- tenký popisovač se železným hrotem pro popis a detailní práci - velký výběr barev - akrylový popisovač na vodní bázi - šířka stopy 0,7 mm - ideální pro děti i dospělé pro přesné kresby tenkou linkou  - bohatý na pigmenty - syté barvy - použitelný na většinu materiálů: kámen, plátno, papír, dřevo, keramika, sklo, kov, plast atd.  - výsledný obrázek je extrémně odolný vůči atmosférickým podmínkám a plynutí času - vnitřní a venkovní použití Posca PC-1MR Oblíbené akrylové popisovače Posca... Celý popis

Koupit za 57 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

- tenký popisovač se železným hrotem pro popis a detailní práci

- velký výběr barev

- akrylový popisovač na vodní bázi

- šířka stopy 0,7 mm

- ideální pro děti i dospělé pro přesné kresby tenkou linkou 

- bohatý na pigmenty

- syté barvy

- použitelný na většinu materiálů: kámen, plátno, papír, dřevo, keramika, sklo, kov, plast atd. 

- výsledný obrázek je extrémně odolný vůči atmosférickým podmínkám a plynutí času

- vnitřní a venkovní použití

Posca PC-1MR

Oblíbené akrylové popisovače Posca jsou univerzálním pomocníkem jak pro umělecké profesionály, tak pro začátečníky či hobby malíře a tvořivé duše. Jedinečný akrylový inkoust matného vzhledu, v nich obsažený, je bohatý na pigmenty, má krásné syté barvy a je stálobarevný a voděodolný. Posca jsou navrženy pro nadšené kreativce a výtvarníky na kresbu, malbu, úpravu, tvoření a dekoraci všech možných povrchů - od papíru, plátna, přes kámen, keramiku, plast až po kov či sklo, aj.. Jsou rozmyvatelné vodou, po zaschnutí jsou voděoděodolné. Barvy jsou po zaschnutí matné a stálobarevné. Vyrobeno v Japonsku. 

První použití akrylové fixy

Akrylová fixa je na rozdíl od fix akvarelových nebo fix s alkoholovým základem potřeba aktivovat. Popisovač několikrát protřepejte - ideálně alespoň 10 x, následně odstraňte víčko a opakovaně stlačujte hrot dovnitř těla fixu tak, že bude hrot zcela zajíždět a nebude viditelný. Toto opakujte tak dlouho, dokud do hrotu nenateče barva. Takto aktivovaná fixa je připravena k použití. 

Před každým použitím fixu protřepejte ještě s uzavřeným víčkem a následně 2 - 3 x zmáčknete na hrot na připravený papír nebo jiný podklad. Tímto zajistíte, že bude barva dostatečně promísená a zajistíte tím její výborné krycí vlastnosti. Pokud byste fixu před použitím neprotřepali, bude inkoust tekutý a průhledný a na neporézních materiálech nebude krýt a dobře schnout. Dbejte na to, aby k promíchání došlo i u tmavých barev, a to zejména při použití na porézní materiálech, kdy by mohlo dojít k rozpíjení díky většímu podílu pojiva než akrylu.

Fixace akrylových fix

Na některých typech povrchů je vhodné akrylové fixy zafixovat z důvodu vyšší odolnosti, abychom zamezili mechanickému poškození Vašeho výtvoru. Více informací, jak fixovat na různých površích, naleznete v článku blogu o fixaci akrylových barev a fixů. 

Skladování akrylových fixů

Akrylové fixy je potřeba skladovat vždy v leže, aby nedocházelo k zasychání barvy, vysychání hrotu a ulehčila se práce na dalších projektech. Pokud chceme zajistit co nejvyšší životnost akrylových fixů, vždy skladujme v leže v pokojové teplotě. Ideální teplota by neměla být nižší než 15 a vyšší než 27 stupňů. Fixy by neměly přejít mrazem. 

Důležité upozornění

V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 °C a pod 5 °C) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat. 
Zobrazit více