Zaručeně vykouzlí dobrou náladu... 100% kakaový prášek je samotnou esencí kakaového bobu, skrývá v sobě všechny zdraví prospěšné látky, aniž by obsahoval vysoké procento tuku, jako čokoláda. Ve Vitalvibe vybíráme jen to nejkvalitnější kakao v raw formě. Tedy nepražené a tepelně chemicky nezpracované. Víte, jak přichází na svět kakao? Kakaové boby jsou plody kakaovníku (Theobroma cacao), které se botanicky řadí mezi bobule, a chutnají jako nesladká hořká čokoláda. Nepražené boby i produkty i... Celý popis

Koupit za 259 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Zaručeně vykouzlí dobrou náladu...

100% kakaový prášek je samotnou esencí kakaového bobu, skrývá v sobě všechny zdraví prospěšné látky, aniž by obsahoval vysoké procento tuku, jako čokoláda.

Ve Vitalvibe vybíráme jen to nejkvalitnější kakao v raw formě. Tedy nepražené a tepelně chemicky nezpracované.

Víte, jak přichází na svět kakao?

Kakaové boby jsou plody kakaovníku (Theobroma cacao), které se botanicky řadí mezi bobule, a chutnají jako nesladká hořká čokoláda. Nepražené boby i produkty i z nich představují výborný prostředek, jak dodat tělu energii, dobrou náladu, jasnou mysl a podpořit zdravý životní styl.

Naše kakaové boby jsou 100% přírodní a ekologická surovina.

Zrod kakaového prášku začíná umletím nepražených kakaových bobů. Poté se ze směsi oddělí tuková složka, kterou známe jako kakaové máslo. Kakaovou hmotu dále sušíme a rozmělníme na jemný prášek.

Proto si kakaový prášek zachovává všechny látky, které příznivě působí na tělo i na duši člověka. A to i přes velmi nízký obsah tuků a téměř nulový obsah cukru.

Kakaový prášek je pokladnicí zdraví i dobré nálady

Flavonoidy jsou látky s antioxidační aktivitou, tedy chrání tělo před účinky volných radikálů. Mají celou řadu příznivých účinků, například prospívají spolu s vápníkem k harmonické funkci srdce a cév. Jejich obsah výrazně klesá při pražení kakaových bobů. Kromě kakaových bobů je najdeme také v ovoci, zelenině, v čaji nebo v červeném víně.

Antokyany jsou přírodná barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v borůvce nebo acai, kde se významně podílejí na příznivém účinku na lidský organizmus.

Specifickými látkami jsou purinové sloučeniny, především theobromin a v menší míře kofein. Obě látky mají díky své příbuznosti dosti podobné účinky, účinek theobrominu je ale asi desetkrát slabší než účinek kofeinu. Proto se u čokolády ani u kakaa nemusíme obávat „přestimulování organizmu“, ani určité „návykovosti“, jako je tomu například u kávy.

Bioaktivní aminy prospívají harmonické funkci neurotransmiterů (přenašečů nervových vzruchů v mozku), podílejí se na vytváření „pocitů blaha“.

Kakaový prášek je právem známý jako mocný pomocník pro navození dobré nálady a příjemného stavu bdělosti.

Nejlepší RAW kakao za skvělou cenu

Náš dodavatel produkuje kakao v prémiové kvalitě i chuti. Té nejlepší, jaká je vůbec možná. Je dokonce v souladu s poněkud ošemetným zpřísněním evropských norem na obsah kadmia, které je ovšem přirozenou součástí půdy v krajině, odkud kakao pochází.

Hodnoty nově nařízené legislativou jsou pro běžné dodavatele těžko dosažitelné. U nás máte jistotu, že dostáváte to naprosto nejlepší, nejčistší a nejlahodnější kakao v BIO a RAW kvalitě.

Složení: 100% kakaový prášek bio, může obsahovat stopy sezamu a ořechů.

Nutriční hodnoty

ve 100 g

Energetická hodnota

1471 kJ/ 353 kcal

Tuky

11 g

    z toho nasycené

6,83 g

Sacharidy 

19,52 g

   z toho cukry

2,45 g

Vláknina      

32,48 g

Bílkoviny

27,8 g

Sůl** 

0,1 g

Vápník

128 mg (16%)*

Draslík

1524 mg (76%)*

Železo

13,9 mg (99%)*

Hořčík 

499 mg (133%)*

Fosfor

734 mg (105%)*

Zinek

6,8 mg (68%)*

Měď

3,8 mg (380%)*

Mangan

3,8 mg (190%)*

Selen

14,3 μg (26%)*

* referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8 400 kJ / 2 000 kcal)** pouze ve formě přirozeně se vykytujícího sodíku.

Upozornění:

Dbejte opatrnosti při konzumaci v těhotenství, kojení a u dětí do 5 let. Zvýšené obezřetnosti dbejte také při užívání nápojů a potravin s obsahem kofeinu. 

Skladování:

Skladujte na chladném, temném a suchém místě.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Vitalvibe