Bloudíte dnem i nocí a nemůžete ho najít? Hledáte ho v kavárnách, supermarketech či projíždíte nabídku internetových portálů? Nacházíte a vzápětí zase ztrácíte naději? Tak zvolněte a pozorně čtěte následující řádky. Je tady! První opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Zatím jediný na celém světě! Konec zbytečným jednorázovým plastovým či papírovým kelímkům na kávu nebo čaj, které se pomalu ale jistě stávají ekologickou pohromou. Circular... Celý popis

Koupit za 399 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Bloudíte dnem i nocí a nemůžete ho najít? Hledáte ho v kavárnách, supermarketech či projíždíte nabídku internetových portálů? Nacházíte a vzápětí zase ztrácíte naději? Tak zvolněte a pozorně čtěte následující řádky. Je tady! První opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Zatím jediný na celém světě!
Konec zbytečným jednorázovým plastovým či papírovým kelímkům na kávu nebo čaj, které se pomalu ale jistě stávají ekologickou pohromou. Circular Cup neteče, nepálí a udržuje váš nápoj déle teplý nebo studený (u kávy je to více než hodina, u čaje ještě déle).
Snadno se otevírá i zavírá jednou rukou a při pití z něj nemusíte srkat jednou malou dírkou. Můžete z něj totiž pít po celém obvodu. Budete ho prostě milovat! Celý život.
Circular Cup je jako jediný vyroben z jednorázových papírových šálků, které jsou v kavárnách po celém světě používány každý den.
Celý kelímek je samozřejmě bez obsahu BPA.
7 velmi dobrých důvodů proč se do něj zamilovat na celý život
Důvod č. 1 - Pro lepší svět
Každý nákup kelímku Circular Cup představuje udržitelné řešení opakovaného využití odpadu. Vnější izolační vrstva je totiž vyrobena z použitých jednorázových papírových kelímků na kávu či čaj.
Víte, že průměrně každý z nás spotřebuje až 350 jednorázových kelímků za rok? Představte si tu horu odpadu! Jeden takový kelímek se rozkládá až 20 let. Papírové kelímky s vnitřní vrstvou polyetylenu navíc nelze v České republice recyklovat.
S kelímkem Circular Cup už jednorázové kelímky nepotřebujete. Když se o něj budete dobře starat, vydrží vám nejméně 10 let a pak jej lze opět recyklovat.
Důvod č. 2 - Je recyklovaný i recyklovatelný
Ano, je velký rozdíl mezi recyklovatelným a recyklovaným. Jiné opakovaně použitelné kelímky jsou obvykle jen recyklovatelné, ale například silikon je recyklovatelný jen velmi obtížně. Při výrobě kelímku byly použity již použité jednorázové kelímky a přesto je i nadále plně recyklovatelný.
Důvod č. 3 - Stačí jedna ruka
Díky inovativnímu designu Circular Cup vám postačí jedna ruka na otevírání i zavírání. Stačí jeden stisk a kelímek se otevře, dalším stiskem se zase jednoduše zavře. Je prostě ideální, i když běháte po nákupech nebo třeba telefonujete.

Důvod č. 4 - 100% těsní
Třikrát hurá! Už žádná káva vylitá v notebooku nebo na stránkách vaší oblíbené knihy. Circular Cup můžete přenášet v tašce, batohu, běžet na autobus či skákat ze schodů. Neunikne ani kapka.

Důvod č. 5 - Konec srkání
Díky unikátnímu řešení pití nápoje po celém obvodu víčka si svůj nápoj vychutnáte naplno. Už žádné srkání, s Circular Cup budete pít jako z klasického hrníčku.
Důvod č. 6 - Nejlepší řešení pro milovníky dobré kávy
Srdce fanoušků dobré kávy teď zaplesá. Jestli i vy milujete kávu, tak zcela určitě ne jen její chuť, ale i vůni. Circular Cup vám garantuje, že si díky důmyslnému designu užijete obojí.
Designéři navíc při jeho výrobě oslovili i zkušené baristy a majitele vyhlášených kaváren, aby měli jistotu, že kvalitu kávy nijak neohrozí a udrží ji ve správné teplotě.

