Zembag na 10 kg brambor

93 %
(34 hodnocení)

Speciálně navržený třívrstvý designový pytel na brambory. Pojme 2,5 až 10 kg brambor. A díky přírodním výtažkům z kmínové silice zpomaluje klíčení brambor. Kmínová směs je schovaná v pytlíčku uvnitř Zembagu a vydrží až 5 měsíců. Po této době je potřeba náplň vyměnit. Do pytle musí přijít jen zdravé a nepoškozené brambory, totéž platí pro skladování v jakýchkoliv podmínkách. Všechny naseknuté nebo ty jinak „poraněné“, dejte bokem. Ty hned uvařte a snězte. Po naskladnění brambory často kontrolujte,... Celý popis

Koupit za 1 176 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Speciálně navržený třívrstvý designový pytel na brambory. Pojme 2,5 až 10 kg brambor. A díky přírodním výtažkům z kmínové silice zpomaluje klíčení brambor. Kmínová směs je schovaná v pytlíčku uvnitř Zembagu a vydrží až 5 měsíců. Po této době je potřeba náplň vyměnit.
Do pytle musí přijít jen zdravé a nepoškozené brambory, totéž platí pro skladování v jakýchkoliv podmínkách. Všechny naseknuté nebo ty jinak „poraněné“, dejte bokem. Ty hned uvařte a snězte. Po naskladnění brambory často kontrolujte, každá nová cesta pro další brambory by pak měla znamenat kontrolu uskladněných, aby ty nahnilé nekazily další a nemusel se tak vyhodit celý obsah.
 
Odpovědi na nejčastější dotazy:

Zembag pojme 2,5 až 10 kg brambor
nové a rané brambory do ZEMBAGu nepatří
kmínový pytlík vydrží po otevření 5 měsíců, v původním obalu 18 měsíců
obsahuje kmínové pytlíky
náhradní kmínovou náplň lze koupit na

https://www.osetreno.cz/zembag/kminovy-pytlik

samotný kmín fungovat nebude, v pytlíčku je koncentrovaná silice získaná z kmínu destilací
pytel ZEMBAG je vyráběn v chráněné dílně Daneta
koupí Zembagu přispíváte českému výzkumu
velikost pytle na 5 kg je 18 cm v průměru a na výšku 29 cm
pytel na 10kg má průměr 24 cm a na výšku 37 cm
Zembag na 2,5 kg brmabor má 17 cm v průměru a 23 na výšku 
Zembag Mini má 17 cm v průměru a 23 na výšku 

Pro zdravé pěstování bez chemie doporučujeme chytrou houbu Polyversum Biogarden 5g proti plísním a houbovým chorobám, NeemAzal T/S proti mandelince bramborové a dalším savým a žravým škůdcům a pro zlepšení vitality všech rostlin můžete použít Natura Rock Effect.
Jedná se o designový pytel z jutoviny, jenž pojme 2,5 až 10 kg brambor. Nejdůležitější součást ZEMBAGu tvoří malý pytlík naplněný směsí z kmínové silice. Ta se odpařuje do vnitřního prostoru ZEMBAGu a  účinně zabraňuje klíčení brambor. Další důležitou úlohu plní pytel sám spolu s vnitřním vakem. Ten je neprostupný pro světlo a chrání brambory před zelenáním. Zároveň udržuje uvnitř dostatečnou vlhkost, takže brambory nevysychají. Ve výsledku tak brambory zůstanou déle čerstvé v původní velikosti a se všemi důležitými nutričními hodnotami. Už tak nebudete muset vyhazovat jídlo.
Nejenže krásně voní, ale navíc dokáže udržovat brambory v ideální kondici.
Jak se používá?

Brambory, které vkládáte do pytle Zembag, pečlivě zkontrolujte jednu po druhé a vyřaďte poškozené nebo nahnilé kusy; zdravé brambory by se od nich mohly nakazit.
Vyjměte Kmínový pytlík z obalu, vložte jej mezi brambory a pytel Zembag uzavřete. Jeden pytlík vystačí na 2,5 kg brambor. Brambory pravidelně kontrolujte alespoň jednou týdne a prověřte, jestli se nekazí. Během uskladnění můžete brambory libovolně odebírat i přidávat.
Pokud brambory začnou klíčit, přidejte nový. Kmínový pytlík vydrží až 5 měsíců.
Vnitřní vak i vnější část Zembagu můžete šetrně vyprat při nízké teplotě (30 °C) ideálně v ruce.

 
Nové brambory do Zembagu nepatří!
Nezapomeňte, rané a nové brambory nejsou určeny ke skladování, a to ani ke skladování v Zembagu! Tyto brambory nemají vyvinutou slupku a jsou díky tomu velmi náchylné k plísním a hnilobám. Kmínová silice je navíc poškozuje. Podle zákona musí být jako "nové" a "rané" označeny. Více třeba zde: https://www.ferpotravina.cz/…/brambory-je-libo-rane-nove-ne…. Do Zembagu patří výhradně pozdní brambory.
Proč je něco takového potřeba?

Znáte to určitě všichni. Chcete uvařit oběd, ale místo nedávno zakoupených svěžích brambor objevíte ve spíži zelený chuchvalec svraštělých naklíčených hlíz. Skladování brambor je totiž docela věda. Ne každý má k dispozici sklep s ideální teplotou a vlhkostí. Při skladování na světle dochází k zelenání hlíz, při pokojové teplotě je zase rychle nastartováno klíčení. Brambory také brzy vadnou, vysychají a dochází k rozvoji hnilob a plísní. Skladováním v lednici zabráníme sice účinně klíčení, ale ze škrobu se stávají jednoduché cukry, a brambory jsou sladké.
 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Terpenix
Barva hnědá