Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů určený do všech typů domácích myček. Na rozdíl od konvenčních prostředků neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.   Použití: - do zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku   Při silně znečištěném nádobí: - pomůžeme gelu přidáním lžíce bělícího prášku Puer a lžíce kyseliny citronové - zesílit účinky případně pomůže i soda Bika, která zároveň zbaví myčku případného... Celý popis

Koupit za 199 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

 

Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů

Gel do myčky na nádobí z mýdlových ořechů určený do všech typů domácích myček. Na rozdíl od konvenčních prostředků neobsahuje fosfáty, syntetické vůně, enzymy a optické zjasňovače.

 

Použití:

- do zásobníku na mycí prostředek nalejte přiměřené množství přípravku

 

Při silně znečištěném nádobí:

- pomůžeme gelu přidáním lžíce bělícího prášku Puer a lžíce kyseliny citronové

- zesílit účinky případně pomůže i soda Bika, která zároveň zbaví myčku případného zápachu

 

Na co si dát pozor:

Náš přípravek neobsahuje fosfáty, které slouží k „vychytávání“ minerálních složek z vody. Pro dokonalý výsledek mytí proto doporučujeme důsledně doplňovat sůl do myčky a dobře nastavit dávkování leštidla/oplachu. Pro dobrý výsledek „eko myčkování“ je také potřeba pravidelně myčku čistit.

 

Složení:

- < 5 % extrakt z mýdlových ořechů v biokvalitě, chelatační činidlo rostlinného původu (EDDS), silikáty, uhličitan sodný, citronan sodný, xantanová guma, benzoan sodný, citronová silice

- neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva

 

Bezpečnost:

-
Varování: způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí.

-
Při zasažení očí: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Obsahuje citronový olej. Může vyvolat alergickou reakci.

-
Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

 

Jak správně udržovat myčku na nádobí, problémy při mytí

Bílý povlak na nádobí:

- Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat leštidlo/oplach, pravidelně doplňovat sůl a čistit filtr i celou myčku.

-

Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidla. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky, u některých značek je nutné se poradit s návodem k myčce, která tlačítka v jakém pořadí mačkat.

 

Pravidelné čištění myčky:

- Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba pravidelně myčku čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.

- Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.

- Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout jej tlakem vody - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene pustíme proud vody ve sprše. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co se v nich vše nachází a znemožňuje průtoku vody.

- K celkovému čištění myčky použijeme bělící prášek PUER, spolu s odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.

 

Teplota vody:

- Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10°C znamená cca 70 halířů.

 

Přechod z konvenčních prostředků do myčky na eko prostředky:

- Začínáme vyčištěním myčky. Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také tak.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tierra Verde
Značka Tierra Verde
Objem 1000 ml
Vůně pomerančová vůně
Počet dávek 40 dávek