BrainMax Pure Cacao, Bio Kakao z Peru, 500 g Kakaový prášek z čistých peruánskách bobů představuje zdroj polyfenolů, theobrominu a minerálů. Kromě toho kakao obsahuje aminokyselinu tryptofan, kterou tělo používá k výrobě serotoninu a díky tomu může pozitivně působit na psychiku a podporu energie. Kakao je také zdrojem železa, který je na rozdíl od některých rostlinných zdrojů minerálu snadno vstřebatelný. Proto je kakao oblíbený zdroj železa u veganů. Možnosti použití kakaa Pro přípravu jednoduchého... Celý popis

Koupit za 239 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

BrainMax Pure Cacao, Bio Kakao z Peru, 500 g
Kakaový prášek z čistých peruánskách bobů představuje zdroj polyfenolů, theobrominu a minerálů. Kromě toho kakao obsahuje aminokyselinu tryptofan, kterou tělo používá k výrobě serotoninu a díky tomu může pozitivně působit na psychiku a podporu energie. Kakao je také zdrojem železa, který je na rozdíl od některých rostlinných zdrojů minerálu snadno vstřebatelný. Proto je kakao oblíbený zdroj železa u veganů.

Možnosti použití kakaa

Pro přípravu jednoduchého lahodného nápoje smíchejte 2 až 3 polévkové lžíce kakaa s vašim oblíbeným rostlinným mlékem. V případě potřeby přidejte svůj oblíbený adaptogen: maca, ashwagandha, lékořice.
Přidávejte lžíci kakaa do svých oblíbených proteinových šejků.
Další možnosti využití kakaa objevíte v kuchyni, kde ho můžete přidávat do dezertů nebo při pečení.

Složení: 100 % BIO kakao (Theobroma cacao)

Bohatý zdroj minerálů
Draslík ,vápník, fosfor, hořčík, železo, zinek a měď ve skvěle vstřebavatelých formách pro lidské tělo jsou přirozenou součástí pravého kakaa.
 

Aktivátor dobré nálady
Kakao obsahuje aminokyselinu tryptofan, kterou tělo používá k syntéze serotoninu a díky tomu působí pozitivně na psychiku a podporu energie.

Ochrana proti infarktu a mrtvici
Kakao bohaté na flavanoly zlepšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi. Oxid dusnatý rozšiřuje cévy, čímž zlepšuje průtok krve.

Ne všechno, čemu se říká kakao je kakao...
V Česku a na Slovensku se vžil název kakao pro každý přeslazený nápoj s minimálním obsahem kakaa. Nejlepší kakao pochází z Peru z darů Mayské civilizace. Ty nejlepší RAW kakaa začínají od 20% tuku a maximálně s 1 g cukru na 100 g. Právě v tucích se vyskytují zdraví prospěšné látky. Kakao je bohaté také na bílkoviny (27 g na gram). 
Kakao se vyrábí umletím nepražených kakaových bobů (Theobroma cacao). Díky tomu si zachovává zdraví prospěšné látky které působí na tělo i mysl. Pražení bobů výrazně snižuje obsah flavonoidů v kakau, které pozitivně působí na kardiovaskulární systém. Za zmínku stojí také vysoký obsah teobrominu. Látka podobná kofeinu, která stimuluje centrální nervovou soustavu. Ovšem ne tak silná, jako kofein, takže se nemusíte bát, že byste po kakau neusnuli. Tebromin také zklidňuje dýchací cesty, stimuluje srdce nebo snižuje krevní tlak.

BIO certifikace CZ-BIO-001
Naše kakao má BIO certifikát CZ-BIO-001 - Produkce ekologického zemědělství mimo EU.

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 
Složení: 100% BIO Kakao (Theobroma cacao)
Původ: Peru 
Distributor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83/93, Ostrava
Skladování: V suchu, v uzavřeném obalu.
Hmotnost: 500 g
Zobrazit více

Parametry

Výrobce BrainMax
Hmotnost 1000 g
Druh kakao