Refraktometr je zařízení určené ke zjišťování fyzikálních vlastností kapalin. Profesionální refraktormetr pro měření provozních kapalin osobních automobilů, nákladních automobilů a autobusů. Je určen ke stanovení bodu tuhnutí kapaliny do ostřikovačů, chladicí kapaliny a jiných kapalin na bázi propylenglykolu a ethylenglykolu. Udává také rozsah elektrolytu. Refraktometr je vyroben z mosazného materiálu a stupnice je kvalitně gravírovaná. Souprava obsahuje také vzorkovací pipetu, šroubovák a praktický... Celý popis

Koupit za 560 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Refraktometr je zařízení určené ke zjišťování fyzikálních vlastností kapalin. Profesionální refraktormetr pro měření provozních kapalin osobních automobilů, nákladních automobilů a autobusů. Je určen ke stanovení bodu tuhnutí kapaliny do ostřikovačů, chladicí kapaliny a jiných kapalin na bázi propylenglykolu a ethylenglykolu. Udává také rozsah elektrolytu. Refraktometr je vyroben z mosazného materiálu a stupnice je kvalitně gravírovaná. Souprava obsahuje také vzorkovací pipetu, šroubovák a praktický hliníkový box pro uložení.
NÁVOD K MĚŘENÍ REFRAKTOMETREM:
Pipetou naberte malé množství kapaliny, které následně nanesete na sklíčko. Nanést stačí 2 až 3 kapky tekutiny. Destičku spusťte tak, aby rovnoměrně rozložila testovací kapalinu po celém povrchu. Na sklíčku by se neměly vytvořit žádné vzduchové bubliny. Pokud vzniknou, je třeba postup opakovat. Bubliny by mohly zkreslit měření. Počkejte přibližně 30 sekund, dokud tekutina nedosáhne teploty zařízení. Potom nasměrujte podložku ke světelnému zdroji a podívejte se do hledáčku. Pokud není obraz v hledáčku jasný, zaostřete otáčením zaostřovacího kroužku, dokud obraz nebude jasný. Hranice mezi tmavou a světlou oblastí určí vlastnosti dané tekutiny odečtenou na příslušné stupnici. Příklad: Pokud testujete baterie, odečítání musíte provést na stupnici označené symbolem baterie.
KALIBRACE REFRAKTOMETRU PŘED POUŽITÍM:
Otevřete plastový kryt a naneste 3-4 kapky vody na refraktometr, zavřete kryt tak, aby se kapalina rovnoměrně rozložila bez vzduchových bublin. Namiřte refraktometr na zdroj světla a pomocí kalibračního šroubu upravte hodnotu hraniční čáry mezi bílým a modrým polem tak aby se vyrovnala s čarou Waterline vyznačenou na stupnici na objektivu.
Zobrazit více

Podobné produkty