POC Fornix MIPS 22/23

0 %
(0 hodnocení)

Lyžařská helma POC FORNIX MIPS hydrogene white matt 22/23 Fornix je jedna z nejpopulárnějších přileb z portfolia POC posledních let, reagující na požadavky jezdců, kteří hledají velmi lehkou, výborně odvětranou přilbu s dostatkem bezpečnostních prvků.   EPS jádro s velmi povedeným tvarem a regulovatelným systémem odvětrávání je doplněno o aramidovou pleteninu, která protkává vršek jádra a chrání při pádu. Aramid dovoluje energii při nárazu, aby se rozptýlila přes celou vnitřní aramidovou konstrukci.... Celý popis

Koupit za 4 299 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Lyžařská helma POC FORNIX MIPS hydrogene white matt 22/23

Fornix je jedna z nejpopulárnějších přileb z portfolia POC posledních let, reagující na požadavky jezdců, kteří hledají velmi lehkou, výborně odvětranou přilbu s dostatkem bezpečnostních prvků.

 
EPS jádro s velmi povedeným tvarem a regulovatelným systémem odvětrávání je doplněno o aramidovou pleteninu, která protkává vršek jádra a chrání při pádu. Aramid dovoluje energii při nárazu, aby se rozptýlila přes celou vnitřní aramidovou konstrukci. Fornix tak má mnohem lepší absorpci energie při nárazu. Helma je dobře odvětraná.

Díky systému nastavení velikosti lze POC Fornix velmi dobře přizpůsobit podle hlavy lyžaře a helma dobře a bezpečně sedí na hlavě.

Součástí přilby je patentovaný systém ochrany mozku před působením rotačních sil vznikajících při pádu MIPS. Charakteristicky žlutá vrstva s nízkým třením MIPS® je umístěna v helmě pomocí speciálních pružných úchytů. Systém MIPS® je do helmy integrován velice pečlivě tak, aby nenarušoval její tvar, funkci, pohodlí ani odvětrání. Při nošení helmy si sice všimnete, že MIPS® je uvnitř, ale můžete si být jisti, že v případě možné nehody budete velice dobře chráněni. Při šikmém nárazu se helma pohybuje na vrstvě MIPS® s nízkým třením, a minimalizuje tak rotační sílu přenášenou do mozku.
Technologie

- MIPS je patentovaný systém ochrany před působením rotačních sil s devastačním účinkem na mozek
- In-mold konstrukce s EPS jádrem
- aramidový “most” vyztužuje helmu a napomáhá absorpci nárazu
- nastavitelné odvětrání
- odvětrání na brýle
- pevný klip na brýle
- nastavení velikosti podle obvodu hlavy
Technický popis

- Norma
CE EN 1077 CLASS B, ASTM F2040
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Poc
Určení unisex
Modelová řada 2022 / 2023
Se štítem ne