Coleman Kobuk Valley 3 Plus

99 %
(5 hodnocení)

Prostorný turistický stan Coleman Kobuk Valley 3+ je vhodný pro cestování a trekking všeho druhu, kdy představuje fantastické řešení na výlety do přírody pro 3 dospělé osoby. Může se pochlubit samonosnou 2plášťovou konstrukcí ve tvaru kopule se 2 zkříženými sklolaminátovými pruty, které doplňuje 3. předsunutá tyč, jež vytváří prostornou předsíňku s odnímatelnou podlážkou. Kopulová konstrukce pak přináší hned několik výhod, mezi které patří rychlá a intuitivní stavba (stačí vypnout pouze předsíňku),... Celý popis

Koupit za 4 999 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Prostorný turistický stan Coleman Kobuk Valley 3+ je vhodný pro cestování a trekking všeho druhu, kdy představuje fantastické řešení na výlety do přírody pro 3 dospělé osoby. Může se pochlubit samonosnou 2plášťovou konstrukcí ve tvaru kopule se 2 zkříženými sklolaminátovými pruty, které doplňuje 3. předsunutá tyč, jež vytváří prostornou předsíňku s odnímatelnou podlážkou. Kopulová konstrukce pak přináší hned několik výhod, mezi které patří rychlá a intuitivní stavba (stačí vypnout pouze předsíňku), dobrá stabilita v různorodých podmínkách a také velice nízká hmotnost i kompaktní rozměry, tudíž se zabalený stan při dlouhých výletech či výšlapech tolik nepronese.
Hlavní přednosti

- Stan Coleman Kobuk Valley 3+ je vhodný pro 3 dospělé osoby
- Kopulová konstrukce pro nedočkavce – stavba trvá pouhých 15 minut
- Stan je vybavený zatmavenou ložnicí pro kvalitní spánek a regeneraci
- Technologie BlackOut Bedroom dokáže pohltit až 99 % světla
- Díky tomu se můžete těšit na naprosto dokonalý odpočinek
- Několik ventilačních otvorů zajistí stálý přísun čerstvého vzduchu
- Stan je vhodný pro astmatiky, alergiky a osoby s poruchami spánku
- Vždy budete mít čistou hlavu a přehršel energie pro outdoorové aktivity
- Moskytiéra zamezí průniku hmyzu dovnitř, jako jsou komáři nebo mouchy
- Tropiko z polyesteru 68D s PU zátěrem nabízí vodní sloupec 4 500 mm
- Všechny švy jsou podlepeny, takže už vám do stanu nebude zatékat
- Podlážka chrání vnitřek stanu před vodou, sněhem či před nánosy bahna
- Konstrukce je odolná vůči poryvu větru o rychlosti až 100 km/hod
- Díky UV ochraně nedochází k degradaci tkaniny vlivem UV záření
- Stan bude vypadat stále jako nový i po několikaletém používání
- Potah Fire Retardant snižuje riziko vzniku požáru na absolutní minimum
- Látka je téměř nehořlavá a dobře se uhasí v případě vznícení
- Celý stan je sbalený do nepromokavé tašky o rozměrech 16 x 58 x 16 cm
- Coleman se řadí mezi nejvýznamnější výrobce campingového vybavení
BlackOut Bedroom
Po náročné túře je zapotřebí nabrat síly kvalitním spánkem a regenerací, proto je stan Kobuk Valley 3+ vybavený zatmavenou ložnicí s patentovanou technologií BlackOut Bedroom. Jedná se o speciální povrchovou úpravu, která dokáže pohltit až 99 % světla pro dokonalý a ničím nerušený odpočinek, takže budete mít optimální světelné podmínky pokaždé, jakmile na vás přijde dřímota. Spánek je pak potřebný pro správné fungování mozku, ať už se jedná o myšlení, rozhodování, paměť, zrak či o jiné vjemy a smysly. Vždy tak budete mít čistou hlavu a přehršel energie na další outdoorové aktivity a výpravy, takže si více užijete pobyt v přírodě bez jakéhokoliv pocitu únavy.
Konstantně příznivé klima
Pro konstantně vysokou kvalitu ovzduší se musí ve vnitřních prostorách pravidelně větrat, s čímž počítali také návrháři stanu Coleman Kobuk Valley 3+. Jeho vnitřní část je tak vyrobená z ultra-jemné síťoviny z polyesteru, která vyniká vysokou prodyšností, takže je stan vhodný pro všechny astmatiky, alergiky či osoby s chronickým únavovým syndromem, se spánkovou apnoí či jinými poruchami dýchání a spánku.

Pro ještě lepší cirkulaci vzduchu zde nechybí hned několik ventilačních otvorů, tudíž na vás dýchne svěží vánek při každém outdoorovém dobrodružství. Stan dále zajistí dostatečný odvod vzdušné vlhkosti, která by mohla kondenzovat na povrchu stěn, čímž se sníží riziko tvorby rozličných plísní a hub a zároveň se zvýší celková životnost vnější tkaniny.
Skálopevná odolnost, maximální bezpečnost
Lomená konstrukce zvětšuje výšku stanu a zároveň zvyšuje odolnost konstrukce vůči prasknutí, takže stan hravě přečká silnou bouřku i větrnou smršť. Tropiko z ultralehkého polyesteru 68D s polyuretanovým zátěrem se pak může pochlubit skvělým vodním sloupcem 4 500 mm. To znamená, že na jeho povrch může být umístěn 4,5m sloupec vody s rychlostí toku až 90 km/hod, než se na spodní straně textilie projeví první kapky. Všechny švy jsou podlepeny, takže už vám do stanu nebude zatékat a vy tak zůstanete hezky v suchu a v teple za každé situace.

