TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic

96 %
(79 hodnocení)

OptiMate 6 (12V/0,8-5A) 15-240 Ah, Auto-Moto Automatická nabíječka gelových bateriíčka - Nabíječka baterií Optimate 6 12V0.8-5A automatická nabíječka. Nabíječka slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, VRLA, baterie NORMAL PB, GEL, AGM i záložních akumulátorů o kapacitě 15 až 240Ah. Tato profesionální nabíječka není určena jen pro servisy, ale i pro běžného uživatele, který si potrpí na prvotřídní kvalitu a pohodlí. Optimate 6 dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité... Celý popis

Koupit za 2 290 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

OptiMate 6 (12V/0,8-5A) 15-240 Ah, Auto-Moto Automatická nabíječka gelových bateriíčka -
Nabíječka baterií Optimate 6 12V0.8-5A automatická nabíječka.

Nabíječka slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, VRLA, baterie NORMAL PB, GEL, AGM i záložních akumulátorů o kapacitě 15 až 240Ah.

Tato profesionální nabíječka není určena jen pro servisy, ale i pro běžného uživatele, který si potrpí na prvotřídní kvalitu a pohodlí. Optimate 6 dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité akumulátory, otestovat stav baterie a udržovat ji trvale v nabitém stavu. Optimate 6 může být trvale připojen k akumulátoru.

Nová technologie pro údržbu 12V akumulátorů. OptiMATE "6 ampmatic" je nejmodernější a také nejuniverzálnější nabíječka, zkoušečka a také zdroj pro údržbu akumulátorů v rámci celého světa.

Nabíječka je doporučena pro velkoobjemové motocykly,automobily,lodě,letadla,dodávky a karavany.

Multifunkční mikroprocesorem řízený přístroj pro 12V akumulátory s kapacitou 15 až 240 Ah má robustní pouzdro odolné povětrnostním vlivům a integrovaný držák pro upevnění na stěnu

Princip fungování:

1. Inicializace: OptiMate6 zkontroluje, zda je připojen k baterii (minimální napětí 1,8 V).
2. Programování: Procesor ampmatic zkontrolujestav baterie, aby určil vhodný vstupní bod programu.
3. Desulfatace a zotavení: V případě potřeby použije k zotavení zanedbané zcela vybité baterie (vyjmuté z vozidla) 2 nebo 3 cykly vysokonapěťových oscilačních pulsací, aby ji přivedl ze sulfatace do nabíjeníschopného stavu.
4. Objemové nabíjení: Procesor ampmatic nastaví a potom trvale koriguje konstantní proud optimální pro danou konkrétní baterii podle vývoje jejích elektrických vlastností.
5. Kontrola zkratovaného článku: Po 10 minutách vyhodnotí procesor ampmatic elektrické parametry, aby zkontroloval, zda nedochází ke ztrátě výkonu způsobené zkratovaným článkem.
6. Absorpce a vyrovnání: Po dobu 10 minut je prou dodáván v impulsech, aby napětí oscilovalo v intervalu 13,7 až 14,3 V, což pomáhá vyrovnání napětí v článcích.
7. Ověření nabití: Po dobu 5 minut je napětí omezeno na 13,6 V a procesor ampmatic sleduje proud spotřebovávaný baterií. Pokud je zjištěno , že stav nabití ještě není optimální, program se na dalších 10 minut vrátí k režimu absorpce.
8. Test udržení napětí: Po dosažení optimální úrovně nabití se provede první kontrola ztráty výkonu baterie (a připojeného systému). Pokud baterie úspěšně absolvuje prvních 30 minut testu, test se prodlouží až na 12 hodin, aby byl zjištěn definitivní výsledek. Pokud během této doby poklesne napětí pod 12,4 V, prodloužený test se ukončí. Výsledky testu lze okamžitě odečíst na názorném LED panelu. 30-ti minutový test se provádí opakovaně každou hodinu, dokud přístroj OptiMate6 neodpojíte, takže zobrazení stavu nabití baterie je nepřetržitě aktualizováno.
9. Údržba stavu nabití: Během druhých 30-ti minut je při plovoucím limitu 13,6 V do baterie dodáván takový nabíjecí proud, aby bylo napětí baterie udržováno na stabilní hodnotě při malé připojené zátěži nebo ztrátě výkonu a při přirozeném samovybíjení. Přístroj OptiMate6 může být k baterii připojen trvale. Baterie zůstane chladná a bezpečná. A samozřejmě optimálně nabitá.

Ihned po připojení na akumulátor provede mikroprocesor ampmatic" automaticky diagnostiku stavu AKU a stanový optimální proud a program nabíjení. Zdokonalená verze uznávaného vícestupňového desulfatačního programu OptiMate" dokáže "vdechnout" nový život také zcela vybitým a obecně "mrtvým" akumulátorům.
Po ukončení oživování a nabití do plné kapacity přejde přístroj na ekonomicky úsporný režim
(ultra nízká spotřeba energie) a bude akumulátor udržovat v optimálně nabitém stavu, chladnou a bezpečnou, měsíc za měsícem a dokáže tak prodloužit životnost akumulátoru až o 400%

- 100% automatika řízená mikroprocesorem
- ochrana proti zkratu a přepólování
- integrovaný nástěnný držák
- LED signalizace
- udržovací režim
- profesionální provedení
- velký výběr příslušenství

Hmotnost 1.2 kg
Napětí (V) 12 V
Nabíjecí proud (A) 5 A
Rozsah použití (Ah) 15 - 240 Ah
Automatické vypínání ANO
Použítí na typ baterie NORMAL PB, GEL, AGM
Funkce dobíjení, udržování ANO
Ochrana proti zkratu ANO
Nabíjecí charakteristika 5-stupňový program
Indikace činnosti led diody
Rozměr 163 x 74 x 60 mm
Kvalita PROFI
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tecmate
Typ nabíječka
Ochrana proti zkratu ano
Ochrana proti přepolování ano