Popis : Slovník doporučený k maturitě z angličtiny, nové aktualizované vydání. Slovní zásoba zachycuje současný jazyk včetně odbornější terminologie a zkratek. Hesla jsou členěna dle významů, doplněna kontextovými poznámkami, příklady, ustálenými obraty a přehledně graficky upravena tak, abyste mohli ihned najít správný překlad a správně jej použít v daném kontextu. Great value for money! :) Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves (např. základní charakteristiky... Celý popis

Koupit za 484 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Popis :
Slovník doporučený k maturitě z angličtiny, nové aktualizované vydání.

Slovní zásoba zachycuje současný jazyk včetně odbornější terminologie a zkratek. Hesla jsou členěna dle významů, doplněna kontextovými poznámkami, příklady, ustálenými obraty a přehledně graficky upravena tak, abyste mohli ihned najít správný překlad a správně jej použít v daném kontextu.

Great value for money! :)

Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.). Je proto povolenou pomůckou při skládání maturitní zkoušky z cizího jazyka.

Ačkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se řadí spíše k slovníkům větším. Na 1 344 stranách nabízí celkem přibližně 72 000 hesel. Maturanti a pokročilejší uživatelé angličtiny až do úrovně C1 v tomto slovníku najdou vše, co mohou při překládání v rámci zkoušky nebo výuky potřebovat.

Každé heslo začíná heslovým slovem, následuje fonetický přepis výslovnosti, informace o slovním druhu či rodu, dále pak případné nepravidelné tvary a stylové, oborové či regionální příznaky. V rámci slovního druhu jsou jednotlivé významy číslovány a uspořádány většinou podle frekvence, méně často etymologicky. Jednotlivé překlady jsou řazeny tak, aby první z nich byl v daném významu nejužívanější či nejobecněji použitelný.

Správné používání jakéhokoli knižního slovníku chce určitý cvik, aby žáci u maturitní zkoušky zbytečně neztráceli čas. Je dobré se zorientovat ve značkách, které se ve slovníku používají, dále pak v řazení významů, upřesňujících poznámkách a příkladových větách. Slovo má často více překladů a je třeba umět vybrat ten správný pro použití v dané větě. Proto všem uživatelům doporučujeme včasné seznámení s knihou, kterou si k maturitě vybrali nebo kterou jim poskytne škola.
Druh sortimentu : Kniha, Název : Anglicko-český česko-anglický praktický slovník, Jazyk : Čeština, Počet stran : 1344
Zobrazit více

Parametry

Autor kolektiv autorů
Jazyk anglické
Nakladatelství Lingea
Rok vydání 2022
Vydavatel Lingea
Výrobce Lingea
Počet stran 1314