Školní atlas světa

96 %
(110 hodnocení)

kolektiv autorů Vazba: pevná Vydání: 2022 (5. vydání) Formát: 230 × 320 mm Stránky: 184 ** Nejprodávanější český školní atlas je univerzální pomůckou pro výuku, nejen zeměpisu, na všech stupních škol. ** Atlas je rozdělen do tematických kapitol, které jsou navíc barevně rozlišeny, díky čemuž je orientace v mapách velmi usnadněna. V úvodní části jsou zpracovány nejnovější astronomické poznatky o vesmíru a Sluneční soustavě. Dále navazuje kapitola Svět s mnoha tematickými mapami, které se věnují... Celý popis

Koupit za 373 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

kolektiv autorů Vazba: pevná

Vydání: 2022 (5. vydání)

Formát: 230 × 320 mm

Stránky: 184

** Nejprodávanější český školní atlas je univerzální pomůckou pro výuku, nejen zeměpisu, na všech stupních škol.

** Atlas je rozdělen do tematických kapitol, které jsou navíc barevně rozlišeny, díky čemuž je orientace v mapách velmi usnadněna. V úvodní části jsou zpracovány nejnovější astronomické poznatky o vesmíru a Sluneční soustavě. Dále navazuje kapitola Svět s mnoha tematickými mapami, které se věnují přírodě, obyvatelstvu, hospodářství nebo prostředí, ve kterém lidé na Zemi žijí.

** Části věnované jednotlivým světadílům obsahují podrobné obecně zeměpisné mapy, doplněné o rozšiřující tematické mapy. Zeměpisné učivo je doplněno také o historické mapy stěžejních etap vývoje jednotlivých kontinentů, umožňující využití také v mezipředmětové výuce.

** Mapovou část každého světadílu uvozují fotografické stránky se stručným charakterizujícím textem a s tabulkou geografických údajů.

** Atlas je doplněn přehlednou tabulkou všech států a závislých území světa, tabulkami zeměpisných rekordů a rejstříkem, který čítá přes 15 000 názvů.

Novinky v 5. vydání:
*** nové téma: Spokojenost obyvatelstva
*** fyzická a administrativní mapa Česka
*** aktualizovaný přehled států a jejich charakteristik (např. Severní Makedonie, Nur-Sultan, atd.)
*** nové a ještě názornější fotografie
Zobrazit více

Parametry

Druh školní atlasy
Autor kolektiv autorů
Jazyk české
Nakladatelství Kartografie PRAHA
Rok vydání 2019
Výrobce Kartografie PRAHA
Předmět zeměpis
Počet stran 184
Zobrazit více parametrů