DVD kolekce Sam Peckinpah obsahuje filmy: Balada o Cable Hogueovi, Jízda vysočinou, Divoká banda, Pat Garrett a Billy Kid. České titulky. Balada o Cable Hogueovi (DVD) Píše se rok 1908. Západ se změnil, ale šedivějící hraničář Cable Hogue (Jason Robards) zůstává stejný. Přestože si prodejem vody žíznivým cestovatelům v pustině vydělal jmění, zůstává na místě – a čeká. Ví totiž, že dvě ničemné krysy, které ho kdysi oloupily a nechaly umírat v žhnoucím arizonském písku, se jednoho dne zastaví na skleničku.... Celý popis

Koupit za 359 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

DVD kolekce Sam Peckinpah obsahuje filmy: Balada o Cable Hogueovi, Jízda vysočinou, Divoká banda, Pat Garrett a Billy Kid. České titulky. Balada o Cable Hogueovi (DVD)
Píše se rok 1908. Západ se změnil, ale šedivějící hraničář Cable Hogue (Jason Robards) zůstává stejný. Přestože si prodejem vody žíznivým cestovatelům v pustině vydělal jmění, zůstává na místě – a čeká. Ví totiž, že dvě ničemné krysy, které ho kdysi oloupily a nechaly umírat v žhnoucím arizonském písku, se jednoho dne zastaví na skleničku. Po brutalitě Divoké bandy změnil režisér Sam Peckinpah tón a namísto příběhu pomsty skládá lyrický, dojímavý hold posledním dnům pionýrského ducha Západu. V dalších rolích vynikajícího hereckého obsazení se představují Stella Stevens a David Warner či L. Q. Jones a Strother Martin jako Hogueovi staří nepřátelé.
Bonusy:
• Komentář Nicka Redmana, Paula Seydora, Garnera Simmonse a Davida Weddlea
• Dokument: Největší dáma ze všech: Odpoledne s herečkou Stellou Stevens
• Galerie trailerů filmů Sama Peckinpaha
Jízda vysočinou (DVD)
Ve skvělém a působivém filmu Sama Peckinpaha (Divoká banda) dostali ikoničtí kovbojové Randolph Scott a Joel McCrea role jako šité na míru své drsné westernové minulosti: představují se jako stárnoucí strážci zákona, kteří byli najati na ochranu nákladu zlata. Moc toho nemají – jen koně a pár dolarů – přitom ale mají vše: svou nezávislost. Pohraničí ale pomalu mizí a s ním i prostor pro nezávislé muže. S trochou štěstí tihle dva ale najdou dost prostoru, aby dokázali dokončit svou misi a dočkali se odměny. Najdou i dobrodružství, včetně dramatické záchrany týrané nevěsty, prudkých přestřelek a zrady, která jim změní život. Jízda vysočinou je jak napínavý western, tak úchvatná pocta žánru a jeho sledování je cestou k filmové velikosti.
Bonusy:
• Komentář Nicka Redmana, Paula Seydora, Garnera Simmonse a Davida Weddlea
• Dokument: Smysluplný život: Sam Peckinpah a Jízda vysočinou
• Galerie trailerů filmů Sama Peckinpaha
Divoká banda (DVD)
Film Sama Peckinpaha Divoká banda, působivý příběh unavených desperátů, spojených kodexem cti, je všeobecně pokládán za jeden z nejlepších westernů všech dob. V roce 1994 byl restaurován do kompletní původní podoby, kterou nikdo z diváků neviděl od července 1969, kdy měl film premiéru v kinech - a tento nový anamorfní přepis, pořízený k 35. výročí, ho znovu předvádí ve vší jeho krvavé velkoleposti. Podívejte se, jak William Holden, Ernest Borgnine, Robert Ryan a další velké hvězdy vyjíždějí vstříc svým životním rolím.
Bonusy:
• Komentář Nicka Redmana, Paula Seydora a Garnera Simmonse
• Galerie trailerů filmů Sama Peckinpaha
Pat Garrett a Billy Kid (DVD)
Jsou to věrní přátelé a nejhorší nepřátelé. První, Billy Kid (Kris Kristofferson), je zákonem sám sobě. Druhý, šerif Pat Garrett (James Coburn), který s Billym kdysi jezdíval, zákon představuje. Sága Sama Peckinpaha o jedné z největších legend Západu, provázená rozhněvanou hudbou Boba Dylana (hraje i Billyho parťáka jménem Alias) a přehlídkou nejslavnějších westernových herců, byla restaurována do své původní slávy. Poprvé od chvíle, kdy film opustil střižnu, dosáhl rovnováhy mezi akcí a psychologií postav, o niž Peckinpah usiloval, směsi vzteku a elegie, vycházející z režisérových poznámek a pochopení jeho kolegů. Rozdíl je zásadní, asi jako mezi nedotčeným terčem a ranou do černého.
Bonusy:
• Komentář Nicka Redmana, Paula Seydora, Garnera Simmonse a Davida Weddlea
• Galerie trailerů filmů Sama Peckinpaha
Zobrazit více

Parametry

Žánr westerny
Režie Sam Peckinpah
České titulky ano
Český dabing ne
3D film ne
Druh nosiče DVD