Sonett Sensitive gel na praní pro alergiky 10 l Řada Sensitiv Neutral určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitilivější pokožku. Tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo pro ruční praní i praní v pračce při teplotách od 30° do 95°C. Dávkování ruční praní: 40ml na 5l vody praní v pračce: 1 uzávěr = 40ml na 4,5kg prádla měkká voda: 50 - 100ml středně tvrdá voda: 100ml + 40ml změkčovače vody Sonett tvrdá voda:... Celý popis

Koupit za 1 214 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Sonett Sensitive gel na praní pro alergiky 10 l
Řada Sensitiv Neutral určená pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitilivější pokožku.
Tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo pro ruční praní i praní v pračce při teplotách od 30° do 95°C.
Dávkování

ruční praní: 40ml na 5l vody
praní v pračce: 1 uzávěr = 40ml na 4,5kg prádla
měkká voda: 50 - 100ml
středně tvrdá voda: 100ml + 40ml změkčovače vody Sonett
tvrdá voda: 100ml + 60ml změkčovače vody Sonett
při teplotách od 50°C přidejte 60ml bělícího prostředku Sonett

Původ a vlastnosti jednotlivých složek
Mýdlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleje se v tomto tekutém pracím prostředku vzájemně posilují a doplňují. Při výrobě mýdla se řepkový olej z ekologického zemědělství zmýdelňuje za pomoci louhu draselného zvláštním postupem bez přivádění tepla zvenčí. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny pro proces praní nezbytné vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a nesení.
V tomto účinku je mýdlo zesilováno cukrovým tesidem a deriváty kokosového oleje, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými přeměnami za pomoci kyselin.
Zároveň je touto kombinací odstraněna nevýhoda mýdlo, kterou je tvorba vápenatého mýdla, jež se při nepřesném dávkování aviváže může usazovat na prádle. Alkohol, který se získává zkvašením rostlinných škrobů, slouží k tomu, aby byl prací prostředek udržován v tekutém stavu, a umožňuje tak vysokou koncentraci aktivní čisticí látky.
Zvláštnosti produktu
Zvláštní energeticky úsporná metoda zmýdelňování, použití olejů a éterických olejů z ekologického zemědělství a na tekutý prací prostředek vyloženě příznivý poměr ceny k množství vypraného prádla, to jsou vynikající znaky tohoto produktu.
Biologické odbourávání
Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.
Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání).
Upozornění: za teplot pod 10°C se produkt mění, poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí!
Zásady ekologické drogerie Sonett

Celý obal je recyklovatelný.
Výrobky jsou 100% odbouratelné, v řádu hodin až dní se ve vodě zcela rozloží na běžné přírodní složky.
Sonett odmítá používat přísady škodlivé pro životní prostředí a pro zdraví člověka.
Suroviny použité při výrobě pocházejí z bio-dynamického nebo ekologického zemědělství nebo volného sběru.
Voda použitá při výrobě je bio-dynamicky rytmizována a do produktů Sonett jsou přidávány směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.
Sonett je jako jediný výrobce ekodrogerie držitelem dvou EKO certifikátů.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Sonett
Objem 10 l
Hmotnost 11 kg
Druh gely
Značka Sonett
Na bílé prádlo ano
Ruční praní ano