Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů určený do všech typů domácích myček. Na rozdíl od konvenčních prostředků neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.   Použití: - do zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku   Při silně znečištěném nádobí: - pomůžeme gelu přidáním lžíce bělícího prášku Puer a lžíce kyseliny citronové - zesílit účinky případně pomůže i soda Bika, která zároveň zbaví myčku případného... Celý popis

Koupit za 202 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

 

Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů

Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů určený do všech typů domácích myček. Na rozdíl od konvenčních prostředků neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.

 

Použití:

- do zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku

 

Při silně znečištěném nádobí:

- pomůžeme gelu přidáním lžíce bělícího prášku Puer a lžíce kyseliny citronové

- zesílit účinky případně pomůže i soda Bika, která zároveň zbaví myčku případného zápachu

 

Na co si dát pozor:

Náš přípravek neobsahuje fosfáty, které slouží k „vychytávání“ minerálních složek z vody. Pro dokonalý výsledek mytí proto doporučujeme důsledně doplňovat sůl do myčky a dobře nastavit dávkování leštidla/oplachu. Pro dobrý výsledek „eko myčkování“ je také potřeba pravidelně myčku čistit.

 

Složení:

- < 5 % extrakt z mýdlových ořechů v biokvalitě, chelatační činidlo rostlinného původu (EDDS), silikáty, uhličitan sodný, citronan sodný, xantanová guma, benzoan sodný, citronová silice

- neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva

 

Bezpečnost:

-
Varování: způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí.

-
Při zasažení očí: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje citronový olej. Může vyvolat alergickou reakci.

-
Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

 

Jak správně udržovat myčku na nádobí, problémy při mytí

Bílý povlak na nádobí:

- Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat leštidlo/oplach, pravidelně doplňovat sůl a čistit filtr i celou myčku.

-

Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidla. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky, u některých značek je nutné se poradit s návodem k myčce, která tlačítka v jakém pořadí mačkat.

 

Pravidelné čištění myčky:

- Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba pravidelně myčku čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.

- Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.

- Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout jej tlakem vody - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene pustíme proud vody ve sprše. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co se v nich vše nachází a znemožňuje průtoku vody.

- K celkovému čištění myčky použijeme bělící prášek PUER, spolu s odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.

 

Teplota vody:

- Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10°C znamená cca 70 halířů.

 

Přechod z konvenčních prostředků do myčky na eko prostředky:

- Začínáme vyčištěním myčky. Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také tak.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tierra Verde
Značka Tierra Verde
Objem 1000 ml
Počet dávek 40 dávek