Propracovaná vzdělávací kostková hra je jedinečná díky jasným barvám a jednoduchým geometrickým tvarům od designera Ladislav Sutnara. Ladislav Sutnar byl průkopníkem grafického designu a se svými současníky z uměleckého hnutí Bauhaus sdílel nadšení pro jasné barvy a jednoduché geometrické tvary. Jako herní designér vytvořil v roce 1921 „Factory Town“ (Tovární Město), velmi sofistikovanou vzdělávací hru s kostkami, kterou Vilac znovu vydává o 100 let později ve spolupráci s umělcem Gérardem Lo... Celý popis

Koupit za 1 041 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Propracovaná vzdělávací kostková hra je jedinečná díky jasným barvám a jednoduchým geometrickým tvarům od designera Ladislav Sutnara.

Ladislav Sutnar byl průkopníkem grafického designu a se svými současníky z uměleckého hnutí Bauhaus sdílel nadšení pro jasné barvy a jednoduché geometrické tvary.

Jako herní designér vytvořil v roce 1921 „Factory Town“ (Tovární Město), velmi sofistikovanou vzdělávací hru s kostkami, kterou Vilac znovu vydává o 100 let později ve spolupráci s umělcem Gérardem Lo Monacem a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara.

Na světě stále existují 3 jedinečné původní kopie, jedna z nich je vystavena v MoMa v New Yorku.

 

Hlavní vlastnosti:

- Rozvíjí jemnou motoriku dětí
- Zprostředkovává základní chápání principů urbanismu
- Znovu vydaná hra jejimž tvůrcem byl Ladislav Sutnar
- Vytvořeno Vilacem ve spolupráci s umělcem Gérardem Lo Monacem a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara z České republiky
- Obsahuje 33 dílů

 

 

Ladislav Sutnar

Ladislav Sutnar (1897-1976) byl světoznámý umělec původem z Plzně. Narození prvního syna inspirovalo Sutnara k tvorbě hraček, které by děti bavily a zároveň je i něco naučily. Takzvané století dítěte bylo v té době už v plném proudu a umění a design reagovaly na bezmeznou dětskou představivost. Hrát si je základ – hry rozvíjí empatii a vytváří smysl pro sounáležitost. Sutnarovy stavebnice elegantního designu do světa dětí skvěle zapadají. Rozvíjí jemnou motoriku a zprostředkovávají základní chápání principů urbanismu. Stavebnice nazvaná v angličtině Factory Town, tedy Tovární městečko, je pro děti příležitostí osvojit si různé hodnoty a získat smysl pro práci s prostorem.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Vilac
Určení pro kluky