Země původů: Florida Latinský název: Citrus Paradis Biochemická specifikace: limonen, citral, myrcen, linalool, kadinen, paradiziol Barva: světle žlutá Vůně: čerstvá citrusová, hořko-sladká s tóny pomeranče, citronu a bylin. Popis: Grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři, odkud byl odvezen do Ameriky. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče a indonéského pomela. Grep se pak pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je však populární až od 19. století. Dnes známe... Celý popis

Koupit za 94 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Země původů: Florida
Latinský název: Citrus Paradis
Biochemická specifikace: limonen, citral, myrcen, linalool, kadinen, paradiziol
Barva: světle žlutá
Vůně: čerstvá citrusová, hořko-sladká s tóny pomeranče, citronu a bylin.

Popis:

Grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři, odkud byl odvezen do Ameriky. Jedná se o křížence jamajské odrůdy pomeranče a indonéského pomela. Grep se pak pěstoval jako okrasná rostlina, jako ovoce je však populární až od 19. století. Dnes známe čtyři barevné formy: bílý, žlutý, růžový a červený.

Grapefruit obsahuje vysoké množství vitaminu C, B1 a K, samotný plod je napěchován blahodárně působícími přírodními flavonoidy. Grep zvyšuje obranyschopnostorganismu, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a jeho častá konzumace snižuje riziko rakoviny plic a žaludku.

Hořká chuť grapefruitu svádí k použití cukru, ale toto spojení není příliš vhodné, protože grapefruit s cukrem v žaludku kvasí.

Vhodná kombinace: pomeranč, bergamot, geránie, kardamon, cypřiš, levandule, citron, kardamon, mandarinka, neroli, palmořůžová.

Účinky na tělo:

- normalizuje trávicí systém;

- odstraňuje toxiny z těla;

- snižuje hladinu cholesterolu v krvi;

- zvyšuje kyselost žaludeční šťávy;

- zlepšuje krevní oběh;

- stimuluje činnost ledvin;

- diuretikum;

- odstraňuje pocit těžkosti po jídle;

- zlepšuje metabolismus;

- podporuje hubnutí;

- optimalizuje fungování jater a žlučníku;

- zabraňuje tvorbě kamenů;

- pomáhá čistit krev a lymfu od toxinů;

- zmírňuje otoky, svalovou únavu;

- brání rozvoji aterosklerózy;

- pomáhá při artritidě, dně, revmatismu;

- chrání proti infekčním chorobám;

- zvyšuje odolnost organismu proti nachlazení;

- posiluje imunitní systém;

- pomáhá při migrénách, zmírňuje bolesti hlavy;

- pomáha při léčbě drogové závislosti;

- silný afrodiziakum;

- zmírňuje deprese, nespavost.

Kosmetické účinky:

- normalizuje sekreci a drenážní funkci mazových žláz;

- stahuje póry, zabraňuje tvorbě komedonů a černých teček;

- rozjasňuje a bělí mastnou pleť;

- pomáhá udržet vlhkost v pokožce a zabraňuje jejímu předčasnému vysušení a blednutí;

- zlepšuje stav a rozjasňuje barvu vlasů;

- pomáhá k odstranění celulitidy.

Způsob použití:

Obohacování kosmetiky
1-2 kapky oleje na 2 lžíce kosmetickýho prostředku (krém, tělové mléko, pleťové mléko, šampon, kondicionér na vlasy, atd.).

Masáž
Voňavý olej pečlivě naředíme v základním rostlinném oleji a pomocí něj masírujeme postižená místa nebo celé části těla.
30 kapek éterického oleje odpovídá objemovému množství 1 ml.

