Teplovodní výměník - verze s trubkami.Odebírá teplo ze spalin, zvyšuje účinnost krbu. Centrální částí je vnitřní komora. Na vstupu do komory je namontována pohyblivá opěrná destička, která zajišťuje správnou polohu hradítka. Hradítko které usměrňuje průtok zplodin hoření, je uloženo ve vnitřní komoře: 1. svisle - hradítko je v otevřené poloze - zplodiny hoření protékají skrz střed výměníku přímo do komínu - výměník je vypnut.2. vodorovně - hradítko je v uzavřené poloze - zplodiny hoření oplouvají... Celý popis

Koupit za 14 400 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

 
Teplovodní výměník - verze s trubkami.Odebírá teplo ze spalin, zvyšuje účinnost krbu. Centrální částí je vnitřní komora. Na vstupu do komory je namontována pohyblivá opěrná destička, která zajišťuje správnou polohu hradítka. Hradítko které usměrňuje průtok zplodin hoření, je uloženo ve vnitřní komoře:
1. svisle - hradítko je v otevřené poloze - zplodiny hoření protékají skrz střed výměníku přímo do komínu - výměník je vypnut.2. vodorovně - hradítko je v uzavřené poloze - zplodiny hoření oplouvají vodní plášť výměníku a předávají teplo do vodního pláště - výměník je zapnut.
Při zapalování krbu by hradítko vždy mělo být  ve svislé poloze (výměník je vypnut). Při zastavení výměníku je třeba vždy pamatovat na to, aby byl umožněn přístup k regulaci hradítka např. skrz revizní dvířka.
 
Využití:

podlahové topení

ústřední topení

ohřev užitkové vody

Charakteristika:

Rozměry (v x š x h): 580 x 570 x 310mm

Váha: 68,5 kg

Objem vody: 16,5l

Výkon: do 7 kW (podle výkonu krbu)

Účinnost: do 75%

Materiál: 4mm kotlová ocel

Průměr kouřovodu: 200mm
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Kratki