- středně dobrá krycí schopnost s vysokým obsahem pigmentu  - ředitelné vodou - po zaschnutí jsou lesklé - syté barvy, které rychle zasychají - po zaschnutí jsou voděodolné a stálobarevné - použití na různé materiály: papír, karton, dřevo, keramiku, plátna i kameny - objem balení 250 ml v transparentní plastové tubě Akrylová barva Creall Molenear Akrylová barva holandské značky Creall Molenear má syté barvy a středně dobrou krycí schopnost s lesklým efektem, výhoda je velké balení. Barvy... Celý popis

Koupit za 89 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

- středně dobrá krycí schopnost s vysokým obsahem pigmentu 

- ředitelné vodou

- po zaschnutí jsou lesklé

- syté barvy, které rychle zasychají

- po zaschnutí jsou voděodolné a stálobarevné

- použití na různé materiály: papír, karton, dřevo, keramiku, plátna i kameny

- objem balení 250 ml v transparentní plastové tubě

Akrylová barva Creall Molenear

Akrylová barva holandské značky Creall Molenear má syté barvy a středně dobrou krycí schopnost s lesklým efektem, výhoda je velké balení. Barvy jsou ředitelné vodou a po zaschnutí voděodolné. Barvy jsou vhodné pro všechny milovníky výtvarného umění, ideální na podkladovou malbu či nenáročné malíře. Barvy jsou s vysokým obsahem pigmentu, lze je navzájem míchat a dosáhnout tak požadovaného odstínu. Akrylovou barvu je možné použít na různé materiály, je to rychleschnoucí barva. Baleno v praktických průhledných plastových tubách. 

Vlastnosti akrylových barev

Akrylové barvy se nejčastěji používají k malbě, ale také do kombinovaných výtvarných technik či na akrylový pouring. Akrylová malba je velmi oblíbená výtvarná technika. Základní vlastností akrylové barvy, na rozdíl od olejových barev, je rychlé schnutí, které je v rámci minut. Je to její super vlastnost, díky tomu výtvarná díla bývají poměrně rychle vytvořená a je možné se k nim stále vracet dokud nejsou kompletně dokončená.

Akrylová barva velmi dobře drží na různých površích a jde s ní malovat téměř na vše, lépe drží na porézním povrchu. Akrylová barva je vodou ředitelná, případně pro zachování sytosti barvy, je též možné použít na ředění pouring medium. Po zaschnutí jsou barvy nesmyvatelné a stálobarevné.

Jak na akrylové barvy

Chystáte se propadnout do světa akrylových barev a nevíte co si pořídit? Vedle kvalitních akrylových barev budete potřebovat nádobu s vodou, kvalitní štětce (syntetické či přírodní), papírové či látkové utěrky na utírání vody ze štětců a palety. 

Dále potřebujete předmět, na který se chystáte malovat a případně nějakou podložku, kde budete tvořit, protože akrylové barvy po zaschnutí není možné umýt. 

Použití akrylových barev

Akrylové barvy, díky svým vlastnostem, je možné použít na většinu povrchů. Od papíru, plátna, dřeva, plastu, látky, koženky, kůže, kamene, kov až po porcelán či sklo. Barva lépe drží na porézním povrchu, na neporézním povrchu např. porcelánu nebo skle, může dojít k mechanickému poškození (odření, poškrábání, otěr). Proto u neporézních materiálů doporučujeme zafixovat.

Fixace akrylových barev

Záleží na jaký povrch jste malovali. Obecně doporučujeme zafixovat povrch třeba lakem (ať už ve spreji nebo pomocí štětce). V případě skla, porcelánu či keramiky doporučujeme zapéct, a to minimálně na 160°C po dobu jedné hodiny. Pokud jste malovali na látku, stačí zažehlit přes pečící papír.

Skladování

Pro tyto barvy není potřeba žádné speciální skladování, dbejte však na to aby byly v suchu a nevystavujte je nadměrným nebo extrémně nízkým teplotám, které by mohly mít vliv na kvalitu barev. V případě nepříznivých venkovních teplot (nad 25 stupňů a pod 5 stupňů) nedoporučujeme jejich zaslání do venkovních výdejních míst. Zboží poškozené vlivem počasí bohužel není možné reklamovat.

Bezpečnostní upozornění
Při práci s barvami dbejte zvýšené opatrnosti a předcházejte ušpinění oděvů, díky vysokému obsahu pigmentu by se zašpiněné oblečení nemuselo vyprat. Zároveň chraňte před dětmi. Výrobek není hračkou a není určen pro práci s malými dětmi. Barva obsahuje benzisothiazolinon, chlormethylisothiazolinon a methylisothiazolinon. Může vyvolat alergickou reakci.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Creall
Barva černé
Objem 250 ml
Druh akrylové
Na keramiku ano
Na plátno ano