Důvod č. 7 - Opakovatelně použitelný a plně izolovaný
To nejlepší nakonec. Circular Cup můžete používat opakovaně pořád dokola a on vám garantuje, že bude dobře sloužit a teplotu vaší kávy udrží až 1 hodinu a 20 minut. V případě čaje až 1 hodinu a 40 minut.

Pár snadných tipů k užívání
Než se s Circular Cupem důkladněji seznámíte může to chvíli trvat. Proto přinášíme pár jednoduchých tipů, které vám to usnadní.
1 . Otevíráme a zavíráme
Je to jednoduché, jedním zmáčknutím otevřete, dalším zmáčknutím zavřete. Pokud je víčko po zmáčknutí dole, je kelímek otevřený. Pokud je víčko nahoře, je kelímek zavřený a pečlivě chrání teplotu vašeho nápoje.

2. Neplňte váš Circular Cup nad rysku
Pokud nechcete, aby se vám váš lahodný nápoj přesunul nechtěně do tašky, tak kelímek neplňte nad vyznačenou rysku na vnitřní straně kelímku.
3. Pozor na horké nápoje
Horký nápoj nad 65 °C může díky páře způsobit podtlak uvnitř kelímku. Pokud vám tedy víčko nejde otevřít zachovejte chladnou hlavu, povolte víčko mírným pootočením, aby se tlak uvnitř kelímku snížil.
Nesnažte se víčko mačkat velkou silou, mohlo by dojít k vystříknutí horkého nápoje nebo páry.
Jak se o Circular Cup starat, aby s vámi zůstal dlouhé roky?
Pokud vám záleží na ochraně přírody, udržitelnost je vám velmi blízká a rozhodnete se pro Circular Cup, pak vězte, že je potřeba i o něj se udržitelně starat, aby vám dělal společnost co nejdéle.
Jak na to?

Pravidelně (ideálně po každém použití) jej vymývejte a udržujte čistý. Kelímek je vodotěsný pouze tehdy pokud jsou všechny jeho části udržovány naprosto čisté.
Můžete jej bez obav mýt v myčce. Pouze vždy dohlédněte na to, aby bylo v horní části, kam běžně dáváte skleničky. Pokud jej v myčce umístíte mezi mastné nádobí, mohou na něm zůstat skvrny. Pokud k tomuto dojde, smíchejte lžičku sody a vodu a nechte v kelímku 20 minut působit. Poté důkladně opláchněte.
Nikdy jej nepoužívejte v mikrovlnné troubě!

Nevíte si rady jak víčko rozebrat, aby se dalo vymýt?
Je to snadné, mrkněte na toto video:

Jak velká část je vyrobena z použitých kelímků?
Aktuálně je v komerční sféře nemožné vyrobit recyklovaný polymer, který je vhodný pro styk s potravinami. Proto je z použitých kelímků vyrobena pouze vnější vrstva Circular Cupu, což představuje cca 40% podíl. Výrobce ale pracuje na tom, aby tento podíl navýšit.
Znamená to tedy, že je Circular Cup i tak vyroben z větší části z plastu?
Ano, je to tak. Naštěstí si všichni velmi dobře uvědomujeme vliv, který může mít plast na životní prostředí, když je používán nezodpovědně. Jinak je ale plast skvělý materiál, který má v dnešní společnosti klíčovou roli. Může být mnohokrát recyklován a znovu a znovu používán. Problém nastává, když plast skončí na skládce nebo v přírodě. Jednorázové použití plastů je zbytečné a plast často končí jako nevyužitý odpad. Musíme tedy přejít na odolné, dlouhodobě použitelné plastové výrobky, které lze znovu a znovu recyklovat.
Co s kelímkem až doslouží?
Při správné péči vám kelímek vydrží i 10 let. Přesto ten den, kdy už nebude možné jej znovu použít, přijde.
V tom případě můžete kelímek snadno vyhodit do žlutého plastového kontejneru. Všechna recyklační zařízení akceptují a zpracovávají polypropylen, což je také důvod, proč je v Circular Cupu použitý.
Malá pružina z nerezové oceli v mechanismu kelímku se zachycuje v procesu třídění a recykluje se odděleně.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Circular & Co
Materiál plastové
Objem 340 ml