3-dílná sada kuchyňských nožů Victorinox. Rukojeti jsou vyrobeny z protiskluzového barevného plastu. Laserem testovaný úhel řezu, který zaručuje dlouhodobě zachovat ostré hrany. Vhodné při činnostech, které vyžadují přesnost, jako např. při zpracování zeleniny, ovoce apod. Lze mýt v myčce nádobí, doporučuje se však ruční mytí. Sada obsahuje: nůž na zeleninu červený - délka čepele 8 cm (6.7401) nůž na rajčata zelený - délka čepele 11 cm (6.7836.L114) nůž na zeleninu s vroubkovanou čepelí oranžový... Celý popis

Koupit za 489 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

3-dílná sada kuchyňských nožů Victorinox.
Rukojeti jsou vyrobeny z protiskluzového barevného plastu.
Laserem testovaný úhel řezu, který zaručuje dlouhodobě zachovat ostré hrany.
Vhodné při činnostech, které vyžadují přesnost, jako např. při zpracování zeleniny, ovoce apod.
Lze mýt v myčce nádobí, doporučuje se však ruční mytí.
Sada obsahuje:
nůž na zeleninu červený - délka čepele 8 cm (6.7401)
nůž na rajčata zelený - délka čepele 11 cm (6.7836.L114)
nůž na zeleninu s vroubkovanou čepelí oranžový - délka čepele 8 cm (6.7636.L119)
Karl Elsner založil koncem 19. století společenství nožířů a to začalo vyrábět nože pro švýcarskou armádu. V roce 1897 si nechal patentovat zavírací nůž Original Swiss Army Knife, který sice nebyl v oficiální výbavě švýcarské armády, ale téměř všichni důstojníci si ho sami kupovali. Pro svou kvalitu a originalitu si nůž kupovala i široká veřejnost. Když v roce 1909 zemřela Karlu Elsnerovi matka, tak byla společnost pojmenována na její počest jejím jménem ,,Victoria". Také tehdy vznikl znak této značky: Bílý kříž na červeném štítu, který zároveň slouží jako ochranná značka před padělky. Stejný znak používá Victorinox i dnes. Od roku 1921 se začaly nože vyrábět z nerezové oceli, a proto se Karl Elsner rozhodl změnit jméno značky na Victorinox (Victoria a Inox.)

Kapesní nože Victorinox začaly dobývat svět hlavně po 2. světové válce, když nože nakoupila vláda USA pro veškeré složky své armády. V roce 1969 začal Victorinox vyrábět také kuchyňské nože, nože pro domácnost, nůžky a dalších kuchyňských potřeby. Dnes má společnost více než 1700 zaměstnanců po celém světě.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Victorinox
Počet kusů s sadě 3
Mytí v myčce ano