Xtend Solarmi SUN-2K-G

95 %
(2 hodnocení)

Xtend Solarmi SUN-2K-G 1fázový 2 kW síťový měnič/střídač s jedním MPP trackerem a širokým rozsahem výstupního napětí od výrobce DEYE. - 1 tracker MPPT, max. účinnost až 97,1 % - Inteligentní monitorování řetězce (volitelně) - Široký rozsah výstupního napětí - Aplikace s nulovým exportem, aplikace VSG - Funkce Anti-PID (volitelně) - Nízké náběhové napětí 80 V - RS-485/RS-232/Wi-Fi/LAN Síťový měnič s integrovaným limiterem pro zabránění přetoků do veřejné sítě. Měnič díky integrovanému MPPT... Celý popis

Popis

Xtend Solarmi SUN-2K-G

1fázový 2 kW síťový měnič/střídač s jedním MPP trackerem a širokým rozsahem výstupního napětí od výrobce DEYE.

- 1 tracker MPPT, max. účinnost až 97,1 %

- Inteligentní monitorování řetězce (volitelně)

- Široký rozsah výstupního napětí

- Aplikace s nulovým exportem, aplikace VSG

- Funkce Anti-PID (volitelně)

- Nízké náběhové napětí 80 V

- RS-485/RS-232/Wi-Fi/LAN

Síťový měnič s integrovaným limiterem pro zabránění přetoků do veřejné sítě. Měnič díky integrovanému MPPT regulátoru převede maximum energie vyrobené fotovoltaickými panely na 230 V (AC).

Síťový měnič s limiterem je cenově dostupné řešení pro fotovoltaické elektrárny, které nepotřebuje baterie. Navíc dovede omezovat vlastní výkon dle aktuální spotřeby, a tedy zcela zamezit přetokům do veřejné sítě.

Kromě klasických svorek pro připojení solárních panelů a výstupu pro připojení do sítě má měnič také konektor proudové sondy interního limiteru a možnost připojení modbus elektroměru SDM230M, který dokáže omezovat výkon v případě delší vzdálenost mezi domácí rozvodnicí a měničem.

Měnič pracuje v rozsahu vstupního napětí dle konkrétního modelu (info v datasheetu - dokumenty níže). Výstupem z měniče je pak napětí AC 230 V, které se připojuje mezi hlavní jistič s elektroměrem a jističe jednotlivých okruhů. Měnič tedy výkon z panelů převede do domácích rozvodů. Vaše spotřebiče pak budou odebírat energii vyrobenou primárně z vaší elektrárny. Pokud by výkon vaší elektrárny v daný okamžik nestačil, připojená veřejná síť nedostatek pokryje. Instalací proudové sondy k limiteru ochráníte svůj systém proti nežádoucím přetokům, v případě že je vaše elektrárna schopna vyrábět více energie, než vaše spotřebiče vyžadují.

Měnič nepracuje v ostrovním režimu, tzn. že pro svou funkci vyžaduje připojení od veřejné distribuční sítě. Jakmile dojde k výpadku sítě, měnič se ihned vypne.

Měniče jsou certifikovány pro prodej a používání v EU. Splňují kritéria certifikací EMC, LVD a RoHS. Měniče splňují normu EN50549-1 pro možnost připojení k distribuční síti nebo čerpání dotací.

Velmi efektivní a snadný způsob řešení pro nezávislou výrobu el. energie se zachováním připojení k distribuční síti. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr! (Tím že snížíte spotřebu ze sítě.)

Zapojení měniče do solárního systému je jednoduché.

Součástí balení je Wi-Fi dongle, proudový senzor s 3m kabelem a propojovací kabel 230 V. Návod k obsluze stahujte v souvisejících dokumentech níže.

Pro správné měření proudové sondy nedoporučujeme kabel od senzoru prodlužovat.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Vstup

Max. DC vstupní výkon: 2,6 kW

Max. DC vstupní napětí: 550 V

Náběhové DC vstupní napětí: 80 V

Rozsah MPPT: 70-550 V

Max. vstupní DC proud: 13 A

Max. zkratový proud: 19,5 A

Počet MPPT: 1

Počet řetězců (string) na jeden MPPT: 1

Výstup

Jmenovitý výkon AC výstupu a UPS: 2 kW (max. 2,2 kW)

Jmenovité napětí AC sítě: 220/230 V (volitelné), frekvence 50/60 Hz

Výstupní proud AC sítě: 8,7 A (max. 9,6 A)

Účinnost: 97,1 % (MPPT 99 %)

Stupeň krytí: IP65

Rozměry: 330 x 310 x 115 mm

Hmotnost: 6 kg
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Xtend Solarmi
Hmotnost 6 kg
Výstupní výkon 2000 W