Charakteristika Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu odolný a dobře programově vybavený volantový vysílač? Spektrum DX5 Rugged DSMR je nepochybně tímto správný vysílačem. Jeho skříň je chráněna před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, vysílač má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a velkou páku pod volantem pro možnost řízení palcem. Samozřejmostí je intuitivní software. Tvarované polyuretanové (TPU) obvodové lišty spodní a vrchní části skříně vysílače... Celý popis

Koupit za 7 378 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Charakteristika
Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu odolný a dobře programově vybavený volantový vysílač? Spektrum DX5 Rugged DSMR je nepochybně tímto správný vysílačem. Jeho skříň je chráněna před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, vysílač má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a velkou páku pod volantem pro možnost řízení palcem. Samozřejmostí je intuitivní software.
Tvarované polyuretanové (TPU) obvodové lišty spodní a vrchní části skříně vysílače chrání vysílač před nechtěnými rázy a do značné míry byla zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vysílač se dá zavěsit na řemínek, k tomu účelu slouží poutko na horní části vysílače a vysílač si proto můžete zavěsit na krk. Na boční straně vysílače je dokonce schránka pro drobné nářadí. Byla zvýšena vodě odolnost interních vodičů elektroniky a celé skříně vysílače.
Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má několik pomocných spínačů pro světla, navijáky a další vymoženosti. K pohybu v menu vysílače slouží inovativní dotykový ovládací panel, který nabízí větší odolnost proti vlhkosti a nečistotám. Jednoduše posuňte prst na ovládací panel a klepnutím vyberte z nabídky. Hodnoty přečtete na snadno čitelném LCD displeji. Integrovaná telemetrie (model musí být vybaven přijímačem umožňujícím provoz telemetrie, jako je SR6000T) umožňuje zobrazit v reálném čase důležitá data, jako otáčky motoru, rychlost vozidla, napětí baterie a teplotu přímo na vysílači.
Modulace DSMR
Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. Přenos signálu probíhá v rozprostřeném spektru, rozprostřeného přímou modulací pseudonáhodné posloupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Pouze DSSS umožňuje správně demodulovat signál i v případě, že na daném kanálu vysílá jiné zařízení (Bezdrátové sítě WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz. Výhodou modulace DSMR je to, že ji lze použít pro řízení lodí.
Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má působivý seznam dostupných mixů pro všechny druhy aplikací, nejen pro závodění. Kromě uživatelem definovaných mixů je vysílač dodáván s přednastavenými mixy, které obsahují dvojí plyn, duální brzdy, MOA 4 kolové řízení a dvojí řízení. Mixy lze přepínat, aktivovat a upravovat. Menu vysílače je přehledné a intuitivní, takže pokud máte základní zkušenosti s vysílači, budete manuál potřebovat pouze minimálně.
Bezkonkurenční odolnost
Design vysílače je založen na vynikající ergonomii vysílačů Spektrum, k tomu byla přidána ochrana vysílače proti nárazu, vlhkosti a nečistotám.
Maximální funkčnost
Kromě funkčních ochranných prvků vysílače přibyly i praktické prvky, jako poutko na vysílači, schránka pro drobné nářadí, které potřebujete mít u sebe a anténa schovaná uvnitř skříně vysílače, takže ji nelze poškodit.
Osvědčená ergonomie
Ergonomicky osvědčené vysílače Spektrum DX5 Pro a DX5C nalezly cestu koncepci vysílače Spektrum DX5 Rugged. Máte proto možnost pocítit v ruce protiskluzovou rukojeť která se příjemně drží, robustní volant a logicky uspořádané pomocné přepínače. Navíc vysílač je lehký a snadno se s ním manipuluje.
Bezpečnostní vzpěra
Pro zvýšení tuhosti skříně vysílače byla ve přední části vysílače vložena výztuha mezi základnou a horním tělem. Ta zamezí rozlomení nebo prasknutí rukojeti a umožňuje navíc uživatelům její kreativní využití např. k upevnění přídavných prvků jako třeba svítilny nebo kamery.
Řízení jednou rukou
Zcela novou vychytávkou Spektrum je možnost řízení vysílače pouze jednou rukou. Pokud například budete potřebovat pořídit snímek auta během jízdy a nebudete mít po ruce kolegu s fotoaparátem, můžete k řízení použít speciální páku řízení, kterou budete ovládat palcem a plyn ukazováčkem. Tím se vám uvolní druhá ruka, kterou pořídíte potřebný snímek.
Ovládací panel
Dosud bylo jako ovládací rozhraní používáno rolovací tlačítko. To nemá příliš možnosti ochrany proti vlhkosti, proto byl pro vysílač DX5 Rugged zvolen panel s tlačítky, které lze ochránit proti vniknutí vlhkosti. Citlivost tlačítek panelu lze volitelně nastavit.
Snadno programovatelný
Programování DX5 Rugged je jednoduché. Intuitivní rozhraní usnadňuje navigaci v menu a rychlou změnu nastavení. Pro většinu programovacích funkcí nebudete potřebavat manuál, menu vysílače je sestaveno logicky a přehledně.
Integrovaná telemetrie
Vestavěná funkce telemetrie vám může nabídnout informace v reálném čase o důležitých hodnotách, jako je napětí akumulátoru vašeho auta, kvalita signálu, teplota motoru a další. Použitím výstražného systému zvukového tónu můžete programovat DX5 Rugged, zda nastavené hodnoty dosahují nebo překračují limity, které definujete. Telemetrie je funkční s přijímačem, který umožňuje telemetrii, jako je SR6000T (prodává se samostatně).
V balení je 5-kanálový přijímač SR515
Přijímač Spektrum SR515 DSMR Sport poskytuje rychlejší připojení s nízkým zpožděním a má párováním tlačítkem bez nutnosti použít párovací konektor. Nový design s malými rozměry a hmotností 6g, je ideální pro zástavbu do malých aut. Možnost výběru SmartSafe™ nebo "Gas" Failsafe. Přijímač nemá ochranu proti vodě
Modulace DSMR
Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz.
Programování AVC® (Active Vehicle Control ™)
DX5 Rugged umožňuje individuální nastavení systému AVC tím, že umožní přístup k vyhrazeným úpravám. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu, výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.
Obecné vlastnosti RC vysílače Spektrum DX5 Rugged

