Aquaphor Viking

90 %
(1 hodnocení)

Aquaphor Viking je moderní systém čištění vody založený na sorpční metodě, která zajišťuje dokonalé odstranění aktivního chlóru, organických nečistot, iontů těžkých kovů, rzi a nepříjemného zápachu. Mezi výhody systému Aquaphor Viking patří vysoký stupeň filtrace, dlouhá životnost a vynikající kvalita čištění vody. Aquaphor Viking se vyrábí ve třech velikostech. V závislosti na použitých výměnných filtračních modulech může systém při čištění vody plnit různé úkoly s různým stupněm čištění a s různou... Celý popis

Koupit za 6 850 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Aquaphor Viking je moderní systém čištění vody založený na sorpční metodě, která zajišťuje dokonalé odstranění aktivního chlóru, organických nečistot, iontů těžkých kovů, rzi a nepříjemného zápachu. Mezi výhody systému Aquaphor Viking patří vysoký stupeň filtrace, dlouhá životnost a vynikající kvalita čištění vody.

Aquaphor Viking se vyrábí ve třech velikostech. V závislosti na použitých výměnných filtračních modulech může systém při čištění vody plnit různé úkoly s různým stupněm čištění a s různou životností.

Kompaktní design modelů Mini a Midi umožňuje instalaci i ve stísněných podmínkách. Díky unikátní nástěnné konzole a rychloupínací spojce je výměna filtračních modulů jednoduchá i v těžko přístupných místech.

Při návrhu a výrobě mnohoúčelových filtračních systémů Aquaphor využívají odborníci společnosti nejmodernější poznatky a řešení z oblasti čištění vody.

Vláknité sorbenty Aqualen

Aqualen je sorbent nové generace s chelatačními iontoměničovými vlákny. Díky speciálnímu designu Aqualen reaguje s ionty těžkých kovů 780krát rychleji než s ionty vápníku a hořčíku. To znamená, že ani velmi vysoká tvrdost vody nebrání odstraňování iontů rtuti, cínu, mědi a kadmia.

Metoda dynamické regenerace stříbra

Aquaphor využívá ve svých filtračních směsích unikátní metodu dynamické regenerace stříbra. Zpočátku je stříbro vázáno v Aqualenu ve své nejaktivnější formě, v iontech. To umožňuje zvýšit bakteriostatický účinek filtru a současně redukovat obsah stříbra v něm.

Účinnost filtrace

Obyčejný karbonový blok má některé nevýhody. Protože uhlík převážně odpuzuje vodu, vzniká kanálový efekt a „mrtvé zóny“, díky čemuž účinnost filtru může poklesnout až na 50 %.

Aktivní karbonové bloky Aquaphor obsahují Aqualen a proto jsou zbaveny uvedených nedostatků. Protože je Aqualen silně vodoodpudivý, na takový karbonový blok může být nahlíženo jako na vodopropustnou iontoměničovou mřížku obsahující granule aktivního uhlí. V důsledku toho voda protéká celým objemem filtru.
Filtrování bez tlakového spádu

Díky silně vodoodpudivým vláknům Aqualen se filtry Aquaphor vyznačují redukovaným hydrodynamickým odporem a zvýšenou rychlostí filtrace. Takové výměnné filtrační moduly mají výborné čisticí vlastnosti při minimálním poklesu tlaku za filtrem.
Multifunkční filtrační systém Aquaphor.

[1] Rychloupínací (americká) spojka, vnější závit 3/4"

[2]Pouzdro z potravinářské nerezové oceli.

[3] Upínání zajišťující hermetičnost pouzdra a zjednodušující výměnu filtračních modulů.

[4] Filtrační modul se dvěma koncentrickými karbonovými bloky.

[5] Karbonový blok s vysokou porézností je vyroben z aktivního uhlí a chelatačního iontovýměnného vlákna Aqualen.

[6]Vnitřní karbonový blok s vysokou hustotou pro lepší čisticí vlastnosti.

Čištění vody přiváděné do bytu s využitím multifunkčního filtračního systému Aquaphor Viking

[1] Aquaphor Viking je nainstalován v místě, kde vodovodní potrubí vchází do bytu, čímž je zajištěno, že veškerá voda přicházející do bytu bude perfektně čistá.

[2]Pokud zatím ještě nemáte ve své kuchyni samostatný vodní filtr pro pitnou vodu s kohoutkem, protože nechcete vrtat díru do vašeho drahého dřezu, nainstalujte si Aquaphor Viking přímo do trubky pod směšovací baterií a veškerá voda ve vaší kuchyni se tím změní v pitnou.
Aquaphor Viking s výměnným filtračním modulem pro pitnou vodu je nejefektivnějším filtrem pitné vody z celé řady Aquaphor.

Díky vysokému stupni filtrace a dlouhé životnosti se systém Aquaphor Viking používá nejen v městských bytech a letních sídlech, ale i v jeslích, školách, kavárnách a restauracích, v nemocnicích a průmyslových podnicích, při přípravě kávy a ledu, zkrátka všude, kde je potřeba čisté vody, a to rychle a ve velkém množství.

Výměna filtračních modulů pro čištění pitné vody (±50 PLUS, ±50 MIDI)

Filtrační modul je vyroben z karbonového bloku s odstupňovanou porézností, fungující na principu sorpce. Voda se dokonale zbaví nejen rzi, písku, nerozpustných přísad a aktivního chlóru, ale také fenolu, těžkých kovů a pesticidů.

Tabulka pro výběr výměnných filtračních modulů pro systém Aquaphor Viking
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Aquaphor

Podobné produkty