Keramická forma na chléb s vnitřní glazurou je vysoce kvalitní výrobek z přírodního materiálu. Objem formy je 2,7 l, tedy dostatečný k upečení velkého bochníku chleba. Díky použitému materiálu vzniká uvnitř formy dostatečná vlhkost, která zaručí vytvoření zlatavé křupavé kůrky. Ať už pečete klasický kváskový chléb z bílé mouky, nebo dáváte přednost celozrnnému, špaldovému či žitnému chlebu plnému semínek. Vlastnosti keramických pečicích forem: - vhodná k pečení v elektrické, horkovzdušné i plynové... Celý popis

Koupit za 395 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Keramická forma na chléb s vnitřní glazurou je vysoce kvalitní výrobek z přírodního materiálu. Objem formy je 2,7 l, tedy dostatečný k upečení velkého bochníku chleba.

Díky použitému materiálu vzniká uvnitř formy dostatečná vlhkost, která zaručí vytvoření zlatavé křupavé kůrky. Ať už pečete klasický kváskový chléb z bílé mouky, nebo dáváte přednost celozrnnému, špaldovému či žitnému chlebu plnému semínek.
Vlastnosti keramických pečicích forem:

- vhodná k pečení v elektrické, horkovzdušné i plynové troubě
- keramika výborně vede teplo a proto je pečení v keramice velmi ekonomické
- nádoba je opatřena zvednutými úchyty, aby se s ní dobře manipulovalo i s kuchyňskými chňapkami na rukou
- nádoby z keramiky mají dlouhou životnost a při správném zacházení vydrží několik let
- mytí je doporučeno horkou vodou a kartáčkem, při větším zašpinění lze použít tradičně ocet nebo sůl

Upozornění: Keramika má velmi vysoké pnutí, nesnáší proto okamžité rychlé teplotní změny - tepelný šok. Mezi formou a dnem trouby musí být zajištěno proudění vzduchu, takže vždy pokládejte výrobek na mřížku. Je nutné dát studenou formu do studené trouby a pak teprve zapnout. Horkou formu po vyjmutí z trouby nikdy nepokládejte na kov, kámen, dlaždice - vždy jen na dřevěnou podložku. Chemické prostředky k mytí nepoužíváme.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Orion
Materiál keramické
Barva hnědá
Tvar obdélníkové
Šířka 16 cm
Délka 16 cm
Hloubka 9.5 cm
Hmotnost 1.56 kg
Objem 2.7 l
Zobrazit více parametrů