- Rozměr: dle výběru - Barva 3 cm dřevěného rámu: dle výběru - Obsah obrazu: Stabilizovaný sobí a plochý mech - Reálná životnost: 10 let - Fotografie je orientační - odpovídá rozměru cca 90 cm, menší rozměry disponují poměrově menším množstvím mechu - Každý obraz je originál (jedná se o přírodní produkt) - design je však dodržován podle předlohy Péče o mechový obraz I přesto, že mechový obraz obsahuje pravý lišejník, tak se nezalévá. Rostlina je speciálně ošetřena a mumifikována. Obraz by... Celý popis

Koupit za 3 445 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

- Rozměr: dle výběru

- Barva 3 cm dřevěného rámu: dle výběru

- Obsah obrazu: Stabilizovaný sobí a plochý mech

- Reálná životnost: 10 let

- Fotografie je orientační - odpovídá rozměru cca 90 cm, menší rozměry disponují poměrově menším množstvím mechu

- Každý obraz je originál (jedná se o přírodní produkt) - design je však dodržován podle předlohy

Péče o mechový obraz

I přesto, že mechový obraz obsahuje pravý lišejník, tak se nezalévá. Rostlina je speciálně ošetřena a mumifikována. Obraz by měl být umístěn v místnosti s teplotou od 5-30 stupňů a s vlhkostí vzduchu 40-60 % (vlhkost v tomto rozmezí je velmi důležitá, jedná se o standardní vlhkost v bytě či domě, případně ji může zajistit zvlhčovač vzduchu, který oceníte i vy). Nesvědčí mu přímé slunce (není odolný vůči UV záření) ani blízké umístění k radiátorům, krbům či klimatizacím. Jinak je velmi nenáročný. Pověsit ho můžete klidně i do úplně tmavého koutu.

Obraz snadno zbavíte prachu pomocí fénu nastaveného na nízkou teplotu (fénování za studena). Rám pak můžete otřít navlhčeným hadříkem.

V případě správného zacházení si mechové obrazy udrží svou krásu cca 10 let

Použitý mech / lišejník

Přírody si vážíme. Mechy a lišejníky proto zpracováváme jen zakoupené od dodavatelů, kteří je pěstují za tímto účelem ve vlastních lesích (většinou v severských státech). Nezpracováváme žádný z chráněných druhů a "neokrádáme" přírodu.

U většiny obrazů a dekorací se jedná o Dutohlávku sobí - keřovitý lišejník, který roste velmi pomalu. Má přirozeně světlou barvu a je proto ve většině případech obarven přírodním barvivem pro výraznější vzhled.

Mech či lišejník je naložen do přírodního konzervantu a "usušen". Vlhkost obsažená v rostlině se nahradí odbouratelným konzervantem, který pomáhá rostlině udržet svůj přirozený vzhled. Obraz či dekorace může mít po několik dní lehkou specifickou vůni, která vyprchá.

Rostlina, konzervant i použitá barviva jsou čistě přírodní a zdraví naprosto neškodná.

Lišejník ani mech dále neporoste. Není je možné zasadit k namnožení. 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Woodilo