5-kanálový proporcionální vysílač
Speciální styl skříně vysílače s důrazem na odolnost proti nárazu
Modulace Spektrum DSMR 2,4 GHz
Do značné míry vodě odolné provedení skříně chrání elektroniku před vlhkostí
Poutko pro upevnění vysílače pomocí řemínku na krk
Obvodová ochranná lišta z polyuretanu
Schránka pro uložení drobného nářadí
Jednoduchý pohyb v menu pomocí dotykových tlačítek na ovládacím panelu
Intuitivní software s uživatelsky ověřenými funkcemi
Inovativní páka řízení pro přesné ovládání jednou rukou
Protiskluzová rukojeť a volant s Offroad volantem
Integrovaná telemetrie vysílače (Nutno použít přijímač s telemetrií)
Velký snadno čitelný LCD displej
Programovatelné nastavení kompatibilních přijímačů s technologií AVC®
Modulace DSMR s latencí 11 ms, 16.5 ms a 22 ms
Nastavitelné napětí pružiny volantu
Velký LCD displej, nastavení kontrastu
20 modelů v paměti
Integrovaná anténa - konec ulomených antén při pádu vysílače
Libovolné přiřazení přepínačů k jednotlivým funkcím vysílače
Integrovaná telemetrie: zobrazení napětí baterie, teploty, rychlosti/otáček a počtu kol.
Možnosti nastavení stabilizace AVC
Datový port pro možnost aktualizace

Programové funkce RC vysílače Spektrum DX5 Rugged

Model Select - 20 modelů v paměti
Model Name - pojmenování modelu - 15 znaků
Servo Setup - nastavení koncových bodů, subtrimu, reverzu a rychlosti výchylek na všech kanálech
Rates - nastavení dvojích výchylek na kanálu řízení, plynu a brzdy
Exponential - nastavení exponeciálních výchylek na kanálech řízení a plynu/brzdy
Timers - nastavení odpočítávání s alarmem přepínačem nebo pákou plynu
Bind - párování s přijímači. Lze zvolit rámcovou rychlost 11ms, 16.5ms nebo 22ms
Mixing - mix pro řízení kol 4WS, Dual mix a volně programovatelný mix
Trim Setup - nastavení kroku trimu na kanálu řízení a plynu (1-20)
Trim Assign - nastavení přepínačů trimů pro řízení nebo plyn
AUX Assign - nastavení přepínače trimu pro kanál AUX
Telemetry - konfigurace telemetrických senzorů, alarmů a logování telemetrických dat
Drive Mode - definování až 5 jízdních režimů
Settings - nastavení kontrastu displeje, trim, zvuk, kalibrace ovladačů, sériové číslo
Touch Settings - 5 různých profilů nastavení citlivosti dotykových tlačítek

Doporučujeme koupit
Potřebujete pouze 4 AA baterie, můžete použít nenabíjecí alkalické nebo nabíjecí NiMH.

Použití
RC auta

Provedení
Volantový vysílač

Pásmo
2,4 GHz

Modulace
DSMR

Počet kanálů
5

Napájení
4x AA baterie

Délka
160 mm

Šířka
122 mm

Výška
251 mm

Hmotnost
402 g

Rámcová rychlost
11 / 22 ms

Počet modelů v paměti
20

Programovací funkce
Auto

Rozlišení
0

Dosah
Plný

Telemetrie
Ano (SR6000T)

Obsah balení
V balení je 5-kanálový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged, 5-kanálový přijímač Spektrum SR515, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.
Video
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Spektrum
Hmotnost 1142 g
Provedení volantové
Počet kanálů 5 kanálů