím přes rohy matrace.  

- 3) Přes povlak povlečte prostěradlo. 

- 4)Při převlékání prostěradla můžete ošetřit protiroztočový povlak setřením vlhkým hadříkem / vysátím. 

- 5) Povlaky pereme jednou ročně bez aviváže na 40 °C (v nutných případech můžete na 60 °C), v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chlóru a fosforu. K praní nanovlákenných materiálů jsou vhodné také například tyto produkty. Povlaky se nesmí žehlit ani sušit v sušičce.

Účinnost nanovlákenné vrstvy byla testována v následujících ústavech:

- Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)

- Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1mikrometr)

- Státní zdravotní ústav v Praze (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

Výsledky testování:

- Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %

- Byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,0 %

- Nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Garantujeme: 100% účinnost při záchytu alergenů produkovaných prachovými roztoči pro deset pracích cyklů. Doporučujeme prát jednou za rok, v sušičce na šetrný program na max. 40°C.

Složení nanomateriálu:

- 99,9% polyester - mikrovlákenná tkanina

- 0,1% polyamid 6 - nanovlákenná membrána 

Doporučujeme ošetřit strop v ložnici alergika, případně i další místnosti samočisticím nátěrem FN®2, který pak bude likvidovat alergeny, bakterie i viry ve vzduchu. Stejně efektivním řešením je i přenosný generátor ozónu , který efektivně čistí vzduch od plísní, alergenů, virů (včetně COVID-19), bakterií a zápachu.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Nanospace
Rozměry 200 x 220 cm
Výška matrace 20 cm