Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci? Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu. Nabízíme Vám, za výhodnou cenu zakoupení optimálně navrženého fotovoltaického systému 175 Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panel a solární regulátor. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných... Celý popis

Koupit za 8 077 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci?
Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.

Nabízíme Vám, za výhodnou cenu zakoupení optimálně navrženého fotovoltaického systému 175 Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panel a solární regulátor. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky.

Solární systém obsahuje tyto komponenty – rozklikněte jednotlivé odkazy a získáte více informací o technických parametrech, rozměrech a váze:

 

1x Solární panel Victron Energy 175Wp/12V (rozměry 1485x668x30mm)

1x PWM solární regulátor Victron Energy LCD&USB 20A

1x Sada kabelů 6mm2 vč. nalisovaných konektorů MC4 - délka 7m

Tato sestava neobsahuje baterii ani jištění

Pokud v karavanu palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL, nebo LiFePo ze sekce solární baterie. Rádi Vám pomůžeme se správným výběrem.

Kolik energie dokáže průměrně vyrobit tento solární systém 175Wp při optimálním oslunění v ČR?

jaro cca 441 Wh/den

léto cca 608 Wh/den

podzim cca 441 Wh/den

zima cca 91 Wh/den

Výhody fotovoltaického systému do karavanu

- Šetří energii, čas i peníze

- Optimálně navržené fotovoltaické systémy s 5ti letou zárukou

- Snadno dostupná energie

- Jednoduché a rychlé zapojení svépomocí

Uchycení panelu

Uchycení panelu na střechu obytného auta doporučujeme pomocí léty ověřené sady držáků 68cm (nejsou v ceně sestavy), kterou naleznete ve stejné sekci jako tuto sestavu. K dispozici je také vodotěsná průchodka pro dva kabely vedoucí od panelu a vhodné lepidlo. 

Uchycení panelu a zapojení systému je jednoduché a zvládnete ho hravě svépomocí. Díky síle fotovoltaického systému do karavanu zvládnete hravě také nabít např. svůj mobilní telefon.
.

Solární regulátor

Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 20A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. 

Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4

 

 

Sestava obsahuje sadu dvou kabelů 7m dlouhých. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Část kabelu využijete i pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami. U baterie kabel zakončí vhodnými oky, dle typu baterie.

 

Potřebujete další komponenty systému?

Rádi Vám poradíme při výběru vhodného typu baterie, vhodného měniče napětí 12DC/230AC. V naší nabídce také naleznete produkty potřebné pro nabíjení z alternátoru za jízdy.

Jak správně vybrat fotovoltaický systém na karavan? 

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

 

 

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte, nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

 

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení. 

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Victron Energy
Maximální výstupní výkon 175 W