Zembag na 2 5 kg brambor

84 %
(8 hodnocení)

Jedinečný třívrstvý designový pytel na brambory, který pojme 2,5 kg brambor. Vnější vrstva je tvořena kombinací bavlněné látky a jutoviny, dno je z nepropustné pevné textilie. Střední vrstva je vyrobena z tmavé netkané textilie, která je prodyšná, vyjímatelná a nepropouští světlo. Vnitřní vrstva obsahuje hliníkovou fólii, která udržuje uvnitř dostatečnou vlhkost a ochrannou atmosféru. Zembag se uzavírá zatažením šňůrky. Zembag zpomaluje klíčení brambor díky speciálně upravené kmínové silici. Ta... Celý popis

Koupit za 694 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Jedinečný třívrstvý designový pytel na brambory, který pojme 2,5 kg brambor. Vnější vrstva je tvořena kombinací bavlněné látky a jutoviny, dno je z nepropustné pevné textilie. Střední vrstva je vyrobena z tmavé netkané textilie, která je prodyšná, vyjímatelná a nepropouští světlo. Vnitřní vrstva obsahuje hliníkovou fólii, která udržuje uvnitř dostatečnou vlhkost a ochrannou atmosféru. Zembag se uzavírá zatažením šňůrky.
Zembag zpomaluje klíčení brambor díky speciálně upravené kmínové silici. Ta je obsažena v kmínové náplni, která se vkládá mezi brambory do Zembagu, a za běžných podmínek vydrží působit minimálně 5 měsíců. Pokud zpozorujete známky klíčení, je potřeba přidat novou kmínovou náplň. 
Velikost Zembagu na 2,5 kg brambor je 17 cm v průměru a 23 cm na výšku, objem je 5,2 litrů.
Díky kvalitnímu zpracování poskytujeme na Zembag prodlouženou záruku 5 let.
Odpovědi na nejčastější dotazy:

nové brambory do Zembagu nepatří
minimální trvanlivost neotevřeného Kmínového pytlíku, tedy náplně v původním obalu, je 24 měsíců
balení již obsahuje 1 Kmínový pytlík
náhradní Kmínové pytlíky lze koupit
samotný kmín fungovat nebude, v kmínové náplni je koncentrovaná silice
Zembag je vyráběn v ČR v chráněné dílně Daneta
koupí Zembagu podporujete český výzkum

Jak se používá?
                                     

Brambory, které vkládáte do pytle Zembag, pečlivě zkontrolujte jednu po druhé a vyřaďte poškozené nebo nahnilé kusy; zdravé brambory by se od nich mohly nakazit.
Vyjměte náplň z Kmínového pytlíku, vložte ji mezi brambory a pytel Zembag uzavřete zatažením šňůrky. Jedna kmínová náplň vystačí na 2,5 kg brambor.

Brambory pravidelně kontrolujte alespoň jednou týdně a prověřte, jestli se nekazí. Během uskladnění můžete brambory libovolně odebírat i přidávat.

Pokud zpozorujete známky klíčení, přidejte novou kmínovou náplň.
Vnitřní vak i vnější část Zembagu můžete šetrně vyprat při nízké teplotě (30 °C) ideálně v ruce.

Podrobný návod zde.
Nové brambory do Zembagu nepatří!
Nezapomeňte, nové brambory nejsou určeny ke skladování, a to ani ke skladování v Zembagu! Tyto brambory nemají vyvinutou slupku a jsou díky tomu velmi náchylné k plísním a hnilobám. Kmínová silice je navíc poškozuje. Podle zákona musí být jako "nové" a "rané" označeny. Více třeba zde: https://www.ferpotravina.cz/clanky/brambory-je-libo-rane-nove-nebo-konzumni. Do Zembagu patří výhradně pozdní brambory.
Ke krátkodobému uskladnění nových brambor lze však použít Zembag na 2 kg ovoce nebo zeleniny.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Zembag
Objem 5.2 l
Barva hnědá