OLYMPIA A 340 Combo

85 %
(7 hodnocení)

Olympia A 340 Combo je velmi chytře navržený kombinovaný přístroj, který zastane hned 5 funkcí: laminování rovné řezání papíru perforace papíru vlnovkový řez papíru zaoblování rohů papíru To všechno se vejde do kompaktního zařízení o výšce pouhých 95 mm, šířce 420 mm, délce 145 mm a hmotnosti 1,8 kg. Laminovačka Laminátor se nahřeje během 3 až 5 minut. Laminovat můžete dokumenty formátu A3 nebo menší (šířka vstupu je 330 mm), a to do fólie o tloušťce 80 až 125 mikronů, rychlostí 250 mm/min. Laminace... Celý popis

Koupit za 1 399 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Olympia A 340 Combo je velmi chytře navržený kombinovaný přístroj, který zastane hned 5 funkcí:

laminování
rovné řezání papíru
perforace papíru
vlnovkový řez papíru
zaoblování rohů papíru

To všechno se vejde do kompaktního zařízení o výšce pouhých 95 mm, šířce 420 mm, délce 145 mm a hmotnosti 1,8 kg.
Laminovačka
Laminátor se nahřeje během 3 až 5 minut. Laminovat můžete dokumenty formátu A3 nebo menší (šířka vstupu je 330 mm), a to do fólie o tloušťce 80 až 125 mikronů, rychlostí 250 mm/min. Laminace jednoho papíru A4 tedy trvá cca 1 minutu a 12 sekund.
Použití laminovačky je velmi jednoduché - zapojíte přístroj do zásuvky, zapnete jej vypínačem na pravé straně (rozsvítí se červená kontrolka POWER) a počkáte na nahřátí, o kterém vás přístroj informuje rozsvícením zelené kontrolky READY. Potom jednoduše vložíte laminovací fólii s dokumentem do vstupní štěrbiny na přední straně a necháte ji vtáhnout do přístroje. Z druhé strany (zezadu) vám vyleze zalaminovaný dokument.
Přístroj též nabízí možnost studené laminace, která se aktivuje uvedením přepínače na pravé straně přístroje do polohy COLD.
Laminátor je vybaven ochranou proti přehrátí, takže pokud by byla překročena maximální teplota, vypne se. Disponuje také vysoce kvalitním topným systémem, který zabraňuje tvorbě bublin.
Pokud se vám nedopatřením fólie zasekne v přístroji (to se může stát např. pokud ji vložíte nakřivo, nebo pokud je pomačkaná), pomůže vám funkce Jam release. Posunutím páčky ABS na zadní straně přístroje nahromaděnou fólii uvolníte a lze ji snáze vytáhnout ven z přístroje.
Výrobce myslel i na to, abyste k použití nepotřebovali prodlužovák, proto přístroj disponuje 1,4 metru dlouhým kabelem.
Součástí balení je 15 ks laminovacích fólií (3x A4, 4x A5, 4x A6, 4x 95x60mm vizitka), díky nimž si po rozbalení můžete laminovačku hned vyzkoušet.
Řezačka
Řezačka papíru, která je součástí přístroje Olympia A 340 Combo, je oblíbená zejména pro svou variabilitu, kterou poskytuje multifunkční řezací hlava. Ta umožňuje 3 typy řezání:

klasický rovný řez
vlnitý řez (využívá se např. pro ozdobný ořez fotek či obrázků)
perforaci (umožňuje vytvořit odtrhávací část papíru - útržek)

Řezat můžete až 3 listy papíru najednou (při standardní gramáži 80 g/m2). Přepínání funkcí je vyřešeno velmi jednoduše - stačí vycvaknout pojistku, otočit kolečkem do polohy dle požadovaného typu řezu, a pojistku zase zacvaknout. Pak už jen vložíte papír pod přítlačnou lištu a můžete řezat.
Přesné držení papíru při řezání usnadňuje průhledná přítlačná lišta, na které je naneseno pravítko se stupnicí v centimetrech (rozlišení 1 mm) a v palcích (rozlišení 1/10"). Rozsah pravítka je 0 - 32 cm / 0 - 12,5".
Rozvněž na samotné řezací ploše o rozměrech 320x85 mm je naneseno několik vodítek, která usnadňují přesné řezání:

pravítko - kolmo na řez, na obou stranách řezací plochy se stupnicí v centimetrech (rozlišení 1 mm, rozsah 0 - 8,5 cm) a v palcích (rozlišení 1/10", rozsah 0 - 3,3")
úhloměr se stupnicí po 15°
mřížka - čtverce o rozměru 1x1 cm po celé řezací ploše

Zaoblovač rohů
Zaoblovač rohů najdete ve speciální přihrádce na spodní straně přístroje, zacvaknutý tak, aby nemohl vypadnout. Jeho použití je snadné - strčíte do něj roh papíru a zmáčknete. Papír získá zaoblený roh a ustřižený zbytek spadne do průsvitného plastového zásobníku na spodní straně. Po použití můžete zaoblovač uklidit zpět do přihrádky, abyste jej neztratili. Na jedno cvaknutí zaoblíte až 3 listy standardního papíru, nebo jednu laminovací fólii (zalaminovaný dokument). Poloměr zaoblení je cca 3 mm.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Olympia
Rozměry 420 x 145 x 95 mm
Rychlost laminace 25
Regulace teploty ne
Formát A3
Zpětný chod ne

Podobné produkty