Návod k přípravě masážního oleje
Mezi běžně užívané rostlinné oleje patří olej slunečnicový, olivový, mandlový, meruňkový, sezamový, olej z pecek vinných hroznů nebo jojobový vosk. Tyto oleje používáme jednotlivě nebo ve směsi, libovolnou kombinací dvou až tří.
Do základního rostlinného oleje nebo jejich směsi přidáme určitý poměr éterických olejů. Množství éterických olejů se pohybuje obvykle v rozmezí od 0,5% – 3 %.
Při přípravě 100 ml základního masážního oleje odpovídá 1% koncentrace přidání 30 kapek, 2% koncentrace 60 kapkám a 3% koncentrace 90 kapkám éterického oleje nebo jejich směsi.

Doporučená koncentrace dle věku:
pro dětí do 6 let – 0,5 % odpovídá 7 kapkám v 50 ml základního oleje,
pro děti od 6 do 12 let - 1,5 – 2 % odpovídá 22 kapkám v 50 ml základního oleje,
pro děti od 12 let a dospěle – 2,5 - 3 % odpovídá 40-45 kapkám v 50 ml základního oleje.
Výborným regeneračním olejem určeným k běžnému dennímu ošetření obličeje je základní olej složený z jednoho dílu jojobového vosku a jednoho dílu oleje z vinných hroznů, doplněný např. levandulovým březulovým, růžovým, jasmínovým, neroliovým nebo santalovým éterickým olejem.

Teplé a studené obklady
K obkladům si vytvoříme voňavou vodu smícháním 5 kapek éterického oleje se lžící neutrálního oleje a teplé či studené vody. V ní pak obklad namáčíme a přikládáme na postižené místo.

Koupel
Nechte se konejšit ozdravnou a relaxační procedurou, která zároveň obejme vaše tělo i mysl.
1-3 kapek esenciálního oleje přidáme do 1 dcl mléka či do lžíce medu nebo neutrálního oleje přidáme do vany s vodou o teplotě 35–37 °C.
Esenciální oleje prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují. Pro dosažení maximálního efektu koupele se doporučuje setrvat v ní po dobu 15-20 minut.

Inhalace
1. způsob: Připravíme si misku s teplou vodou, kápneme 1 - 2 kapky éterického oleje a máme hotovo. Nyní již stačí jen přetáhnout přes hlavu ručník a 5 minut vdechovat.

2. způsob: Nakapání 1 - 2 kapek na kapesník a vdechovat přímo.

Rozptyl olejů do ovzduší
1. způsob: Do misky aromalampy nalijte vodu a přidejte 4 - 8 kapek esenciálního oleje a zapalte pod miskou plamen svíčky. Teplo bude uvolňovat těkavé vonné silice, které se později rozvinou do příjemné harmonie. Silice prostor provoní a osvěží, zároveň pohltí pachy.
Optimální objem misky je cca 100 ml a její vzdálenost ode dna aromalampy by měla být nejméně 7 cm tak, aby nedocházelo k příliš rychlému vypaření vody. Pod miskou zapalujeme svíčku z čistého parafínu. Je zdrojem tepla pro ohřátí misky s vodou a urychluje odpařování éterických olejů, které se do vody nakapou. Aromalampy se vyrábějí z keramiky, porcelánu, kovu, skla nebo kombinacemi uvedených materiálů.

2. způsob: Do misky nalijte vodu a přidejte 4 - 8 kapek esenciálního oleje a postavte misku na teplý radiátor.

3. způsob: Použití olejů do difuzéru. Přesný postup je přesně stanovený výrobcem v návodu k difuzéru. Výhodou difuzéru je šetrné rozptylování éterických olejů, často s časovým spínačem a regulátorem intenzity.
Je prokázáno, že k inhalaci éterických olejů dochází vždy při práci s aromaterapeutickými preparáty. Výrazného účinku je dosaženo například při užití koupelových olejů a saunových směsí. Éterické oleje pro inhalování volíme podle vyhovujícího aroma a žádoucího terapeutického účinku.

Certifikace: CPK
Obalový materiál: lahvička z tmavého hnědého skla
Výrobce:M+H, Míča a Harašta s.r.o. (Saloos-Salus)
Produktová řada výrobce: Aromaterapie / Esenciální oleje
Zobrazit více

Parametry

Značka Saloos
Objem 10 ml