Slouží pro úpravu teplé vody při SPRCHOVÁNÍ A KOUPÁNÍ (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chloru -> Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Nezbytný pro alergiky a pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem.   CHLOR působí na dýchací systém, kůži, zažívací a centrální nervový systém. Působení chloru na kůži: - vysušuje a dráždí pokožku - může způsobovat alergii na chlor - zhoršuje atopický ekzém - zhoršuje lupénku Sprchový filtr DIOS - odstraňuje s vysokou... Celý popis

Koupit za 905 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Slouží pro úpravu teplé vody při SPRCHOVÁNÍ A KOUPÁNÍ (není určen pro úpravu vody na pití a vaření).

Zbavuje vodu chloru -> Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti.

Nezbytný pro alergiky a pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem.

 

CHLOR působí na dýchací systém, kůži, zažívací a centrální nervový systém. Působení chloru na kůži:

- vysušuje a dráždí pokožku

- může způsobovat alergii na chlor

- zhoršuje atopický ekzém

- zhoršuje lupénku

Sprchový filtr DIOS

- odstraňuje s vysokou účinností chlor, chloraci, sirovodík a další škodlivé látky nejen ze studené, ale i teplé vody

- působí blahodárně při onemocnění lupénkou, různými ekzémy kůže (např. atopický ekzém) apod.

- zamezuje svědění kůže po koupeli. Po koupeli se již nemusíte mazat krémy, neboť kůži žádná cizorodá látka neprovokuje ke svědění

- vhodný zejména pro citlivou pokožku dětí

- vlasy nejsou po umytí přesušené

- omezuje tvorbu lupů

- voda bez chloru nedráždí sliznice

- sprchový filtr používá technologii, která nevnáší do pitné vody žádné cizorodé prvky, není však určena k úpravě vody pro pití

- chlor obsažený ve vodě reaguje s hmotami náplně uvnitř sprchového filtru tak dlouho, dokud je nespotřebuje

- kapacita spchového filtru je závislá na množství chloru ve Vaší vodě. Pohybuje se zpravidla kolem 30.000 litrů vody, tj. pro čtyřčlennou rodinu má životnost zhruba jeden rok

 

Popis funkce filtračního média ve sprchovém filtru DIOS

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce.

Tato základní vlastnost média, obsaženého ve sprchovém filtru DIOS, je s výhodou při filtraci vody využívána.

Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor – na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid.

Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium.

Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.

Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.

Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

Doporučený cyklus regenerace: 1-1,5 roku
Výška filtru 115mm, průměr 50mm

Parametry produktu 

Délka: 110 mm

Největší průměr: 50 mm

Maximální průtok: 18 l/min
Závit: M39 x 1,25
 
 
POKYNY PRO INSTALACI
 
Sprchový filtr namontujte mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Odšroubujte spchovou hadici z baterie. Závity na baterii i na hadici pečlivě očistěte od vodního kamene a odstraňte staré těsnění. Přesvědčte se, že ve vstupu do filtru je vloženo těsnění (je součástí balení). Pak opatrně našroubujte sprchovou hadici na výstup z filtru. Pozor na utahování spojů přes závit! Dotahujte raději rukou, s citem.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Zeus
Hmotnost 0 g
Počet filtrů 12

Podobné produkty