Jana Potůčková Počet stran: 33 Formát: A4 Vazba: sešitová První díl obsahuje rozcvičovací cviky na uvolnění ruky v souladu se směrnicemi MŠ. Druhý až čtvrtý díl vyučují psací písmena a jejich spojení. Pátý díl obsahuje rozšiřující úlohy. Psací písmo použité v písankách je v souladu s aktuální tabulí psacího písma a prošlo schvalovacím řízením ve Výzkumném ústavu pdagogickém v Praze-Zličíně. V druhém až pátém díle je na vnitřní straně obálky procvičováno i psaní číslic. Psací písmo se nacvičuje... Celý popis

Koupit za 14 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Jana Potůčková Počet stran: 33

Formát: A4

Vazba: sešitová

První díl obsahuje rozcvičovací cviky na uvolnění ruky v souladu se směrnicemi MŠ. Druhý až čtvrtý díl vyučují psací písmena a jejich spojení. Pátý díl obsahuje rozšiřující úlohy. Psací písmo použité v písankách je v souladu s aktuální tabulí psacího písma a prošlo schvalovacím řízením ve Výzkumném ústavu pdagogickém v Praze-Zličíně. V druhém až pátém díle je na vnitřní straně obálky procvičováno i psaní číslic.

Psací písmo se nacvičuje v tomto pořadí:

** 1. díl: Procvičovací a uvolňovací cviky.

** 2. díl: l, e, i, u, é, ú, ů, í, slabiky, a, o, m, M, slova, t, p, s, A, O, .!?, T, j, J, y, číslice.

** 3. díl: n, N, d, D, k, U, Y, I, K, r, P, R, v, V, z, Z, h, H, au, ou, číslice.

** 4. díl: S, š, Š, L, c, Č, b, B, ž, Ž, g, G, f, F, ch, Ch, di, ti, ni, dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě, fě, ď, ť, ň, číslice.

** 5. díl: Rozšiřující cvičení a úkoly.

Taktika výuky psacího písma využívá obtahování předepsaného písene, nacvičování složitějších písmen po částech, psaní písmene (nebo částí) na předepsaném náznaku. Často jsou na prvních řádcích nácviku písmene používány pomocné sklonné čáry a výškové linky.
Zobrazit více

Parametry

Druh pro základní školy
Autor Jana Potůčková
Jazyk české
Nakladatelství Studio 1+1
Rok vydání 2012
Vydavatel STUDIO 1+1
Výrobce Studio 1+1
Počet stran 33
Zobrazit více parametrů