Díky UV ochraně navíc nedochází k degradaci vnějšího povrchu vlivem ultrafialového záření, jako je například postupné vyblednutí barev, tudíž stan Coleman Kobuk Valley 3+ bude vypadat stále jako nový i po několikaletém používání. Tento ochranný povlak zároveň chrání před těmito paprsky také osoby uvnitř stanu, což přijde vhod během vyprahlých letních dní.

Povrchová úprava Fire Retardant zase potlačí hoření tkaniny po odstranění zdroje plamene, takže tkanina nezačne nekontrolovatelně hořet. To vám dodá více času pro možnost úniku v případě ohrožení života, což maximálně zvyšuje bezpečnost při pobytu uvnitř stanu. Vypínací šňůry jsou dále zhotoveny v reflexní oranžové barvě pro lepší viditelnost ve dne v noci, takže o ně nebudete zbytečně zakopávat pokaždé, když zrovna jdete kolem.
Národní park Kobuk Valley
Tato kolekce byla pojmenována po národním parku Kobuk Valley na Aljašce, která je plná úchvatných obrazů unikátních zvířat a velkolepé krajiny, od písešných dun až po meandrující ramena řeky. Řeka Kobuk pak slouží jako biokoridor pro živé organizmy i pro místní eskymácký lid. I když lov není v národních parcích dovolen, inuité zde lovit mohou pro vlastní potřebu obživy. Hlavní koryto řeky je pak velice výraznou dominantou tohoto rozsáhlého údolí, k čemuž přizpívá také naplavovaný písek v meandrech řeky, který tvoří občasné útesy o výšce až 45 m.
Značka Coleman
Coleman je předním světovým výrobcem campingového a outdoorového vybavení, jako jsou kupříkladu různorodé stany, lucerny, vařiče nebo spací pytle. Tato značka pak vznikla na samém počátku minulého století, kdy v roce 1901 vyrobil William C. Coleman několik kusů přenosných petrolejových lamp. Lampy rozdal farmářům v okolí s tím, že je mohou zaplatit až poté, co je vyzkouší a pouze pokud s nimi budou bez výhrad spokojeni. Všichni farmáři zaplatili, čímž byl položen základ značky Coleman.

V roce 1942 dodala firma Coleman 5000 vařičů americké armádě během 2. světové války. Tyto vařiče fungovaly na benzín z jeepu či letadla a byly s úspěchem použity při urputných bojích v severní Africe. Dnes vyrábí firma Coleman outdoorové vybavení špičkové úrovně s použitím nejmodernějších technologií i pro širokou veřejnost. Bohatá 120letá historie společnosti je zárukou prvotřídní kvality i 100% spokojenosti zákazníků.
Specifikace

- Značka: Coleman
- Model: Kobuk Valley 3+
- PN: 2000030280
- Určení: turistický stan
- Sezónnost: celoroční
- Ideální počet osob: 3
Konstrukce a tvar

- Tvar stanu: kopule
- Konstrukce: 2plášťová
- Způsob stavění: tyčkový
- Doba sestavení: cca 15 minut
Prostor

- Počet vchodů: 1
- Počet ložnic: 1
- Celková plocha: 5,5 m²
- Úložná plocha: 1,7 m²
- Plocha ložnice: 3,8 m²
- Rozměry ložnice: 210 x 180 x 120 cm
Materiál

- Materiál konstrukce: sklolaminát
- Podlážka: polyethylen, vyvýšená, plně všitá
- Vnitřní stan: prodyšný polyester a neprůhledná síťovina
- Vnější stan: polyesterová taffeta 68D, UV GUARD, PU zátěr, podlepené
Nepromokavost

- Podlepení švů: Ano
- Vodní sloupec tropika: 4 500 mm
- Vodní sloupec podlážky: 3 000 mm
Odolnost

- Mechanicky odolné tyče / pruty: Ano
- Odolnost proti poryvu větru: až 100 km/hod
- Protipožární ochrana: povrchová úprava Fire Retardant
Cirkulace vzduchu

- Ventilační otvory: Ano
- Síť proti hmyzu / moskytiéra: Ano
Fyzické vlastnosti

- Barva: tmavě zelená, limetková, šedá, černá
- Čistá hmotnost: 5,1 kg
- Rozměry (Š x V x H): 325 x 185 x 130 cm
- Hmotnost balení: 5,25 kg
- Rozměry balení (Š x V x H): 16 x 58 x 16 cm
Obsah balení
- 1x stan Coleman Kobuk Valley 3+
- 1x příslušná dokumentace
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost 5.1 kg
Délka 330 cm
Nepromokavost podlážky 3000 mm
Nepromokavost tropika 4500 mm
Šířka 200 cm
Výška 130 cm
Počet osob 3
Se sněhovým límcem ne
Počet vchodů do stanu 1
Výrobce Coleman
Určení turistické
S moskytiérou ano
Plážový stan ne
Nafukovací ne
Ultralehké ne
Samorozkládací ne
Cyklistické ne
Typ konstrukce kopulové
Materiál tyčí sklolaminát
Podlážka stanu polyethylen
Dvouplášťové ano
Vnější stan 100 % polyester
Vnitřní stan polyester, síťovina
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty