V současné situaci je zásadní ochrana dýchacích cest proti šíření viru COVID-19 - Respirátor KN95 (FFP2) minimalizuje šanci nákazy koronavirem. Zárověň nešíříte nákazu do svého okolí. - Respirátor splňuje přísné normy, je sterilizovaný a hygienicky zabalený po jednom kusu. - Respirační rouška je normy KN95, což odpovídá evropské třídě ochrany FFP2 a americké N95 (zdroj: 3M Bulletin). - Respirační rouška je vhodná jako ochrana proti virům a bakteriím. - Rouška s tímto ochranným filtrem zachycuje... Celý popis

Koupit za 1 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

V současné situaci je zásadní ochrana dýchacích cest proti šíření viru COVID-19

- Respirátor KN95 (FFP2) minimalizuje šanci nákazy koronavirem. Zárověň nešíříte nákazu do svého okolí.

- Respirátor splňuje přísné normy, je sterilizovaný a hygienicky zabalený po jednom kusu.

- Respirační rouška je normy KN95, což odpovídá evropské třídě ochrany FFP2 a americké N95 (zdroj: 3M Bulletin).

- Respirační rouška je vhodná jako ochrana proti virům a bakteriím.

- Rouška s tímto ochranným filtrem zachycuje aerosoly, prachové a smogové částice či pyl.

- Opatření ministra zdravotnictví se těchto roušek netýká (platí pouze pro normu FFP3).

 
Specifikace:

- Materiál: bavlna + netkaná látka

- Norma: KN95, N95, FFP2

- Stupeň filtrace: ≥ 95%

- Velikost: univerzální

- Barva: bílá

- Balení: hygienický sáček s otvorem pro zavěšení

- Hmotnost: 6g

- Uchycení: pevné elastické popruhy

 

RESPIRÁTOR FFP2:

Respirátor třídy FFP2 dokáže odfiltrovat ze vzduchu minimálně 94% pevných částic, včetně těch, které mají jen několik mikrometrů (µm). Částice mající pouze pár µm jsou ve vzduchu samozřejmě neviditelné. Patří mezi ně například bakterie, koronaviry, jiné viry a další látky, které by našemu tělu uškodily, kdybychom je vdechli.

FFP2 respirátory se používají běžně tam, kde je velká prašnost – ve stavebnictví, kovoprůmyslu i hornictví. Například při práci se svářečkou, s barvami a laky či jemnému prachu ze stavebního prostředí nebo z hutního průmyslu. Je ale dost účinný i proti koronaviru?

Vědci pomocí elektronového mikroskopu zjistili, že koronavirus SARS-CoV-2 je velký přibližně 0,125 µm. Nejmenší jeho částice mají 0,06 µm a největší 0,14 µm. Abychom si to dokázali představit – zrnko písku má 90 µm, prach a pylová zrna mají méně než 10 µm. Částice prachu a plynů mají ale průměr 0,007 µm. Koronavirus SARS-CoV-2 je tedy sice velmi malý, ale není úplně nejmenší.

Oba jsou schopné odfiltrovat všechny typy částic, včetně bakterií a virů. Respirátor FFP2 dokáže odfiltrovat nejméně 94% velmi malých částic, kdežto respirátor FFP3 je v tomto úspěšný minimálně na 99%. Není to tedy tak, že by byl respirátor FFP2 proti koronaviru zcela neúčinný, jak někteří lidé tvrdí. Není to pravda.

Oba tyto respirátory slouží jako ochranné masky na nos a ústa, které odstraňují potenciálně nebezpečné částice z přijímaného vzduchu. Rozdíl je v tom, na kolik % dokáží jednotlivé respirátory garantovat odfiltrování mikročástic.

Maska FFP2, v kombinaci s dodržováním základní hygieny a rozestupů od lidí na veřejnosti, dokáže běžné lidi ochránit před koronavirem s poměrně spolehlivou účinností.

 

Jsou vhodnější proti virům obyčejné lékařské roušky nebo respirátory?

Primárním rozdílem mezi oběma pomůckami je to, pro koho jsou určeny. Roušky slouží k ochraně před šířením virů a bakterií, nasazují si ji tedy nakažení, aby nešířili nemoc dál. Oproti tomu respirátory neboli polomasky jsou určené k ochraně před nákazou. Nosit by je měli zdraví lidé, aby se chránili před onemocněním.

Respirátory (polomasky) se člení podle filtračních tříd – tedy podle toho, jak vysokou ochranu a stupeň filtrace poskytují. Respirátory musí splňovat normu ČSN EN 149.

Filtrační třída FFP1 – představuje nejnižší stupeň ochrany. Tyto respirátory chrání proti netoxickým pevným částicím – proti nízké koncentraci jemného prachu a aerosolům na vodním nebo olejovém základě, a to do koncentrace až 5xNPK/PEL (nejvyšší povolená koncentrace látek v ovzduší/přípustné expoziční limity látek v ovzduší).
Filtrační třída FFP2 – poskytuje střední stupeň ochrany. Chrání proti středně toxickým částicím, proti fibrogenním látkám, azbestu, proti zdraví škodlivému prachu, kouři a aerosolům do stupně koncentrace 10xNPK/PEL.
Filtrační třída FFP3 – představuje nevyšší stupeň ochrany dýchacích cest. Ochrání vás proti toxickým látkám jako jsou viry, spory, bakterie, ale také třeba radioaktivní látky či karcinogeny do 50xNPK/PEL.

Jaký respirátor zvolit pro KVALITNÍ ochranu před bakteriemi a viry?

Nejrozšířenější typ respirátoru je s označením KN95 / N95 / FFP2. Toto označení certifikátu zajišťuje podle Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) ochranu nositele před 95 % vzdušných částic s průměrem 0.3 um nebo většími. Podle WHO je doporučená taková ochrana jako minimální standard. Označení FFP2 je ekvivalent ochrany N95. FFP3 je klasifikován jako nejvyšší ochrana, která disponuje až 99% filtrací částic.

JAK SPRÁVNĚ NASADIT MASKU / RESPIRÁTOR

Před prvním použitím si důkladně umyjte ruce mýdlem a teplou vodou. Následně přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a poté přitlačte na obličej jeho spodní část. Jakmile respirátor pevně obepne Vaši tvář, nastavte si popruhy tak, aby masku pevně udržovaly v bezpečné poloze. Pokud je maska správně nasazena, musí zakrývat ústa, nos i bradu. Zároveň by měla těsně doléhat k obličeji. Muži by se měli oholit, brada totiž může způsobit netěsnosti. Při sundávání respirátoru se dotýkejte pouze popruhů, nikoliv filtrační části masky.

*Fotografie je ilustrativní. Výrobce i design se může lišit.

 

 

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Sunway
Třída ochrany KN95
Balení 1 ks
Provedení bez ventilku
Určení univerzální
Barva bílé